joomla templates top joomla templates template joomla

Pomoc żywnościowa dla najbardziej potrzebujących mieszkańców Europy

ec.europa.eu włącz . Opublikowano w Kultura i społeczeństwo

Komisja proponuje zwiększenie środków na program bezpłatnej dystrybucji żywności wśród osób najbardziej potrzebujących w UE. Unijny program dystrybucji żywności istnieje od 1987 r. Jednak gwałtowny wzrost cen żywności sprawił, że zwiększyła się liczba rodzin potrzebujących, a w wyniku realizowanej obecnie reformy wspólnej polityki rolnej obniżył się poziom nadwyżek produktów rolnych, które wykorzystywano w przeszłości na cele pomocy żywnościowej.

Pierwszy szczyt UE w sprawie Romów

ec.europa.eu włącz . Opublikowano w Kultura i społeczeństwo

Ministrowie państw UE spotykają się z europejskimi politykami w Brukseli na pierwszym szczycie poświęconym problemom, z którymi boryka się mniejszość romska. Spotkanie wysokiego szczebla jest następstwem ogłoszonego w lipcu br. sprawozdania UE, w którym stwierdzono, że ta mniejszość etniczna, pomimo wysiłków na rzecz integracji jej członków, nadal jest dotknięta dyskryminacją i wykluczeniem społecznym.

 

KE zwiększa pomoc dla biednych w Unii Europejskiej

ukie.gov.pl włącz . Opublikowano w Kultura i społeczeństwo

By odpowiedzieć na coraz bardziej dotkliwy wzrost cen żywności, Komisja Europejska zaproponowała w środę (17 września br.) zwiększenie pomocy dla biednych obywateli państw Unii Europejskiej. W lipcu KE zdecydowała o stworzeniu specjalnego funduszu o wartości 1 mld euro dla biednych krajów trzecich, które najbardziej ucierpiały z powodu niedawnego kryzysu związanego ze wzrostem cen. Tym razem propozycja jest skierowana do mieszkańców UE. Szacuje się bowiem, że 43 miliony ludzi w UE jest zagrożonych niedostatkiem żywności, co - zgodnie z definicją WHO - oznacza, że nie stać ich na posiłek zawierający mięso, kurczaka lub rybę co drugi dzień.

 

Słowenia/ Wybory: centroprawica liczy na ponowny sukces, lewica zwiera szyki

euro.pap.pl włącz . Opublikowano w Wiadomości zagraniczne

17.09.2008 Lublana (PAP/AFP,Reuters) - Słoweńcy, wybierając w niedzielę nowy parlament, zdecydują czy centroprawicowy premier Janez Jansza utrzyma władzę, czy też - ukarany za rosnącą inflację, obniżenie poziomu życia i oskarżenia o korupcję - straci ją na rzecz zwierającej szyki lewicy. Według opublikowanego w sobotę sondażu, rządząca Słoweńska Partia Demokratyczna (SDS) Janszy może liczyć na głosy 29,8 procent wyborców, a Socjaldemokraci (SD) Boruta Pahora - na 23,6 procent.

 

UE/ KE chce zaangażować gwiazdy do kampanii antynarkotykowej

euro.pap.pl włącz . Opublikowano w Wiadomości zagraniczne

18.09.2008 Bruksela (PAP) - Komisja Europejska zaproponowała w czwartek zawiązanie Europejskiego Sojuszu Antynarkotykowego, do którego chce zaangażować gwiazdy show-biznesu. Zwrócimy się do osobistości, artystów, piosenkarzy, cenionych bardzo przez młode pokolenie, by zaangażowali się w naszą kampanię prewencyjną - zapowiedział komisarz ds. wewnętrznych i sprawiedliwości Jacques Barrot.

 

Informacja dla obywateli polskich podróżujących do Boliwii

msz.gov.pl, Piotr Paszkowski włącz . Opublikowano w Polityka międzynarodowa

W związku z zaostrzającą się sytuacją wewnętrzną w Boliwii, spowodowaną zamieszkami w opozycyjnych względem rządu departamentach w północnej wschodniej i południowo-wschodniej części tego państwa, Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP sugeruje obywatelom polskim powstrzymanie się od podróży do Boliwii, w szczególności do departamentów Pando, Beni, Santa Cruz, Chuquisaca i Tarija.

Mieszkaniowa dekoniunktura nie rozpieszcza deweloperów

bankier.pl włącz . Opublikowano w Gospodarka międzynarodowa

Wyraźne spowolnienie w branży mieszkaniowej widać na rynku. Ceny mieszkań przestały rosnąć w zawrotnym tempie, mieszkania w gorszych lokalizacjach tracą na wartości, trudniej sprzedać lokal, a prognozy firm deweloperskich obniżane są jednak po drugiej. O tym jak radzą sobie z przestojem w branży giełdowe spółki, które postanowiły inwestować w mieszkania na samym szczycie budowlanej hossy można przeczytać w dzisiejszym "Parkiecie".

Większość krajów za zniesieniem ceł antydumpingowych na buty z Chin i Wietnamu

ukie.gov.pl włącz . Opublikowano w Kultura i społeczeństwo

Większość krajów członkowskich Unii Europejskiej opowiedziało się w środę (17 września br.) za zniesieniem obowiązujących od blisko dwóch lat ceł antydumpingowych na buty skórzane importowane z Chin i Wietnamu. Cła te miały chronić producentów unijnych. Polska, gdzie przemysł obuwniczy cierpi na skutek dalekowschodniej konkurencji, wraz z 11 innymi krajami opowiedziała się za utrzymaniem sankcji - dowiedziała się PAP ze źródeł dyplomatycznych proszących o zachowanie anonimowości.

 

Irlandia/ Czy za odrzuceniem Traktatu stały powiązania biznesowe z USA?

euro.pap.pl włącz . Opublikowano w Wiadomości zagraniczne

18.09.2008 Dublin (PAP/int.) - W Irlandii nie ustają spekulacje, czy w odrzuceniu Traktatu Lizbońskiego w czerwcowym referendum odegrały rolę amerykańskie powiązania biznesowe irlandzkiego multimilionera Declana Ganleya - pisze w czwartek irlandzka gazeta "Irish Examiner". Ganley jest przewodniczącym ruchu i fundacji Libertas, która wsławiła się antytraktatową kampanią referendalną, i właścicielem firmy Rivada Networks, zarabiającej na sprzedaży systemów komunikacji bezprzewodowej w USA.

 

Polska/ Sejmowa komisja skarbu przyjęła informację ws. stoczni

euro.pap.pl włącz . Opublikowano w Wiadomości zagraniczne

18.09.2008 Warszawa (PAP) - W czwartek sejmowa komisja skarbu przyjęła przedstawioną przez ministra skarbu Aleksandra Grada informację o restrukturyzacji i prywatyzacji sektora stoczniowego. Za jej przyjęciem głosowało 14 posłów, 9 wstrzymało się od głosu; nikt nie był przeciw.

II Forum Polskiej Współpracy Rozwojowej

msz.gov.pl, Piotr Paszkowski włącz . Opublikowano w Polityka międzynarodowa

W dniu 20 września 2008 r. w godz. 11:00-19:00 na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie odbędzie się II Forum Polskiej Współpracy Rozwojowej, organizowane przez Departament Współpracy Rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Forum jest wydarzeniem edukacyjno-kulturalnym podsumowującym działalność pomocową Polski na świecie.

DM Polonia Net członkiem warszawskiej giełdy

bankier.pl włącz . Opublikowano w Gospodarka międzynarodowa

Dom Maklerski Polonia Net SA z siedzibą w Krakowie został dopuszczony do działania na Giełdzie w charakterze członka giełdy. Będzie to 49 członek warszawskiego parkietu, w tym 30 z Polski. Dom Maklerski Polonia Net S.A. w ramach swojej działalności oferuje usługi w zakresie obrotu papierami wartościowymi. Spółka oferuje również usługi w zakresie pozyskania kapitału poprzez publiczne i niepubliczne emisje papierów wartościowych oraz wsparcie w realizacji kampanii PR i IR ofert publicznych.

Poniedziałek na Wall Street  będzie powtórka z roku 1987?

bankier.pl włącz . Opublikowano w Gospodarka międzynarodowa

Po bankructwie Lehman Brothers i przejęciu Merrill Lynch przez Bank of America notowania kontraktów terminowych na indeks S&P500 zniżkują o 3,6%. Po rynku krążą spekulacje, że jeszcze przed sesją Fed obniży stopy procentowe, chcąc zapobiec panice na Wall Street. Wbrew oczekiwaniom wielu analityków w trakcie weekendu nie udało się znaleźć kupca na bank inwestycyjny Lehman Brothers i to mimo wysiłków sekretarza skarbu oraz gubernatora nowojorskiego oddziału Fed-u. W efekcie dzisiaj rano Lehman ogłosił, że składa wniosek o upadłość.