joomla templates top joomla templates template joomla

Krwawy zamach w Kabulu. Nie żyje co najmniej 61 osób, ponad 200 rannych

STORYFUL/x-news włącz . Opublikowano w Wiadomości zagraniczne

Co najmniej 61 osób zginęło, a ponad 200 zostało rannych w samobójczym zamachu bombowym, dokonanym w Kabulu na szyickiej mniejszości Hazarów. Odpowiedzialność za atak wzięło na siebie tzw. Państwo Islamskie. 

Angela Merkel znalazła się i zabrała w sobotę głos ws. zamachu w Monachium

DE RTL TV/x-news włącz . Opublikowano w Polityka międzynarodowa

- 9 osób, które jeszcze w piątek spędzały czas na zakupach, jedzeniu - nie żyje, trafionych kulami jednego sprawcy - powiedziała kanclerz Niemiec Angela Merkel po posiedzeniu gabinetu bezpieczeństwa. Skomentowała w ten sposób atak w Monachium, w którym napastnik zabił z broni 9 osób.

Kolejny dzień rozruchów po śmierci czarnoskórego mężczyzny w podparyskim areszcie

RUPTLY/x-news włącz . Opublikowano w Wiadomości zagraniczne

Niemal 300 policjantów zostało skierowanych do miejscowości Beaumont-sur-Oise, leżącej na północ od Paryża. Powodem są rozruchy, do których doszło po śmierci młodego czarnoskórego mężczyzny osadzonego w areszcie. Demonstranci podpalili kilka samochodów. Atmosfera jest napięta już od kilku dni. 

Trwa obława Policji Monachium, ściągają nowe posiłki

info: youtube/Ruptly TV włącz . Opublikowano w Wiadomości zagraniczne

Obława trwa. Nadal nie złapano zamachowców i brak informacji o ich aktualnej pozycji w mediach. Samochody policyjne, strażackie i karetki pogotowia nadal w mieście, posiłki stają się coraz większe jakby przygotowywano uderzenie na terrorystów. 

Merkel milczy za to Barack Obama skierował słowa do Niemców

STORYFUL/x-news włącz . Opublikowano w Wiadomości zagraniczne

- Jeszcze nie wiemy dokładnie, co się wydarzyło, ale oczywiście nasze serca są z rannymi - powiedział Barack Obama, który odniósł się do strzelaniny w Monachium. Prezydent Stanów Zjednoczonych zadeklarował również wszelką potrzebną pomoc dla Niemiec - "najbliższego sojusznika".

„Policja wykonuje świetną robotę”, „W mojej głowie jest gniew i strach”. Okoliczni mieszkańcy na miejscu zamachu w Monachium

DE RTL TV/x-news włącz . Opublikowano w Wiadomości zagraniczne

- Mój syn pracuje w straży pożarnej, zadzwonił i poprosił mnie do pozostania w domu ze względu na atak - mówiła mieszkanka Monachium, która przyniosła kwiaty pod centrum handlowe Olympia. - Policja wykonuje świetną robotę, funkcjonariusze byli na miejscu w ciągu kilku minut po ataku. 

Gdzie jest Angela Merkel, gdzie podziała się? Wszyscy pytają o niemiecką kanclerz!

Tomasz Węgrzyn/eSerwis.info; fot: TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Wiadomości zagraniczne

Barack Obama skierował słowa do Niemców, ale kanclerze Niemiec milczy. Gdzie się podziała? Ani oświadczeni, ani stanowiska. Niemiecki rząd komunikuje się ze społeczeństwem tylko przez portale społecznościowe. Kanclerze nie było na posiedzeniu rządu w dniu wczorajszym, gdzie podziała się Angela Merkel? 

Na co czekają władze. Czy przewidują kolejne ataki? Monachijskie szpitale w nocnym pogotowiu

DE RTL TV/x-news włącz . Opublikowano w Wiadomości zagraniczne

Lekarze i pielęgniarki zostali alarmowo wezwani do monachijskich szpitali w związku ze strzelaniną w centrum handlowym Olympia i ogłoszeniem stanu nadzwyczajnego. - Zostaniemy w pogotowiu przez całą noc. Sytuacja wciąż jest bardzo skomplikowana - powiedział doktor Peter Biberthaler ze szpitala Rechts der Isar.

Przerzut litarnych jednostek antyterrorystycznych do Monachium

youtube/Ruptly TV włącz . Opublikowano w Wiadomości zagraniczne

Policyjne śmigłowce przewożące oficerów elitarnej niemieckiej policji antyterrorystycznej "GSC 9" wyruszyły z bazy Sankt Z Augustin w Bonn do Monachium. Napastnicy zabili co najmniej dziewięć osób w centrum handlowym Olympia Einkaufszentrum.