joomla templates top joomla templates template joomla

Matka Teresa z Kalkuty ogłoszona świętą

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Wiadomości zagraniczne

Papież Franciszek kanonizował Matkę Teresę z Kalkuty, założycielkę Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Miłości. Kanonizacja odbyła się w przeddzień jej 19. rocznicy śmierci. Założycielka zgromadzeń Misjonarek i Misjonarzy Miłości poświęciła swoje życie, by pomagać biednym, chorym i umierającym.

Żałoba narodowa i państwowy pogrzeb ofiar trzęsienia ziemi we Włoszech

DE RTL TV/x-news włącz . Opublikowano w Wiadomości zagraniczne

Sobota (27.08.) została ogłoszona we Włoszech dniem żałoby narodowej. Tego dnia rozpoczął się pogrzeb państwowy 35 ofiar trzęsienia ziemi, które nawiedziło środkowe Włochy. W uroczystościach wzięli udział, m.in. prezydent Sergio Mattarella i premier Matteo Renzi.

Pierwsi żołnierze zaczną przyjeżdżać do Polski w lutym lub marcu. Nasza obecność będzie istotna i trwała

włącz . Opublikowano w Polityka międzynarodowa

- Będziemy tu mieli brygadę, żołnierze zaczną przyjeżdżać w lutym lub marcu przyszłego roku, decyzja jeszcze nie zapadła. Brygada będzie spędzać większość czasu w Polsce, ale będą takie momenty, gdy w całości przeniesie się na manewry do innych państw. To około czterech i pół tysiąca żołnierzy. 

Rosja nielegalnie okupuje Krym i jeszcze ma pretensje do Ukrainy. Możliwe zerwanie stosunków dyplomatycznych

RUPTLY/x-news włącz . Opublikowano w Polityka międzynarodowa

- Po znanych wszystkim wydarzeniach, załamały się nasze relacje z Gruzją. Nie chcę, by ta sytuacja z Ukrainą zakończyła się podobnie, jednak jeśli nie będzie można wpłynąć na nią w inny sposób, prezydent podejmie zapewne taką decyzję - mówił w Soczi rosyjski premier Dmitrij Miedwiediew. 

Umazani czerwoną farbą, prawie nadzy, "wchodzą w rolę zwierząt"

RUPTLY/x-news włącz . Opublikowano w Wiadomości zagraniczne

Grupa Animalia Naturalis protestuje w Madrycie przeciwko wykorzystywaniu skóry zwierząt do produkcji ubrań. Adresatem protestu są konsumenci, którzy nie zdają sobie sprawy ile lisów czy norek potrzeba do wyprodukowania zaledwie jednego płaszcza oraz z jakim okrucieństwem wiąże się cały proces. 

Nie ma informacji, by wśród ofiar trzęsienia ziemi we Włoszech byli Polacy

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Wiadomości zagraniczne

Wśród zidentyfikowanych ofiar trzęsienia ziemi w środkowych Włoszech nie ma Polaków - poinformował dyrektor biura prasowego MSZ Rafał Sobczak. Jednocześnie zaznaczył, że akcja ratunkowa trwa, stąd ostateczny bilans będzie znany dopiero po jej zakończeniu.

Andrzej Duda wziął udział w obchodach 25. rocznicy niepodległości Ukrainy

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Polityka międzynarodowa

Prezydent Andrzej Duda wziął udział w obchodach 25. rocznicy odzyskania niepodległości przez Ukrainę. Prezydent Polski obserwował z bliska defiladę wojskową na Majdanie, a następnie spotkał się z prezydentem Ukrainy Petro Poroszenką, a także odbył spotkanie w Akademi Dyplomatycznej. 

Nożownik zaatakował pasażerów. Ranił sześć osób

RUPTLY/x-news włącz . Opublikowano w Wiadomości zagraniczne

Sześć osób zostało rannych, w tym dziecko, w wyniku ataku nożownika. 27-letni mężczyzna zaatakował pasażerów pociągu, który zbliżał się do stacji w Salez, na wschodzie kraju. Napastnik najpierw rozlał na swoje ofiary łatwopalną ciecz, potem ją podpalił i zaczął zadawać ciosy nożem. 

Rosja oskarża Ukrainę o zorganizowanie zamachów na Krymie, miało zginąć 2 oficerów

RUPTLY/x-news włącz . Opublikowano w Polityka międzynarodowa

Rosyjska Federalna Służba Bezpieczeństwa (FSB) opublikowała film, który ma przedstawiać materiały wybuchowe należące do ukraińskiego wywiadu wojskowego znalezione na Krymie. FSB ogłosiło, że broń miała posłużyć do przeprowadzenia zamachów terrorystycznych.