joomla templates top joomla templates template joomla

Holandia wybiera parlament. Lider skrajnej prawicy Geert Wilders już zagłosował

RUPTLY/x-news włącz . Opublikowano w Polityka międzynarodowa

Lider Partii na rzecz Wolności (PVV) Geert Wilders oddał głos w holenderskich wyborach parlamentarnych. Lokale wyborcze w Holandii zostały otwarte o 7:30 i będą czynne do godz. 21:00. Do udziału w głosowaniu w 17-milionowej Holandii uprawnionych jest ok. 13 mln osób, które spośród 1114 kandydatów z 28 partii politycznych wybiorą 150 deputowanych niższej izby parlamentu. 

Parlament Europejski "zamknął usta" Januszowi Korwin-Mikke. 30 dni bez diet poselskich, zakaz reprezentowania parlamentu przez rok

TVN24/x-news; fot: EBS włącz . Opublikowano w Polityka międzynarodowa

Pozbawienie diet poselskich przez 30 dni oznaczające utratę prawie 40 tysięcy złotych, zawieszenie w działalności poselskiej na 10 dni oraz zakaz wypowiadania się w imieniu Parlamentu Europejskiego przez rok. To kara nałożona na Janusza Korwin-Mikkego za wypowiedź o kobietach, które - wg polskiego europosła - są "słabsze, mniejsze i mniej inteligentne" od mężczyzn. 

"Niewiążąca publicystyka". Waszczykowski o szorstkich słowach Trumpa pod adresem UE

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Polityka międzynarodowa

To niewiążąca publicystyka - tak Witold Waszczykowski komentował wywiad prasowy Donalda Trumpa, w którym ów krytycznie wypowiadał się na temat Unii Europejskiej i kanclerz Niemiec Angeli Merkel. Szef polskiej dyplomacji radził, aby z komentarzami poczekać na objęcie władzy przez nową administrację w Waszyngtonie. 

Eksplozja samochodu pułapki na północy Syrii. Zginęło co najmniej 50 osób

STORYFUL/x-news włącz . Opublikowano w Wiadomości zagraniczne

Do 50 wzrosła liczba ofiar wybuchu samochodu pułapki, do którego doszło w opanowanej przez rebeliantów syryjskiej miejscowości Azaz na północy kraju. Co najmniej 100 osób zostało rannych. Według Syryjskiego Obserwatorium Praw Człowieka liczba ofiar była tak wysoka, ponieważ w samochodzie wybuchł pełny zbiornik paliwa. 

Donald Trump zaprzysiężony na 45. prezydenta Stanów Zjednoczonych

RUPTLY/x-news włącz . Opublikowano w Polityka międzynarodowa

Trump został zaprzysiężony na 45. prezydenta Stanów Zjednoczonych. W uroczystości wzięli udział m. in. czterej byli prezydenci wraz z małżonkami: Jimmy Carter, Bill Clinton, George W. Bush i Barack Obama. 

Kierowca samochodu wjechał w kordon policjantów. Siedmiu funkcjonariuszy rannych

STORYFUL/x-news włącz . Opublikowano w Wiadomości zagraniczne

Co najmniej siedmiu policjantów zostało rannych, gdy rozpędzona furgonetka wjechała w kordon funkcjonariuszy. Do zdarzenia doszło w mieście Rosarito, na północnym zachodzie Meksyku, podczas protestu przeciwko podwyżkom cen paliw, które od stycznia wzrosły o 20 procent.