joomla templates top joomla templates template joomla

Atak terrorystyczny we Francji w kościele. Zginął zakładnik - ksiądz. Napastnicy zastrzeleni przez antyterrorystów

Tomasz Nowak/eSerwis.info; video/foto: facebook/Ruptly TV włącz . Opublikowano w Wiadomości zagraniczne

Kolejny atak we Francji tym razem w kościele w Normandii. Zginął zakładnik. Napastnicy zastrzeleni przez antyterrorystów. Dwóch terrorystów przetrzymywało od czterech do sześciu osób w kościele w Saint-Etienne-du-Rouvray pod Rouen w Normandii – podała agencja Reutera powołując się na policję. 

Strzelanina w klubie na Florydzie. Dwie osoby nie żyją, kilkanaście jest rannych

US CBS/x-news włącz . Opublikowano w Wiadomości zagraniczne

Dwie osoby zginęły, a co najmniej 14 zostało rannych w strzelaninie w klubie nocnym w Fort Myers na Florydzie. Według lokalnych mediów, strzały padły na parkingu należącym do klubu tuż po północy miejscowego czasu. Policja ustala przebieg zdarzenia, jeden z domniemanych sprawców miał zostać zatrzymany.

Krwawy zamach w Kabulu. Nie żyje co najmniej 61 osób, ponad 200 rannych

STORYFUL/x-news włącz . Opublikowano w Wiadomości zagraniczne

Co najmniej 61 osób zginęło, a ponad 200 zostało rannych w samobójczym zamachu bombowym, dokonanym w Kabulu na szyickiej mniejszości Hazarów. Odpowiedzialność za atak wzięło na siebie tzw. Państwo Islamskie. 

„Policja wykonuje świetną robotę”, „W mojej głowie jest gniew i strach”. Okoliczni mieszkańcy na miejscu zamachu w Monachium

DE RTL TV/x-news włącz . Opublikowano w Wiadomości zagraniczne

- Mój syn pracuje w straży pożarnej, zadzwonił i poprosił mnie do pozostania w domu ze względu na atak - mówiła mieszkanka Monachium, która przyniosła kwiaty pod centrum handlowe Olympia. - Policja wykonuje świetną robotę, funkcjonariusze byli na miejscu w ciągu kilku minut po ataku. 

Gdzie jest Angela Merkel, gdzie podziała się? Wszyscy pytają o niemiecką kanclerz!

Tomasz Węgrzyn/eSerwis.info; fot: TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Wiadomości zagraniczne

Barack Obama skierował słowa do Niemców, ale kanclerze Niemiec milczy. Gdzie się podziała? Ani oświadczeni, ani stanowiska. Niemiecki rząd komunikuje się ze społeczeństwem tylko przez portale społecznościowe. Kanclerze nie było na posiedzeniu rządu w dniu wczorajszym, gdzie podziała się Angela Merkel? 

Eksplozja przed restauracją w bawarskim Ansbach. 12 rannych, zamachowiec nie żyje

RUPTLY/x-news włącz . Opublikowano w Wiadomości zagraniczne

Sprawcą zamachu bombowego w Ansbach, w którym 12 osób odniosło rany, a sam zamachowiec zginął na miejscu, był 27-letni Syryjczyk – poinformował w poniedziałek szef MSW Bawarii Joachim Herrmann. Zamachowiec w pobliżu restauracji zdetonował ładunek wybuchowy, który miał w plecaku. 

Angela Merkel znalazła się i zabrała w sobotę głos ws. zamachu w Monachium

DE RTL TV/x-news włącz . Opublikowano w Polityka międzynarodowa

- 9 osób, które jeszcze w piątek spędzały czas na zakupach, jedzeniu - nie żyje, trafionych kulami jednego sprawcy - powiedziała kanclerz Niemiec Angela Merkel po posiedzeniu gabinetu bezpieczeństwa. Skomentowała w ten sposób atak w Monachium, w którym napastnik zabił z broni 9 osób.

Kolejny dzień rozruchów po śmierci czarnoskórego mężczyzny w podparyskim areszcie

RUPTLY/x-news włącz . Opublikowano w Wiadomości zagraniczne

Niemal 300 policjantów zostało skierowanych do miejscowości Beaumont-sur-Oise, leżącej na północ od Paryża. Powodem są rozruchy, do których doszło po śmierci młodego czarnoskórego mężczyzny osadzonego w areszcie. Demonstranci podpalili kilka samochodów. Atmosfera jest napięta już od kilku dni.