joomla templates top joomla templates template joomla

Wizyta w Polsce Ministra Spraw Zagranicznych Federacji Rosyjskiej Pana Sergieja Ławrowa

msz.gov.pl, Piotr Paszkowski włącz . Opublikowano w Polityka międzynarodowa

W dniu 10 września 2008 r. na zaproszenie Ministra Spraw Zagranicznych Pana Radosława Sikorskiego przybył do Warszawy z wizytą roboczą Minister Spraw Zagranicznych Federacji Rosyjskiej Pan Sergiej Ławrow. Podczas zaplanowanych na 11 września 2008 r. spotkań szef rosyjskiej dyplomacji odbył rozmowy z Ministrem Radosławem Sikorskim oraz został przyjęty przez Prezesa Rady Ministrów Pana Donalda Tuska.

 

UE pomaga w walce z żywiołami

ec.europa.eu włącz . Opublikowano w Kultura i społeczeństwo

Mechanizm ochrony ludności wkracza do akcji w odpowiedzi na prośby o pomoc, które docierają do Unii z wielu krajów w całej Europie dotkniętych falą pożarów lub powodzi. Podczas gdy większość z nas z niecierpliwością oczekuje lata, które kojarzy nam się z błękitnym niebem i ciepłymi wieczorami, ta pora roku może też nieść ze sobą bardzo trudne, a czasami nawet niebezpieczne dla życia warunki pogodowe.

 

Rezolucja Parlamentu Europejskiego potępia Rosję i Gruzję

ukie.gov.pl włącz . Opublikowano w Kultura i społeczeństwo

Parlament Europejski (PE) przyjął w środę rezolucję na temat konfliktu zbrojnego w Gruzji, w której potępił "wszystkich, którzy uciekli się do użycia siły", a więc nie tylko Rosję, ale i Gruzję.
"PE jest zdania, że konfliktów na Kaukazie nie można rozwiązać za pomocą wojska, i zdecydowanie potępia wszystkich, którzy uciekli się do użycia siły i przemocy, aby zmienić sytuację w separatystycznych regionach Gruzji - Osetii Południowej i Abchazji" - brzmi pierwszy punkt rezolucji PE.

Portugalia jest naszym podwójnym sojusznikiem

prezydent.pl włącz . Opublikowano w Wiadomości zagraniczne

2 września 2008 r. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Lech Kaczyński spotkał się z przebywającym w Polsce z wizytą oficjalną Prezydentem Republiki Portugalskiej Anibalem Cavaco Silvą z Małżonką. Po uroczystym powitaniu na dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego Pary Prezydenckie udały się na wspólne spotkanie. Prezydent RP odznaczył Prezydenta Portugalii i Jego Małżonkę Krzyżem Wielkim Orderu Odrodzenia Rzeczypospolitej Polskiej, natomiast Prezydent Portugalii odznaczył Prezydenta RP i Małżonkę Orderem Infanta Henryka z Wielką Wstęgą.

 

Premier: szczyt UE przyjął stanowisko jednolite, rozsądne i stanowcze

kprm.gov.pl i włącz . Opublikowano w Wiadomości zagraniczne

Prezes Rady Ministrów Donald Tusk za umiarkowany sukces uznał konkluzje nadzwyczajnego posiedzenia Rady Europejskiej w sprawie Gruzji. - Udało się uzyskać stanowisko jednolite, rozsądne i stanowcze - podkreślił szef polskiego rządu. Dodał, że wspólnym wysiłkiem wielu państw oddalono zagrożenie konkluzji, z której nic by nie wynikało.

 

Niemcy/ Poseł CSU: wątpliwości wokół Gazociągu Północnego

euro.pap.pl, Anna Widzyk włącz . Opublikowano w Wiadomości zagraniczne

03.09.2008 Berlin (PAP) - Działania Rosji na Kaukazie zmuszają do przemyśleń nad projektem Gazociągu Północnego pod Bałtykiem - ocenił poseł bawarskiej CSU Karl-Theodor zu Guttenberg. "Należy dokładnie przyjrzeć się gazociągowi, jeśli Rosja będzie go wykorzystywać, by uczynić z Europy swego zakładnika" - powiedział polityk w rozmowie z tygodnikiem "Rheinische Merkur". Wypowiedź z czwartkowego wydania pisma opublikowała w środę z wyprzedzeniem agencja dpa.

 

 

Polska/ Sejm o zespołach szybkiej interwencji na granicach UE

euro.pap.pl włącz . Opublikowano w Wiadomości zagraniczne

03.09.2008 Warszawa (PAP) - Kraje, których granice są granicami zewnętrznymi UE, w trudnej sytuacji będą mogły uzyskać pomoc zespołów szybkiej interwencji złożonych z funkcjonariuszy granicznych innych państw członkowskich Unii.

 

 

Unia wysyła pomoc do Gruzji

ec.europa.eu włącz . Opublikowano w Kultura i społeczeństwo

UE udzieliła ludności dotkniętej konfliktem w Osetii Południowej i innych rejonach Gruzji pomocy o wartości 6 mln euro. Planowana jest dalsza pomoc. Pomoc rozprowadzają organizacje pozarządowe, wyspecjalizowane agencje ONZ oraz Czerwony Krzyż i Czerwony Półksiężyc. Dalszych 8,4 mln euro wsparcia udzieliły poszczególne kraje UE.

 

Trybunał UE odmraża aktywa Saudyjczyka podejrzanego o terroryzm

ukie.gov.pl włącz . Opublikowano w Kultura i społeczeństwo

Unijny Trybunał Sprawiedliwości unieważnił w środę zamrożenie aktywów saudyjskiego biznesmena i organizacji charytatywnej z siedzibą w Szwecji, podejrzanych o finansowanie terrorystycznej Al-Kaidy - informuje Associated Press.

 

Nadzwyczajne posiedzenie Rady Europejskiej w Brukseli

prezydent.pl włącz . Opublikowano w Wiadomości zagraniczne

1 września 2008 r. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Lech Kaczyński udał się do Brukseli na nadzwyczajne posiedzenie Rady Europejskiej. Razem z Prezydentem RP do Brukseli udali się Prezes Rady Ministrów Donald Tusk oraz Minister Spraw Zagranicznych Radosław Sikorski.

 

UE/ PE chce mniej chudych kobiet w reklamach

euro.pap.pl, Michał Kot włącz . Opublikowano w Wiadomości zagraniczne

03.09.2008 Bruksela (PAP) - Dostrzegając, że reklamy mają negatywny wpływ na samoocenę kobiet, Parlament Europejski zalecił w środę, by reklamodawcy "z większą ostrożnością wykorzystywali skrajnie chude kobiety do reklamowania produktów".

 

Polska/ Kwaśniewski: wydarzenia na Ukrainie zmniejszają jej szanse na UE

euro.pap.pl włącz . Opublikowano w Wiadomości zagraniczne

03.09.2008 Warszawa (PAP) - W opinii b. prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego, wydarzenia na Ukrainie zmniejszają jej szanse na wejście do struktur UE i do NATO. Kwaśniewski podkreślił, że Ukraina sama musi rozwiązać swoje problemy.

 

 

Uroczystość złożenia wieńca pod tablicą upamiętniającą polskich dyplomatów...

msz.gov.pl, Piotr Paszkowski włącz . Opublikowano w Polityka międzynarodowa

W dniu 1 września 2008 r., w 69 rocznicę napaści Niemiec hitlerowskich na Polskę, wieniec pod tablicą upamiętniającą nazwiska 69 pracowników MSZ poległych lub pomordowanych w czasie wojny w obozach hitlerowskich i sowieckich złożyli przedstawiciele kierownictwa resortu: Sekretarz Stanu w MSZ Pan Jan Borkowski, Podsekretarz Stanu Pan Andrzej Kremer oraz Podsekretarz Stanu Pani Grażyna Bernatowicz, a także przedstawiciele Klubu Seniorów Dyplomacji II RP Pani Krystyna Krzyżanowska i Pan prof. Zbigniew Czeczot-Gawrak oraz słuchacze Akademii Dyplomatycznej PISM.