joomla templates top joomla templates template joomla

Na co czekają władze. Czy przewidują kolejne ataki? Monachijskie szpitale w nocnym pogotowiu

DE RTL TV/x-news włącz . Opublikowano w Wiadomości zagraniczne

Lekarze i pielęgniarki zostali alarmowo wezwani do monachijskich szpitali w związku ze strzelaniną w centrum handlowym Olympia i ogłoszeniem stanu nadzwyczajnego. - Zostaniemy w pogotowiu przez całą noc. Sytuacja wciąż jest bardzo skomplikowana - powiedział doktor Peter Biberthaler ze szpitala Rechts der Isar.

Trwa obława Policji Monachium, ściągają nowe posiłki

info: youtube/Ruptly TV włącz . Opublikowano w Wiadomości zagraniczne

Obława trwa. Nadal nie złapano zamachowców i brak informacji o ich aktualnej pozycji w mediach. Samochody policyjne, strażackie i karetki pogotowia nadal w mieście, posiłki stają się coraz większe jakby przygotowywano uderzenie na terrorystów. 

Merkel milczy za to Barack Obama skierował słowa do Niemców

STORYFUL/x-news włącz . Opublikowano w Wiadomości zagraniczne

- Jeszcze nie wiemy dokładnie, co się wydarzyło, ale oczywiście nasze serca są z rannymi - powiedział Barack Obama, który odniósł się do strzelaniny w Monachium. Prezydent Stanów Zjednoczonych zadeklarował również wszelką potrzebną pomoc dla Niemiec - "najbliższego sojusznika".

Państwo Islamskie przyznało się od ataku w Wuerzburgu, Niemcy zaprzeczają. Państwo islamskie "ściemnia"?

RUPTLY/x-news włącz . Opublikowano w Wiadomości zagraniczne

- Nie ma dotąd żadnych informacji, które wskazywałyby na powiązania napastnika z Państwem Islamskim - powiedział szef bawarskiego MSW Joachim Herrmann, który odniósł się do ataku w pociągu w okolicach Wuerzburga. 17-letni Afgańczyk, uzbrojony w siekierę i nóż, ciężko ranił cztery osoby. 

Przerzut litarnych jednostek antyterrorystycznych do Monachium

youtube/Ruptly TV włącz . Opublikowano w Wiadomości zagraniczne

Policyjne śmigłowce przewożące oficerów elitarnej niemieckiej policji antyterrorystycznej "GSC 9" wyruszyły z bazy Sankt Z Augustin w Bonn do Monachium. Napastnicy zabili co najmniej dziewięć osób w centrum handlowym Olympia Einkaufszentrum.

Demonstracja poparcia dla prezydenta Erdogana na pl. Taksim w Stambule. Powieszono kukłę Fethullaha Gulena

RUPTLY/x-news włącz . Opublikowano w Polityka międzynarodowa

Kilkanaście tysięcy osób zgromadziło się na placu Taksim w Stambule, aby wyrazić swoje poparcie dla prezydenta Erdogana i zaprotestować przeciwko niedawnej próbie wojskowego przewrotu. Uczestnicy skandowali prorządowe hasła i powiesili kukłę imama Fethullaha Gulena, którego prezydent Turcji od początku oskarżał o wywołanie próby przewrotu wojskowego.

Atak nożownika na pasażerów pociągu. Cztery osoby ciężko ranne

RUPTLY/x-news włącz . Opublikowano w Wiadomości zagraniczne

Niemcy. 17-letni Afgańczyk nożem i toporem zaatakował pasażerów pociągu niedaleko Wuerzburga w Bawarii. Cztery osoby zostały ciężko ranne, jedna lekko. Napastnik został zastrzelony przez policję. Do ataku doszło w nocy. Składem podróżowało już niewielu osób.