joomla templates top joomla templates template joomla

Praca za granicą - Czy wiesz, że należy Ci się Zwrot Podatku?

Dorota Skoczylas ; www.eioba.pl włącz . Opublikowano w Unia Europejska

Każdy, kto legalnie pracuje na obczyźnie, tak jak obywatele tego kraju, zobowiązany jest do płacenia podatków. Jednym z nich jest podatek dochodowy. Wiedza na jego temat jest o tyle ważna, że po powrocie do ojczystego kraju w większości przypadków jesteśmy w stanie ten podatek odzyskać albo przynajmniej jego część.


Nowy Jork, Bardziej Europejski

Dawid Rodenko ; www.eioba.pl włącz . Opublikowano w Kultura i społeczeństwo

Raz podsłuchałem niemieckich turystów w Kanadzie, kiedy rozmawiali o Stanach Zjednoczonych. Opowiadali sobię o wszystkich rzeczach za które nie lubią Ameryki. Jednak zgodnie przyznali, że Nowy Jork jest wyjątkiem. Zgodzili się co do tego, że to miasto ma swoją kulturę. Nowy Jork ma w sobie coś na styl miast Europejskich.

Wstyd za Amerykę

vivapalestyna : www.eioba.pl włącz . Opublikowano w Kultura i społeczeństwo

Gdy już dla całego świata stanie się oczywiste, że USA poniosły w Iraku klęskę - napisała hamburska "Die Zeit" - będzie się na podstawie tej książki robić takie filmy, jak 30 lat wcześniej o Wietnamie. Mowa o wspomnieniach dezertera amerykańskiego.  Dezerter z US-Army Joshua Key napisał książkę "Ich bin ein Deserteur", która została wydana w maju w Hamburgu.

Pierwsze wrażenia z Japonii

Marcin Miczek ; www.eioba.pl włącz . Opublikowano w Kultura i społeczeństwo

Pierwsze wrażenia z JaponiiRankiem 7 lutego 2005 roku wsiadłem do samolotu linii British Airways na warszawskim Okęciu, by udać się w pierwszą w moim życiu podróż lotniczą. Najpierw doleciałem do Londynu, gdzie przesiadłem się na samolot lecący do Tokio, by 8 lutego około godziny 16:30 czasu miejscowego (w tym czasie w Polsce była godzina 8:30 rano) dotrzeć trzecim samolotem ......