joomla templates top joomla templates template joomla

UE i Kanada podpisały umowę CETA

EBS/x-news włącz . Opublikowano w Polityka międzynarodowa

Przedstawiciele UE i Kanady podpisali w niedzielę w Brukseli kompleksową umowę gospodarczo-handlową CETA. - To ważny dzień dla UE i Kanady. W umowie CETA ustalamy międzynarodowe standardy, które będą także respektowane przez innych w pozostałych negocjowanych porozumieniach - powiedział szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker jeszcze przed rozpoczęciem szczytu. 

Tysiące Greków protestuje na ulicach Aten. Chcą podwyżek płac i lepszych warunków pracy

RUPTLY/x-news włącz . Opublikowano w Wiadomości zagraniczne

Na ulice Aten wyszło tysiące Greków, którzy protestują przeciwko oszczędnościowym reformom rządu. Demonstranci domagają się lepszych warunków pracy, nie zgadzają się przy tym na cięcia płac. W marcu 2016 r. lewicowy rząd grecki rząd przeprowadził reformę rynku pracy, z którą bezpośrednio wiążą się obecne cięcia płac, emerytur i świadczeń socjalnych.

Putin i Erdogan podpisali porozumienie ws. budowy gazociągu. Na umowie straci Ukraina

TR NTV/x-news włącz . Opublikowano w Polityka międzynarodowa

Rosja i Turcja podpisały porozumienie w sprawie budowy gazociągu Turecki Potok. Wg tureckich mediów oznacza to, że Ukraina straci na tranzycie ok. 15 mld metrów sześciennych gazu rocznie, przesyłanego tranzytem z Rosji. Uroczystość podpisania porozumienia odbyła się w obecności prezydentów obu krajów Władimira Putina i Recepa Tayyipa Erdogana.

"Ciemnogród i średniowiecze". Emocjonalna debata w europarlamencie nt. sytuacji kobiet w Polsce

EBS/x-news włącz . Opublikowano w Polityka międzynarodowa

W Parlamencie Europejskim odbyła się debata o prawach kobiet w Polsce. Impulsem do niej było skierowanie do dalszych prac w Sejmie obywatelskiego projektu ustawy całkowicie zakazującej aborcji. Gdy dyskusja w europarlamencie startowała, było już wiadomo, że komisja polskiego Sejmu opowiedziała się za odrzuceniem tego projektu. 

Stan wyjątkowy w Charlotte. Władze obawiają się kolejnych starć z policją

RUPTLY/x-news włącz . Opublikowano w Wiadomości zagraniczne

Dziewięć osób zostało rannych, a 44 zatrzymano podczas drugiej nocy gwałtownych protestów po zastrzeleniu przez policję czarnoskórego mężczyzny w Charlotte w Karolinie Północnej. Protesty, które przerodziły się w zamieszki, zapoczątkował przypadek śmiertelnego postrzelenia przez funkcjonariusza we wtorek po południu 43-letniego czarnoskórego Keitha Lamonta Scotta.

Wybuch w Nowym Jorku. 29 osób rannych

RUPTLY/x-news włącz . Opublikowano w Wiadomości zagraniczne

Według władz Nowego Jorku nie ma dowodu, że wybuch w centrum Manhattanu była zamachem terrorystycznym. W wyniku eksplozji rannych zostało co najmniej 29 osób. Stan jednej z nich określa się jako ciężki. Do zdarzenia doszło około godz. 21 czasu lokalnego w dzielnicy Chelsea w centrum Manhattanu.