joomla templates top joomla templates template joomla

2000 matek obnażyło publicznie biust. W Bogocie świętują tydzień karmienia piersią

RUPTLY/x-news włącz . Opublikowano w Wiadomości zagraniczne

W Wenezueli trwa tydzień karmienia piersią. Z tej okazji ok. 2000 matek wraz z dziećmi zebrało się w parku w Bogocie, by promować naturalne karmienie przez co najmniej do sześć pierwszych miesięcy życia. W Wenezueli tydzień karmienia piersią obchodzony jest od 1992 r.

Awaryjne lądowanie w Dubaju. Samolot stanął w płomieniach

info: TVN24/x-news; video, foto: facebook/TVP INFO włącz . Opublikowano w Wiadomości zagraniczne

Samolot linii lotniczych Emirates lądował awaryjnie na lotnisku w Dubaju. Maszyna stanęło w płomieniach. Władze linii podały, że udało się ewakuować 275 osób, wszystkie, które były na pokładzie. Nie ma informacji o ewentualnych zabitych lub rannych, ani o przyczynie awaryjnego lądowania. Ruch na lotnisku wstrzymano.

Rosyjski śmigłowiec zestrzelony nad Syrią. Zginęło 5 żołnierzy

STORYFUL/x-news włącz . Opublikowano w Polityka międzynarodowa

Ministerstwo obrony Rosji poinformowało, że w zestrzelonym w Syrii rosyjskim śmigłowcu Mi-8 zginęło pięciu wojskowych, w tym trzyosobowa załoga. Helikopter został strącony przez rebeliantów w prowincji Idlib w północno-zachodniej Syrii. 

Demonstracja aktywistów LGBT w muzułmańskiej dzielnicy Sztokholmu

RUPTLY/x-news włącz . Opublikowano w Wiadomości zagraniczne

Sztokholmscy aktywiści LGBT zorganizowali demonstrację w dzielnicy zamieszkanej przez muzułmanów. Jak tłumaczyli, chcieli w ten sposób "wyedukować" ich na temat praw gejów i lesbijek przed zbliżającą się paradą równości. 

Strzelanina w klubie na Florydzie. Dwie osoby nie żyją, kilkanaście jest rannych

US CBS/x-news włącz . Opublikowano w Wiadomości zagraniczne

Dwie osoby zginęły, a co najmniej 14 zostało rannych w strzelaninie w klubie nocnym w Fort Myers na Florydzie. Według lokalnych mediów, strzały padły na parkingu należącym do klubu tuż po północy miejscowego czasu. Policja ustala przebieg zdarzenia, jeden z domniemanych sprawców miał zostać zatrzymany.

Problem nie polega na tym, że Trump coś sobie uważa. On mówi to, co miliony chcą usłyszeć

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Polityka międzynarodowa

- Problem nie polega na tym, że Trump coś sobie uważa, tylko że miliony ludzi popierają go, a on mówi to, co oni chcą usłyszeć. To całkowicie nieodpowiedzialne - powiedział Adam Rotfeld, który skomentował w ten sposób działalność republikańskiego kandydata na urząd prezydenta USA. 

Tureckie siły specjalne zablokowały natowską bazę lotniczą Incirlik

RUPTLY/x-news włącz . Opublikowano w Polityka międzynarodowa

Ponad 7 tys. tureckich policjantów otoczyło natowską bazę lotniczą Incirlik w mieście Adana. Oprócz funkcjonariuszy na miejsce wysłano wozy opancerzone. Jak tłumaczą tureckie władze, taka sytuacja została spowodowana względami bezpieczeństwa oraz plotkami o rzekomej kolejnej próbie zamachu stanu. 

"Incydent" w pobliżu niemieckiego ośrodka dla uchodźców. Eksplodowała walizka

DE RTL TV/x-news włącz . Opublikowano w Wiadomości zagraniczne

- Dzisiejszego popołudnia miała miejsce eksplozja w okolicy miasteczka Zirndorf. Chwilę po 14:15 funkcjonariusze lokalnej policji otrzymali informację o wybuchu, jaki miał miejsce w okolicy komisariatu. Wówczas policjanci ruszyli piechotą to wskazanego miejsca wybuchu, gdzie znaleźli porzuconą, płonącą walizkę.

Atak terrorystyczny we Francji w kościele. Zginął zakładnik - ksiądz. Napastnicy zastrzeleni przez antyterrorystów

Tomasz Nowak/eSerwis.info; video/foto: facebook/Ruptly TV włącz . Opublikowano w Wiadomości zagraniczne

Kolejny atak we Francji tym razem w kościele w Normandii. Zginął zakładnik. Napastnicy zastrzeleni przez antyterrorystów. Dwóch terrorystów przetrzymywało od czterech do sześciu osób w kościele w Saint-Etienne-du-Rouvray pod Rouen w Normandii – podała agencja Reutera powołując się na policję. 

Eksplozja przed restauracją w bawarskim Ansbach. 12 rannych, zamachowiec nie żyje

RUPTLY/x-news włącz . Opublikowano w Wiadomości zagraniczne

Sprawcą zamachu bombowego w Ansbach, w którym 12 osób odniosło rany, a sam zamachowiec zginął na miejscu, był 27-letni Syryjczyk – poinformował w poniedziałek szef MSW Bawarii Joachim Herrmann. Zamachowiec w pobliżu restauracji zdetonował ładunek wybuchowy, który miał w plecaku.