joomla templates top joomla templates template joomla

Irlandia - dlaczego tu jestem - gwoli wyjasnienia

Irlandia oczami Polki ; www.eioba.pl włącz . Opublikowano w Unia Europejska

Nie jestem z tych, ktorzy odmawiali sobie jeansow, bo nie bylo pieniedzy. Nie jestem z tych, ktorych rodzice z utesknieniem wpatrywali sie w kaledarz czakajac na 1/10 kazdego miesiaca. Nie jestem z tych, ktorych nie stac bylo nigdy na kupienie pizzy na obiad. Kiedy bylam jeszcze w liceum nigdy nie bilam piwa o polke nizej niz Pilsner Urquell.

Historia Izraela

Gazeta Miecz Ducha ; www.eioba.pl włącz . Opublikowano w Kultura i społeczeństwo

Krótkie streszczenie historii Izraela. To państwo przeżywało wiele burzliwych okresów w swojej historii, na wiele lat też zniknęło z mapy świata. Czy jakieś inne państwo miało ciekawszą historię? Okres przed narodzeniem Jezusa.2000 - 1750 Czasy patriarchów: Abrahama, Izaaka, Jakuba i Józefa. Abraham jest uważany przez Żydów i Arabów za swego ojca.

Dwanaście pytań i odpowiedzi o wojnie w Iraku

vivapalestyna ; www.eioba.pl włącz . Opublikowano w Kultura i społeczeństwo

Dwanaście pytań i odpowiedzi o wojnie w Iraku - Czyli treściwe antidotum na bełkot oficjalnych mediów. Po raz kolejny w imię „wolności" i „demokracji" wielkie mocarstwa imperialne przygotowały masakrę - tym razem Irakijczyków. Dwanaście pytań i odpowiedzi o wojnie w Iraku - Czyli treściwe antidotum na bełkot oficjalnych mediów.

Indianie kultura rdzennych mieszkańców Ameryki Północnej

Przemysław Szczypczyk ; www.eioba.pl włącz . Opublikowano w Kultura i społeczeństwo

Kultura Indian Ameryki Północnej jest wbrew obiegowej opinii bardzo zróżnicowana. Różnice te wynikają przede wszystkim z warunków naturalnych, w których rozwijały się poszczególne kultury. Jedną z najbardziej odmiennych a poprzez to ciekawą jest kultura Indian Pueblo i innych zamieszkujących tereny południowego zachodu Ameryki Północnej.

Prawa człowieka

Grzegorz Kulik ; www.eioba.pl włącz . Opublikowano w Kultura i społeczeństwo

Prawa człowieka Funkcją zasad społecznych jest zabezpieczanie i afirmacja godności człowieka. Będąc kategorią ogólną, godność domaga się uszczegółowienia, które znajduje w koncepcji praw człowieka. Stanowią one kategorię należnych człowiekowi uprawnień na płaszczyźnie publiczno-prawnej .

Co z tą Polską?

Aleksander Sowa ; www.eioba.pl włącz . Opublikowano w Unia Europejska

Urodziłem się, bo musiałem... mogłem urodzić się Francuzem, albo Rosjaninem. Mogłem urodzić się w Pradze albo w Toronto. Jest jednak inaczej. Czy będę nad tym płakał? Zdecydowanie nie – choć chyba powinienem.  Jadę po niemieckiej autostradzie i nie mogę się nadziwić, że można jeździć 200 km/h i nie łamiąc przepisów, po nawierzchni równej jak tafla zamarzniętego jeziora i szerokiej jak pas startowy na Okęciu.

Nowy Jork, Bardziej Europejski

Dawid Rodenko ; www.eioba.pl włącz . Opublikowano w Kultura i społeczeństwo

Raz podsłuchałem niemieckich turystów w Kanadzie, kiedy rozmawiali o Stanach Zjednoczonych. Opowiadali sobię o wszystkich rzeczach za które nie lubią Ameryki. Jednak zgodnie przyznali, że Nowy Jork jest wyjątkiem. Zgodzili się co do tego, że to miasto ma swoją kulturę. Nowy Jork ma w sobie coś na styl miast Europejskich.

Datch Waifu - Czyli Seks Lalki dla Dorosłych

Dawid Rodenko ; www.eioba.pl włącz . Opublikowano w Kultura i społeczeństwo

Seks Lalki w Japonii nie są generalnie czymś wyjątkowym. Powszechnie znany rodzaj lalki to te z ustami w kształcię litery "O", jednak w dzisiejszych czasach można dostać o wiele bardziej wyrafinowane modele, zbliżone prawie maksymalnie do rzeczywistości. W Japonii, te sylikonowe lalki są znane jako datch waifu (holenderskie żony).

Tybet - prawa człowieka

PSPT ; www.eioba.pl włącz . Opublikowano w Kultura i społeczeństwo

System panujący w niepodległym Tybecie z pewnością nie był idealny, niemniej trudno go porównywać do chińskiej tyranii. W największych więzieniach Tybetu (oba znajdowały się w Lhasie) nigdy nie przetrzymywano więcej niż trzydziestu więźniów. Po chińskiej inwazji Tybet zamienił się w sieć więzień i obozów pracy.

Ryszard Matuszewski - Więzień Sumienia RP

malgorzata kowalczyk ; www.eioba.pl włącz . Opublikowano w Unia Europejska

Jakżeż trudno jest uwierzyć w to, że w kraju, w którym tyle opowiada się o demokracji i poszanowaniu praw człowieka, o miłości bliźniego i tolerancji (co teoretycznie, jak głosi religia katolicka, jest podstawą moralności ok. 95% społeczeństwa) więzi się kogoś miesiącami za to, że posiada inną wiarę, inne poglądy i mało tego, ma śmiałość głosić je publicznie.

Miasto Umarłych

Dominik Sipowicz ; www.eioba.pl włącz . Opublikowano w Kultura i społeczeństwo

Położona przy głównej drodze w Kairze dzielnica zwana Miastem Umarłych, to jedyne tego typu miejsce na świecie, gdzie na cmentarzu o powierzchni kilku kilometrów kwadratowych żyje, w harmonii ze spoczywającymi tam na wieki przodkami, ponad 3 miliony ludzi. Kim są ci ludzie?

Praca za granicą - Czy wiesz, że należy Ci się Zwrot Podatku?

Dorota Skoczylas ; www.eioba.pl włącz . Opublikowano w Unia Europejska

Każdy, kto legalnie pracuje na obczyźnie, tak jak obywatele tego kraju, zobowiązany jest do płacenia podatków. Jednym z nich jest podatek dochodowy. Wiedza na jego temat jest o tyle ważna, że po powrocie do ojczystego kraju w większości przypadków jesteśmy w stanie ten podatek odzyskać albo przynajmniej jego część.


Pierwsze wrażenia z Japonii

Marcin Miczek ; www.eioba.pl włącz . Opublikowano w Kultura i społeczeństwo

Pierwsze wrażenia z JaponiiRankiem 7 lutego 2005 roku wsiadłem do samolotu linii British Airways na warszawskim Okęciu, by udać się w pierwszą w moim życiu podróż lotniczą. Najpierw doleciałem do Londynu, gdzie przesiadłem się na samolot lecący do Tokio, by 8 lutego około godziny 16:30 czasu miejscowego (w tym czasie w Polsce była godzina 8:30 rano) dotrzeć trzecim samolotem ......