joomla templates top joomla templates template joomla

Umazani czerwoną farbą, prawie nadzy, "wchodzą w rolę zwierząt"

RUPTLY/x-news włącz . Opublikowano w Wiadomości zagraniczne

Grupa Animalia Naturalis protestuje w Madrycie przeciwko wykorzystywaniu skóry zwierząt do produkcji ubrań. Adresatem protestu są konsumenci, którzy nie zdają sobie sprawy ile lisów czy norek potrzeba do wyprodukowania zaledwie jednego płaszcza oraz z jakim okrucieństwem wiąże się cały proces. 

Nie ma informacji, by wśród ofiar trzęsienia ziemi we Włoszech byli Polacy

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Wiadomości zagraniczne

Wśród zidentyfikowanych ofiar trzęsienia ziemi w środkowych Włoszech nie ma Polaków - poinformował dyrektor biura prasowego MSZ Rafał Sobczak. Jednocześnie zaznaczył, że akcja ratunkowa trwa, stąd ostateczny bilans będzie znany dopiero po jej zakończeniu.

Andrzej Duda wziął udział w obchodach 25. rocznicy niepodległości Ukrainy

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Polityka międzynarodowa

Prezydent Andrzej Duda wziął udział w obchodach 25. rocznicy odzyskania niepodległości przez Ukrainę. Prezydent Polski obserwował z bliska defiladę wojskową na Majdanie, a następnie spotkał się z prezydentem Ukrainy Petro Poroszenką, a także odbył spotkanie w Akademi Dyplomatycznej. 

Nożownik zaatakował pasażerów. Ranił sześć osób

RUPTLY/x-news włącz . Opublikowano w Wiadomości zagraniczne

Sześć osób zostało rannych, w tym dziecko, w wyniku ataku nożownika. 27-letni mężczyzna zaatakował pasażerów pociągu, który zbliżał się do stacji w Salez, na wschodzie kraju. Napastnik najpierw rozlał na swoje ofiary łatwopalną ciecz, potem ją podpalił i zaczął zadawać ciosy nożem. 

Matka Teresa z Kalkuty ogłoszona świętą

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Wiadomości zagraniczne

Papież Franciszek kanonizował Matkę Teresę z Kalkuty, założycielkę Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Miłości. Kanonizacja odbyła się w przeddzień jej 19. rocznicy śmierci. Założycielka zgromadzeń Misjonarek i Misjonarzy Miłości poświęciła swoje życie, by pomagać biednym, chorym i umierającym.

Żałoba narodowa i państwowy pogrzeb ofiar trzęsienia ziemi we Włoszech

DE RTL TV/x-news włącz . Opublikowano w Wiadomości zagraniczne

Sobota (27.08.) została ogłoszona we Włoszech dniem żałoby narodowej. Tego dnia rozpoczął się pogrzeb państwowy 35 ofiar trzęsienia ziemi, które nawiedziło środkowe Włochy. W uroczystościach wzięli udział, m.in. prezydent Sergio Mattarella i premier Matteo Renzi.

Pierwsi żołnierze zaczną przyjeżdżać do Polski w lutym lub marcu. Nasza obecność będzie istotna i trwała

włącz . Opublikowano w Polityka międzynarodowa

- Będziemy tu mieli brygadę, żołnierze zaczną przyjeżdżać w lutym lub marcu przyszłego roku, decyzja jeszcze nie zapadła. Brygada będzie spędzać większość czasu w Polsce, ale będą takie momenty, gdy w całości przeniesie się na manewry do innych państw. To około czterech i pół tysiąca żołnierzy. 

Rosja nielegalnie okupuje Krym i jeszcze ma pretensje do Ukrainy. Możliwe zerwanie stosunków dyplomatycznych

RUPTLY/x-news włącz . Opublikowano w Polityka międzynarodowa

- Po znanych wszystkim wydarzeniach, załamały się nasze relacje z Gruzją. Nie chcę, by ta sytuacja z Ukrainą zakończyła się podobnie, jednak jeśli nie będzie można wpłynąć na nią w inny sposób, prezydent podejmie zapewne taką decyzję - mówił w Soczi rosyjski premier Dmitrij Miedwiediew.