joomla templates top joomla templates template joomla

Clinton załamana nie przemówi, szef sztabu poprosił zwolenników o rozejście się do domów

RUPTLY/x-news włącz . Opublikowano w Polityka międzynarodowa

Według amerykańskich mediów, Hillary Clinton nie przemówi dziś do swoich zwolenników zgromadzonych w centrum konferencyjnym Jacoba K. Javitsa w Nowym Jorku. - Wciąż liczymy głosy, liczy się każdy. W niektórych stanach jest za wcześnie, by ogłosić zwycięzcę, więc dziś nic już nie powiemy - stwierdził szef kampanii Clinton John Podesta.

W Pensylwanii maszyny nie pozwalały głosować na Trumpa

STORYFUL/x-news włącz . Opublikowano w Polityka międzynarodowa

W Pensylwanii wyborcy zgłaszali, że nie mogli poprawnie oddać głosu na kandydata Partii Republikańskiej. Maszyny służące do głosowania rejestrowały głos oddany na Donalda Trumpa jako głos na Hillary Clinton. 

Hillary Clinton już zagłosowała. Przed lokalem czekały na nią tłumy zwolenników

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Polityka międzynarodowa

Kandydatka demokratów na prezydenta Stanów Zjednoczonych już oddała swój głos. Hillary Clinton do lokalu wyborczego w Chappaqua przybyła w towarzystwie męża Billa Clintona, byłego prezydenta. Przed budynkiem czekały na nią tłumy zwolenników, które przywitały Clinton brawami. 

Donald Trump ewakuowany podczas wiecu w Nevadzie

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Polityka międzynarodowa

Donald Trump został ewakuowany podczas wiecu wyborczego w Reno w Nevadzie. Akcja miała miejsce w trakcie przemówienie republikańskiego kandydata na prezydenta USA. Kiedy mężczyzna z tłumu próbował się zbliżyć do niego podczas przemówienia, ktoś spośród zwolenników miliardera krzyknął: "On ma broń". 

Papież Franciszek z wizytą w Szwecji. Przybył na wspólne obchody 500-lecia reformacji

SE TV4/X-NEWS włącz . Opublikowano w Wiadomości zagraniczne

Papież Franciszek przyleciał do Szwecji z okazji rocznicy 500-lecia reformacji. Na lotnisku przywitał go premier Szwecji - Stefan Loefven wraz z katolickim duchowieństwem. Papież Franciszek spotkał się z królem Szwecji Karolem XVI Gustawem oraz jego rodziną w Lund oraz zainaugurował ekumeniczną mszę w tamtejszej katedrze. 

"Fuck you!" Złość i łzy w sztabie wyborczym Clinton. Trump zapewnił sobie 245 głosów elektorskich, a Clinton 209.

US CBS/x-news włącz . Opublikowano w Polityka międzynarodowa

Według sondaży wyborczych z około godziny 6 rano polskiego czasu, Hillary Clinton przegrywa z Donaldem Trumpem. Wielu zwolenników kandydatki Partii Demokratycznej na prezydenta USA, zgromadzonych w jej sztabie w Nowym Jorku, nie kryje łez i złości. Sondaże wskazują, że Trump zapewnił sobie 245 głosów elektorskich, a Clinton 209.

"Trudna decyzja". Donald Trump oddał głos na Manhattanie

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Polityka międzynarodowa

Donald Trump w towarzystwie żony Melanii głosował w lokalu wyborczym na Manhattanie w Nowym Jorku. - Trudna decyzja - zażartował kandydat Republikanów po oddaniu głosu. Oczy całego świata skierowane są na Stany Zjednoczone, gdzie właśnie trwają wybory prezydenckie. Kandydatka Demokratów Hillary Clinton głosowała kilka godzin wcześniej w miejscowości Chappaqua w stanie Nowy Jork.

Protest uchodźców z Calais pod stacją metra w Paryżu

RUPTLY/x-news włącz . Opublikowano w Wiadomości zagraniczne

Setki uchodźców kontynuowały protest w Paryżu po relokacji z zamkniętego obozu w Calais. Wieczorem pod stacją metra Stalingrad odbył się wiec, podczas którego imigranci żądali poszanowania ich praw i nie traktowania przybyszów "jak zwierząt". 

UE i Kanada podpisały umowę CETA

EBS/x-news włącz . Opublikowano w Polityka międzynarodowa

Przedstawiciele UE i Kanady podpisali w niedzielę w Brukseli kompleksową umowę gospodarczo-handlową CETA. - To ważny dzień dla UE i Kanady. W umowie CETA ustalamy międzynarodowe standardy, które będą także respektowane przez innych w pozostałych negocjowanych porozumieniach - powiedział szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker jeszcze przed rozpoczęciem szczytu.