joomla templates top joomla templates template joomla

„Policja wykonuje świetną robotę”, „W mojej głowie jest gniew i strach”. Okoliczni mieszkańcy na miejscu zamachu w Monachium

DE RTL TV/x-news włącz . Opublikowano w Wiadomości zagraniczne

- Mój syn pracuje w straży pożarnej, zadzwonił i poprosił mnie do pozostania w domu ze względu na atak - mówiła mieszkanka Monachium, która przyniosła kwiaty pod centrum handlowe Olympia. - Policja wykonuje świetną robotę, funkcjonariusze byli na miejscu w ciągu kilku minut po ataku. 

Gdzie jest Angela Merkel, gdzie podziała się? Wszyscy pytają o niemiecką kanclerz!

Tomasz Węgrzyn/eSerwis.info; fot: TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Wiadomości zagraniczne

Barack Obama skierował słowa do Niemców, ale kanclerze Niemiec milczy. Gdzie się podziała? Ani oświadczeni, ani stanowiska. Niemiecki rząd komunikuje się ze społeczeństwem tylko przez portale społecznościowe. Kanclerze nie było na posiedzeniu rządu w dniu wczorajszym, gdzie podziała się Angela Merkel? 

Na co czekają władze. Czy przewidują kolejne ataki? Monachijskie szpitale w nocnym pogotowiu

DE RTL TV/x-news włącz . Opublikowano w Wiadomości zagraniczne

Lekarze i pielęgniarki zostali alarmowo wezwani do monachijskich szpitali w związku ze strzelaniną w centrum handlowym Olympia i ogłoszeniem stanu nadzwyczajnego. - Zostaniemy w pogotowiu przez całą noc. Sytuacja wciąż jest bardzo skomplikowana - powiedział doktor Peter Biberthaler ze szpitala Rechts der Isar.