joomla templates top joomla templates template joomla

Obama: Nie jest tajemnicą, że ja i prezydent elekt różnimy się w sposób znaczący

US CBS/x-news włącz . Opublikowano w Polityka międzynarodowa

Prezydent Barack Obama na specjalnej konferencji prasowej pogratulował Donaldowi Trumpowi zwycięstwa w wyborach prezydenckich w USA. Jak poinformował, jeszcze w wyborczą noc odbył z nim rozmowę telefoniczną, w trakcie której zaprosił go do Białego Domu na czwartek (10.11), by porozmawiać o przekazaniu władzy. 

Hillary Clinton po wyborczej porażce: To boli i będzie bolało jeszcze długo

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Polityka międzynarodowa

- Ciągle wierzę w Amerykę i zawszę będę. Jeśli czujecie to samo, to musicie zaakceptować wynik wyborów i patrzeć w przyszłość. Donald Trump będzie naszym prezydentem - powiedziała Hillary Clinton. Było to pierwsze wystąpienie kandydatki demokratów po tym, jak rano ogłoszono, że 45. prezydentem USA zostanie Donald Trump. 

Clinton załamana nie przemówi, szef sztabu poprosił zwolenników o rozejście się do domów

RUPTLY/x-news włącz . Opublikowano w Polityka międzynarodowa

Według amerykańskich mediów, Hillary Clinton nie przemówi dziś do swoich zwolenników zgromadzonych w centrum konferencyjnym Jacoba K. Javitsa w Nowym Jorku. - Wciąż liczymy głosy, liczy się każdy. W niektórych stanach jest za wcześnie, by ogłosić zwycięzcę, więc dziś nic już nie powiemy - stwierdził szef kampanii Clinton John Podesta.

"Fuck you!" Złość i łzy w sztabie wyborczym Clinton. Trump zapewnił sobie 245 głosów elektorskich, a Clinton 209.

US CBS/x-news włącz . Opublikowano w Polityka międzynarodowa

Według sondaży wyborczych z około godziny 6 rano polskiego czasu, Hillary Clinton przegrywa z Donaldem Trumpem. Wielu zwolenników kandydatki Partii Demokratycznej na prezydenta USA, zgromadzonych w jej sztabie w Nowym Jorku, nie kryje łez i złości. Sondaże wskazują, że Trump zapewnił sobie 245 głosów elektorskich, a Clinton 209.

"Trudna decyzja". Donald Trump oddał głos na Manhattanie

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Polityka międzynarodowa

Donald Trump w towarzystwie żony Melanii głosował w lokalu wyborczym na Manhattanie w Nowym Jorku. - Trudna decyzja - zażartował kandydat Republikanów po oddaniu głosu. Oczy całego świata skierowane są na Stany Zjednoczone, gdzie właśnie trwają wybory prezydenckie. Kandydatka Demokratów Hillary Clinton głosowała kilka godzin wcześniej w miejscowości Chappaqua w stanie Nowy Jork.

Donald Trump ewakuowany podczas wiecu w Nevadzie

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Polityka międzynarodowa

Donald Trump został ewakuowany podczas wiecu wyborczego w Reno w Nevadzie. Akcja miała miejsce w trakcie przemówienie republikańskiego kandydata na prezydenta USA. Kiedy mężczyzna z tłumu próbował się zbliżyć do niego podczas przemówienia, ktoś spośród zwolenników miliardera krzyknął: "On ma broń". 

Papież Franciszek z wizytą w Szwecji. Przybył na wspólne obchody 500-lecia reformacji

SE TV4/X-NEWS włącz . Opublikowano w Wiadomości zagraniczne

Papież Franciszek przyleciał do Szwecji z okazji rocznicy 500-lecia reformacji. Na lotnisku przywitał go premier Szwecji - Stefan Loefven wraz z katolickim duchowieństwem. Papież Franciszek spotkał się z królem Szwecji Karolem XVI Gustawem oraz jego rodziną w Lund oraz zainaugurował ekumeniczną mszę w tamtejszej katedrze.