joomla templates top joomla templates template joomla

Udaremniona próba zamachu w Niemczech. 12-latek z bombą na jarmarku w Ludwigshafen

DE RTL TV/x-news włącz . Opublikowano w Wiadomości zagraniczne

Niemieckie służby zatrzymały 12-letniego chłopca, który próbował przeprowadzić zamach przy pomocy samodzielnie skonstruowanej bomby - podaje magazyn "Focus". Według dziennikarzy, chłopiec ma mieć powiązania z tzw. Państwem Islamskim. Władze nie wydały na ten temat oficjalnego oświadczenia.

Samochód pułapka eksplodował w pobliżu portu w Mogadiszu. Są zabici i ranni

RUPTLY/x-news włącz . Opublikowano w Wiadomości zagraniczne

Do 16 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych zamachu samobójczego przy wjeździe do portu w Mogadiszu, stolicy Somalii. Rannych jest 48 osób. Liczba ofiar może wzrosnąć. Ciężarówka wypełniona materiałami wybuchowymi eksplodowała tuż pod bramą wjazdową, gdzie stało wiele wyładowanych samochodów i tłoczyli się piesi. 

Zależy nam na wzmocnieniu polsko-brytyjskich relacji po Brexicie

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Polityka międzynarodowa

Wielka Brytania i Polska to bliscy sojusznicy w UE. Chcemy nimi pozostać po wyjściu Wielkiej Brytanii z UE - powiedziała premier Theresa May po polsko-brytyjskich konsultacjach międzyrządowych w Londynie. May podkreśliła, że relacje między wielką Brytanią a Polską są ważne dla bezpieczeństwa i rozwoju obydwu państw. 

Hillary Clinton po wyborczej porażce: To boli i będzie bolało jeszcze długo

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Polityka międzynarodowa

- Ciągle wierzę w Amerykę i zawszę będę. Jeśli czujecie to samo, to musicie zaakceptować wynik wyborów i patrzeć w przyszłość. Donald Trump będzie naszym prezydentem - powiedziała Hillary Clinton. Było to pierwsze wystąpienie kandydatki demokratów po tym, jak rano ogłoszono, że 45. prezydentem USA zostanie Donald Trump. 

Andrzej Duda i Joachim Gauck w szczecińskiej kwaterze NATO

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Polityka międzynarodowa

Andrzej Duda i Joachim Gauck odwiedzili stanowiska dowodzenia i rozmawiali z żołnierzami służącymi w szczecińskim korpusie NATO. Joachim Gauck podkreślał, że współpraca wojskowa między Niemcami a Polską jest cały czas zacieśniana. 

Alarm terrorystyczny w Albanii. Podczas meczu eliminacji piłkarskich MŚ miało dojść do zamachu bombowego

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Wiadomości zagraniczne

Jak podaje dziennik "Panorama", w trakcie zaplanowanego na sobotę (12 listopada) meczu eliminacji mistrzostw świata pomiędzy ekipą Gianniego De Biasiego a Izraelem miało dojść do zamachu bombowego. Albańscy antyterroryści, dzięki współpracy z Mossadem, zatrzymali już czwórkę mężczyzn, podejrzewanych o przygotowywanie ataku. 

Obama: Nie jest tajemnicą, że ja i prezydent elekt różnimy się w sposób znaczący

US CBS/x-news włącz . Opublikowano w Polityka międzynarodowa

Prezydent Barack Obama na specjalnej konferencji prasowej pogratulował Donaldowi Trumpowi zwycięstwa w wyborach prezydenckich w USA. Jak poinformował, jeszcze w wyborczą noc odbył z nim rozmowę telefoniczną, w trakcie której zaprosił go do Białego Domu na czwartek (10.11), by porozmawiać o przekazaniu władzy.