joomla templates top joomla templates template joomla

Donald Trump ewakuowany podczas wiecu w Nevadzie

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Polityka międzynarodowa

Donald Trump został ewakuowany podczas wiecu wyborczego w Reno w Nevadzie. Akcja miała miejsce w trakcie przemówienie republikańskiego kandydata na prezydenta USA. Kiedy mężczyzna z tłumu próbował się zbliżyć do niego podczas przemówienia, ktoś spośród zwolenników miliardera krzyknął: "On ma broń". 

Protest uchodźców z Calais pod stacją metra w Paryżu

RUPTLY/x-news włącz . Opublikowano w Wiadomości zagraniczne

Setki uchodźców kontynuowały protest w Paryżu po relokacji z zamkniętego obozu w Calais. Wieczorem pod stacją metra Stalingrad odbył się wiec, podczas którego imigranci żądali poszanowania ich praw i nie traktowania przybyszów "jak zwierząt". 

UE i Kanada podpisały umowę CETA

EBS/x-news włącz . Opublikowano w Polityka międzynarodowa

Przedstawiciele UE i Kanady podpisali w niedzielę w Brukseli kompleksową umowę gospodarczo-handlową CETA. - To ważny dzień dla UE i Kanady. W umowie CETA ustalamy międzynarodowe standardy, które będą także respektowane przez innych w pozostałych negocjowanych porozumieniach - powiedział szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker jeszcze przed rozpoczęciem szczytu. 

Tysiące Greków protestuje na ulicach Aten. Chcą podwyżek płac i lepszych warunków pracy

RUPTLY/x-news włącz . Opublikowano w Wiadomości zagraniczne

Na ulice Aten wyszło tysiące Greków, którzy protestują przeciwko oszczędnościowym reformom rządu. Demonstranci domagają się lepszych warunków pracy, nie zgadzają się przy tym na cięcia płac. W marcu 2016 r. lewicowy rząd grecki rząd przeprowadził reformę rynku pracy, z którą bezpośrednio wiążą się obecne cięcia płac, emerytur i świadczeń socjalnych.

Putin i Erdogan podpisali porozumienie ws. budowy gazociągu. Na umowie straci Ukraina

TR NTV/x-news włącz . Opublikowano w Polityka międzynarodowa

Rosja i Turcja podpisały porozumienie w sprawie budowy gazociągu Turecki Potok. Wg tureckich mediów oznacza to, że Ukraina straci na tranzycie ok. 15 mld metrów sześciennych gazu rocznie, przesyłanego tranzytem z Rosji. Uroczystość podpisania porozumienia odbyła się w obecności prezydentów obu krajów Władimira Putina i Recepa Tayyipa Erdogana.

Akcja niemieckiej policji w Chemnitz. Podejrzenie planowania zamachu terrorystycznego

RUPTLY/x-news włącz . Opublikowano w Wiadomości zagraniczne

Niemiecka policja przeprowadziła operację w jednej z dzielnic Chemnitz (Saksonia) w poszukiwaniu podejrzewanego o planowanie zamachu terrorystycznego. To 22-letni obywatel Syrii, Jaber Albakr. W jego mieszkaniu znaleziono kilkaset gramów materiałów wybuchowych. 

Papież Franciszek z wizytą w Szwecji. Przybył na wspólne obchody 500-lecia reformacji

SE TV4/X-NEWS włącz . Opublikowano w Wiadomości zagraniczne

Papież Franciszek przyleciał do Szwecji z okazji rocznicy 500-lecia reformacji. Na lotnisku przywitał go premier Szwecji - Stefan Loefven wraz z katolickim duchowieństwem. Papież Franciszek spotkał się z królem Szwecji Karolem XVI Gustawem oraz jego rodziną w Lund oraz zainaugurował ekumeniczną mszę w tamtejszej katedrze. 

Buldożery burzą "dżunglę" w Calais. W obozowisku wybuchają pożary

RUPTLY/x-news włącz . Opublikowano w Polityka międzynarodowa

Po wywiezieniu większości mieszkańców, rozpoczęło się burzenie obozowiska imigrantów w Calais, tzw. dżungli. Ekipy, wyposażone m.in. w lekkie buldożery, likwidują znajdujące się tam namioty i prowizoryczne schronienia. Operacja odbywa się pod eskortą policji. 

W Kijowie świętowano 74. rocznicę powstania Ukraińskiej Powstańczej Armii

RUPTLY/x-news włącz . Opublikowano w Wiadomości zagraniczne

Tysiące osób wzięły udział w marszu z okazji 74. rocznicy powstania Ukraińskiej Powstańczej Armii. Został on zorganizowany w Kijowie z inicjatywy partii politycznych Swoboda i Prawy Sektor. Pochód rozpoczął się w parku Szewczenki. 

Syryjczyk planował zamach w Niemczech. Wpadł w ręce policji

RUPTLY/x-news; fot: DE RTL TV włącz . Opublikowano w Wiadomości zagraniczne

Niemieccy funkcjonariusze zatrzymali Syryjczyka podejrzanego o planowanie ataku bombowego. Mężczyzna dwa dni wcześniej wymknął się policji. 22-letni Jaber al Bakr uciekł funkcjonariuszom, gdy ci przeszukiwali jego mieszkanie w Chemnitz. 

"Ciemnogród i średniowiecze". Emocjonalna debata w europarlamencie nt. sytuacji kobiet w Polsce

EBS/x-news włącz . Opublikowano w Polityka międzynarodowa

W Parlamencie Europejskim odbyła się debata o prawach kobiet w Polsce. Impulsem do niej było skierowanie do dalszych prac w Sejmie obywatelskiego projektu ustawy całkowicie zakazującej aborcji. Gdy dyskusja w europarlamencie startowała, było już wiadomo, że komisja polskiego Sejmu opowiedziała się za odrzuceniem tego projektu.