joomla templates top joomla templates template joomla

Rosyjscy dyplomaci wylądowali w Moskwie po wydaleniu z USA

RUPTLY/x-news włącz . Opublikowano w Polityka międzynarodowa

Samolot z 35 rosyjskimi dyplomatami wydalonymi z USA wraz z ich rodzinami wylądował w nocy z niedzieli (1.01) na poniedziałek na lotnisku w Moskwie. Dyplomatów wydalono w ramach sankcji za ingerencję Rosji w amerykańskie wybory. 

Nagranie z klubu nocnego w Stambule tuż przed zamachem

STORYFUL/x-news włącz . Opublikowano w Wiadomości zagraniczne

Turecka policja rozpoczęła obławę na zamachowca, który zabił w klubie nocnym w Stambule co najmniej 39 osób, a kolejne 69 ranił. Władze podkreślają, że był to atak terrorystyczny. Do ataku doszło w klubie Reina w dzielnicy Ortakoy. Władze miasta potwierdziły, że ataku dokonała jedna osoba. 

Dwie eksplozje na w Bagdadzie. Co najmniej 21 ofiar

Associated Press/x-news włącz . Opublikowano w Wiadomości zagraniczne

Dwie bomby eksplodowały na zatłoczonym targu w centrum stolicy Iraku. Zginęło co najmniej 21 osób, a ponad 40 jest rannych. Na razie nikt nie przyznał się do przeprowadzenia zamachu. Jednak w przeszłości Bagdad był wielokrotnie celem ataków terrorystycznych dżihadystów z Państwa Islamskiego. 

Berlińska policja: Podejrzany kierowca ciężarówki został zatrzymany

Associated Press/x-news włącz . Opublikowano w Wiadomości zagraniczne

Berlińska policja zatrzymała podejrzanego kierowcę ciężarówki. - Mieliśmy opis kierowcy, który uciekł. Dzięki temu, jeden z podejrzanych mógł zostać zatrzymany. Obecnie ustalamy, czy zatrzymany był rzeczywiście kierowcą tej ciężarówki. 

Ambasador Rosji postrzelony w Ankarze

RUPTLY/x-news włącz . Opublikowano w Polityka międzynarodowa

Ambasador Rosji w Turcji Andriej Karłow został postrzelony podczas wernisażu w galerii sztuki w Ankarze. Do ataku doszło, gdy ambasador przemawiał podczas otwarcia wystawy fotograficznej "Rosja oczami Turków". Ambasador trafił do szpitala w ciężkim stanie. 

Apeluję do władz o respekt wobec ludzi, zasad i wartości

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Polityka międzynarodowa

- Mając w pamięci, co znaczą grudnie w naszej historii, apeluję do tych, którzy realnie sprawują władzę w naszym kraju o respekt wobec ludzi, zasad i wartości - powiedział szef Rady Europejskiej Donald Tusk. Dziękował tym, którzy "gotowi są trwać przy europejskich standardach demokracji". 

Atak na klub nocny w Stambule. Zginęło co najmniej 39 osób

RUPTLY/x-news włącz . Opublikowano w Wiadomości zagraniczne

W ataku na klub nocny w Stambule zginęło 39 osób, w tym 15 lub 16 obcokrajowców, a kolejne 69 zostało rannych - poinformował turecki minister spraw wewnętrznych Suleyman Soylu. Władze podkreślają, że był to atak terrorystyczny. Do ataku doszło w klubie Reina w dzielnicy Ortakoy. 

Samobójczy zamach bombowy w Jemenie. Zginęło blisko 50 żołnierzy

RUPTLY/x-news włącz . Opublikowano w Wiadomości zagraniczne

Prawie 50 żołnierzy jemeńskiej armii zginęło w wyniku ataku terrorystycznego w mieście Aden. Do ataku przyznali się dżihadyści z Państwa Islamskiego. W wydanym w niedzielę (18.12) oświadczeniu IS podało, że zamach samobójczy przeprowadził Abu Haszem al-Radfani. 

Eksplodował autobus wiozący żołnierzy. Zabici i ranni

RUPTLY/x-news włącz . Opublikowano w Wiadomości zagraniczne

13 żołnierzy zginęło, a 48 zostało rannych w sobotnim zamachu bombowym na autobus wiozący kończących służbę wojskowych, do którego doszło w mieście Kayseri w środkowej Turcji - poinformowała armia w oświadczeniu.