joomla templates top joomla templates template joomla

Buldożery burzą "dżunglę" w Calais. W obozowisku wybuchają pożary

RUPTLY/x-news włącz . Opublikowano w Polityka międzynarodowa

Po wywiezieniu większości mieszkańców, rozpoczęło się burzenie obozowiska imigrantów w Calais, tzw. dżungli. Ekipy, wyposażone m.in. w lekkie buldożery, likwidują znajdujące się tam namioty i prowizoryczne schronienia. Operacja odbywa się pod eskortą policji. 

Tysiące Greków protestuje na ulicach Aten. Chcą podwyżek płac i lepszych warunków pracy

RUPTLY/x-news włącz . Opublikowano w Wiadomości zagraniczne

Na ulice Aten wyszło tysiące Greków, którzy protestują przeciwko oszczędnościowym reformom rządu. Demonstranci domagają się lepszych warunków pracy, nie zgadzają się przy tym na cięcia płac. W marcu 2016 r. lewicowy rząd grecki rząd przeprowadził reformę rynku pracy, z którą bezpośrednio wiążą się obecne cięcia płac, emerytur i świadczeń socjalnych.

Putin i Erdogan podpisali porozumienie ws. budowy gazociągu. Na umowie straci Ukraina

TR NTV/x-news włącz . Opublikowano w Polityka międzynarodowa

Rosja i Turcja podpisały porozumienie w sprawie budowy gazociągu Turecki Potok. Wg tureckich mediów oznacza to, że Ukraina straci na tranzycie ok. 15 mld metrów sześciennych gazu rocznie, przesyłanego tranzytem z Rosji. Uroczystość podpisania porozumienia odbyła się w obecności prezydentów obu krajów Władimira Putina i Recepa Tayyipa Erdogana.

Akcja niemieckiej policji w Chemnitz. Podejrzenie planowania zamachu terrorystycznego

RUPTLY/x-news włącz . Opublikowano w Wiadomości zagraniczne

Niemiecka policja przeprowadziła operację w jednej z dzielnic Chemnitz (Saksonia) w poszukiwaniu podejrzewanego o planowanie zamachu terrorystycznego. To 22-letni obywatel Syrii, Jaber Albakr. W jego mieszkaniu znaleziono kilkaset gramów materiałów wybuchowych. 

Stan wyjątkowy w Charlotte. Władze obawiają się kolejnych starć z policją

RUPTLY/x-news włącz . Opublikowano w Wiadomości zagraniczne

Dziewięć osób zostało rannych, a 44 zatrzymano podczas drugiej nocy gwałtownych protestów po zastrzeleniu przez policję czarnoskórego mężczyzny w Charlotte w Karolinie Północnej. Protesty, które przerodziły się w zamieszki, zapoczątkował przypadek śmiertelnego postrzelenia przez funkcjonariusza we wtorek po południu 43-letniego czarnoskórego Keitha Lamonta Scotta.

Szef MSW Niemiec: Aresztowano trzy osoby podejrzane o terroryzm

RUPTLY/x-news włącz . Opublikowano w Polityka międzynarodowa

- Aresztowano trzy osoby, którym zarzuca się członkostwo w organizacji terrorystycznej. Opierając się na dotychczasowych informacjach, zgromadzonych przez śledczych z BKA, mieli oni związek z terrorystami, którzy przeprowadzili zamachy w Paryżu w listopadzie 2015 r. 

W Kijowie świętowano 74. rocznicę powstania Ukraińskiej Powstańczej Armii

RUPTLY/x-news włącz . Opublikowano w Wiadomości zagraniczne

Tysiące osób wzięły udział w marszu z okazji 74. rocznicy powstania Ukraińskiej Powstańczej Armii. Został on zorganizowany w Kijowie z inicjatywy partii politycznych Swoboda i Prawy Sektor. Pochód rozpoczął się w parku Szewczenki. 

Syryjczyk planował zamach w Niemczech. Wpadł w ręce policji

RUPTLY/x-news; fot: DE RTL TV włącz . Opublikowano w Wiadomości zagraniczne

Niemieccy funkcjonariusze zatrzymali Syryjczyka podejrzanego o planowanie ataku bombowego. Mężczyzna dwa dni wcześniej wymknął się policji. 22-letni Jaber al Bakr uciekł funkcjonariuszom, gdy ci przeszukiwali jego mieszkanie w Chemnitz. 

"Ciemnogród i średniowiecze". Emocjonalna debata w europarlamencie nt. sytuacji kobiet w Polsce

EBS/x-news włącz . Opublikowano w Polityka międzynarodowa

W Parlamencie Europejskim odbyła się debata o prawach kobiet w Polsce. Impulsem do niej było skierowanie do dalszych prac w Sejmie obywatelskiego projektu ustawy całkowicie zakazującej aborcji. Gdy dyskusja w europarlamencie startowała, było już wiadomo, że komisja polskiego Sejmu opowiedziała się za odrzuceniem tego projektu. 

Wybuch w Nowym Jorku. 29 osób rannych

RUPTLY/x-news włącz . Opublikowano w Wiadomości zagraniczne

Według władz Nowego Jorku nie ma dowodu, że wybuch w centrum Manhattanu była zamachem terrorystycznym. W wyniku eksplozji rannych zostało co najmniej 29 osób. Stan jednej z nich określa się jako ciężki. Do zdarzenia doszło około godz. 21 czasu lokalnego w dzielnicy Chelsea w centrum Manhattanu. 

Debata w Parlamencie Europejskim przerodziła się w rozmowę o kornikach i aborcji

EBS/x-news włącz . Opublikowano w Polityka międzynarodowa

- Jutrzejsza (14.09) rezolucja to są świadectwa zaniepokojenia ze strony prawdziwych przyjaciół Polski. Zaniepokojenie jest proporcjonalne do nadziei, jaką budziła Polska jako kotwica europejskości na wschodzie - powiedział europoseł PO Janusz Lewandowski podczas debaty o Polsce w Parlamencie Europejskim.