joomla templates top joomla templates template joomla

Atak w Londynie. Akcja służb ratowniczych pod brytyjskim parlamentem. Jarosław Kaczyński i osoby z polskiej delegacji bezpieczne - jak podaje rzeczniczka PiS

T.W./eSerwis.info; info: TVN24/x-news; fot: youtube/Sky News włącz . Opublikowano w Polityka międzynarodowa

Na moście Westminsterskim sąsiadującym z gmachem brytyjskiego parlamentu w centrum Londynu jadący samochód potrącił kilku przechodniów, następnie jego kierowca wysiadł i pobiegł w stronę policjantów pilnujących budynku - podają brytyjskie media. Rannych miało zostać kilkanaście osób, ich dokładna liczba nie jest jeszcze znana. 

Brytyjskie media: nie żyją dwie osoby. Policja nie zna motywu zamachu

RUPTLY/x-news włącz . Opublikowano w Wiadomości zagraniczne

Nie są znane motywy zamachu - poinformowała brytyjska policja w czasie spotkania z mediami i zaapelowała do świadków o zgłaszanie się na policję z informacjami i filmami nakręconymi w czasie zamachu w Londynie. 

Holandia wybiera parlament. Lider skrajnej prawicy Geert Wilders już zagłosował

RUPTLY/x-news włącz . Opublikowano w Polityka międzynarodowa

Lider Partii na rzecz Wolności (PVV) Geert Wilders oddał głos w holenderskich wyborach parlamentarnych. Lokale wyborcze w Holandii zostały otwarte o 7:30 i będą czynne do godz. 21:00. Do udziału w głosowaniu w 17-milionowej Holandii uprawnionych jest ok. 13 mln osób, które spośród 1114 kandydatów z 28 partii politycznych wybiorą 150 deputowanych niższej izby parlamentu.