joomla templates top joomla templates template joomla

UE/ PE chce mniej chudych kobiet w reklamach

euro.pap.pl, Michał Kot włącz . Opublikowano w Wiadomości zagraniczne

03.09.2008 Bruksela (PAP) - Dostrzegając, że reklamy mają negatywny wpływ na samoocenę kobiet, Parlament Europejski zalecił w środę, by reklamodawcy "z większą ostrożnością wykorzystywali skrajnie chude kobiety do reklamowania produktów".

 

Niemcy/ Poseł CSU: wątpliwości wokół Gazociągu Północnego

euro.pap.pl, Anna Widzyk włącz . Opublikowano w Wiadomości zagraniczne

03.09.2008 Berlin (PAP) - Działania Rosji na Kaukazie zmuszają do przemyśleń nad projektem Gazociągu Północnego pod Bałtykiem - ocenił poseł bawarskiej CSU Karl-Theodor zu Guttenberg. "Należy dokładnie przyjrzeć się gazociągowi, jeśli Rosja będzie go wykorzystywać, by uczynić z Europy swego zakładnika" - powiedział polityk w rozmowie z tygodnikiem "Rheinische Merkur". Wypowiedź z czwartkowego wydania pisma opublikowała w środę z wyprzedzeniem agencja dpa.

 

 

Polska/ Sejm o zespołach szybkiej interwencji na granicach UE

euro.pap.pl włącz . Opublikowano w Wiadomości zagraniczne

03.09.2008 Warszawa (PAP) - Kraje, których granice są granicami zewnętrznymi UE, w trudnej sytuacji będą mogły uzyskać pomoc zespołów szybkiej interwencji złożonych z funkcjonariuszy granicznych innych państw członkowskich Unii.

 

 

Udział Ministra Spraw Zagranicznych Pana Radosława Sikorskiego w debacie "The War In Georgia ..."

msz.gov.pl, Piotr Paszkowski włącz . Opublikowano w Polityka międzynarodowa

W dniu 1 września 2008 r., w Brukseli, przed nadzwyczajną sesją Rady Europejskiej, Minister Spraw Zagranicznych Pan Radosław Sikorski wziął udział w debacie zorganizowanej przez German Marshall Fund of United States, zatytułowanej "The War in Georgia and Relations with Russia: What Happened and What Now".

 

Enjo Kosai czyli Kogal - Japońskie Uczennice

Dawid Rodenko ; www.eioba.pl włącz . Opublikowano w Kultura i społeczeństwo

Enjo kosai bo tak to się nazywa, jest jednym z najbardziej zniesławionych fenomenów Japońskiego społeczeństwa. Oczywiście w krajach zachodu jest to nie dopuszczalne, jednak w Japonii wynika to poniekąd z tradycji. Nastolatki umawiające się ze starszymi mężczyznami za pieniądze. Mimo, że wiele spotkań nie uwzględnia seksu, ta prostytucja młodego pokolenia Japonii prowadzi do poważnego dylematu.

Historia Izraela

Gazeta Miecz Ducha ; www.eioba.pl włącz . Opublikowano w Kultura i społeczeństwo

Krótkie streszczenie historii Izraela. To państwo przeżywało wiele burzliwych okresów w swojej historii, na wiele lat też zniknęło z mapy świata. Czy jakieś inne państwo miało ciekawszą historię? Okres przed narodzeniem Jezusa.2000 - 1750 Czasy patriarchów: Abrahama, Izaaka, Jakuba i Józefa. Abraham jest uważany przez Żydów i Arabów za swego ojca.

Dwanaście pytań i odpowiedzi o wojnie w Iraku

vivapalestyna ; www.eioba.pl włącz . Opublikowano w Kultura i społeczeństwo

Dwanaście pytań i odpowiedzi o wojnie w Iraku - Czyli treściwe antidotum na bełkot oficjalnych mediów. Po raz kolejny w imię „wolności" i „demokracji" wielkie mocarstwa imperialne przygotowały masakrę - tym razem Irakijczyków. Dwanaście pytań i odpowiedzi o wojnie w Iraku - Czyli treściwe antidotum na bełkot oficjalnych mediów.

Polska/ Kwaśniewski: wydarzenia na Ukrainie zmniejszają jej szanse na UE

euro.pap.pl włącz . Opublikowano w Wiadomości zagraniczne

03.09.2008 Warszawa (PAP) - W opinii b. prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego, wydarzenia na Ukrainie zmniejszają jej szanse na wejście do struktur UE i do NATO. Kwaśniewski podkreślił, że Ukraina sama musi rozwiązać swoje problemy.

 

 

Uroczystość złożenia wieńca pod tablicą upamiętniającą polskich dyplomatów...

msz.gov.pl, Piotr Paszkowski włącz . Opublikowano w Polityka międzynarodowa

W dniu 1 września 2008 r., w 69 rocznicę napaści Niemiec hitlerowskich na Polskę, wieniec pod tablicą upamiętniającą nazwiska 69 pracowników MSZ poległych lub pomordowanych w czasie wojny w obozach hitlerowskich i sowieckich złożyli przedstawiciele kierownictwa resortu: Sekretarz Stanu w MSZ Pan Jan Borkowski, Podsekretarz Stanu Pan Andrzej Kremer oraz Podsekretarz Stanu Pani Grażyna Bernatowicz, a także przedstawiciele Klubu Seniorów Dyplomacji II RP Pani Krystyna Krzyżanowska i Pan prof. Zbigniew Czeczot-Gawrak oraz słuchacze Akademii Dyplomatycznej PISM.

 

Kultura Japonii - podstawowe informacje

Ania Tętnowska ; www.eioba.pl włącz . Opublikowano w Kultura i społeczeństwo

Kraj kwitnącej wiśni. Jeżeli nie masz czasu tam pojechać, przeczytaj artykuł który pokazuje najciekawsze elementy kultury Japonii. Dowiedz się, co jedzą Japończycy, jak wygląda ich nauka, praca, czy codzienne życie. Japonia zajmuje obszar 377 435 km kw. Stolicą jest Tokio, które zamieszkuje 8 mln mieszkańców. Językiem urzędowym jest język japoński.

Irlandia - dlaczego tu jestem - gwoli wyjasnienia

Irlandia oczami Polki ; www.eioba.pl włącz . Opublikowano w Polska i Polacy w świecie

Nie jestem z tych, ktorzy odmawiali sobie jeansow, bo nie bylo pieniedzy. Nie jestem z tych, ktorych rodzice z utesknieniem wpatrywali sie w kaledarz czakajac na 1/10 kazdego miesiaca. Nie jestem z tych, ktorych nie stac bylo nigdy na kupienie pizzy na obiad. Kiedy bylam jeszcze w liceum nigdy nie bilam piwa o polke nizej niz Pilsner Urquell.

Datch Waifu - Czyli Seks Lalki dla Dorosłych

Dawid Rodenko ; www.eioba.pl włącz . Opublikowano w Kultura i społeczeństwo

Seks Lalki w Japonii nie są generalnie czymś wyjątkowym. Powszechnie znany rodzaj lalki to te z ustami w kształcię litery "O", jednak w dzisiejszych czasach można dostać o wiele bardziej wyrafinowane modele, zbliżone prawie maksymalnie do rzeczywistości. W Japonii, te sylikonowe lalki są znane jako datch waifu (holenderskie żony).

Tybet - prawa człowieka

PSPT ; www.eioba.pl włącz . Opublikowano w Kultura i społeczeństwo

System panujący w niepodległym Tybecie z pewnością nie był idealny, niemniej trudno go porównywać do chińskiej tyranii. W największych więzieniach Tybetu (oba znajdowały się w Lhasie) nigdy nie przetrzymywano więcej niż trzydziestu więźniów. Po chińskiej inwazji Tybet zamienił się w sieć więzień i obozów pracy.