joomla templates top joomla templates template joomla

Amerykańskie oddziały obierają kurs na wschodnią flankę NATO

STORYFUL/x-news włącz . Opublikowano w Polityka międzynarodowa

Rozpoczyna się jedna z największych oraz najbardziej złożonych operacji logistycznych i militarnych w Europie. Z portu w Bremerhaven amerykańskie wojska przejadą przez swoje bazy w Niemczech, żeby w czwartek (12.01) oficjalnie dotrzeć do Polski. 

Prezydent Barack Obama pożegnał się z armią jako naczelny wódz amerykańskich sił zbrojnych

US CBS/x-news włącz . Opublikowano w Polityka międzynarodowa

Na dwa tygodnie przed końcem prezydentury Barack Obama pożegnał się z armią jako naczelny wódz amerykańskich sił zbrojnych. W przemówieniu dziękował żołnierzom za ich poświęcenie i wysiłek na rzecz obrony kraju. Podkreślił przy tym, że wysyłał ich na front tylko, kiedy to było konieczne. 

Nagranie z klubu nocnego w Stambule tuż przed zamachem

STORYFUL/x-news włącz . Opublikowano w Wiadomości zagraniczne

Turecka policja rozpoczęła obławę na zamachowca, który zabił w klubie nocnym w Stambule co najmniej 39 osób, a kolejne 69 ranił. Władze podkreślają, że był to atak terrorystyczny. Do ataku doszło w klubie Reina w dzielnicy Ortakoy. Władze miasta potwierdziły, że ataku dokonała jedna osoba. 

Dwie eksplozje na w Bagdadzie. Co najmniej 21 ofiar

Associated Press/x-news włącz . Opublikowano w Wiadomości zagraniczne

Dwie bomby eksplodowały na zatłoczonym targu w centrum stolicy Iraku. Zginęło co najmniej 21 osób, a ponad 40 jest rannych. Na razie nikt nie przyznał się do przeprowadzenia zamachu. Jednak w przeszłości Bagdad był wielokrotnie celem ataków terrorystycznych dżihadystów z Państwa Islamskiego. 

Berlińska policja: Podejrzany kierowca ciężarówki został zatrzymany

Associated Press/x-news włącz . Opublikowano w Wiadomości zagraniczne

Berlińska policja zatrzymała podejrzanego kierowcę ciężarówki. - Mieliśmy opis kierowcy, który uciekł. Dzięki temu, jeden z podejrzanych mógł zostać zatrzymany. Obecnie ustalamy, czy zatrzymany był rzeczywiście kierowcą tej ciężarówki. 

Zabójstwo rosyjskiego ambasadora zarejestrowała kamera. Strzelał turecki policjant

RUPTLY/x-news włącz . Opublikowano w Wiadomości zagraniczne

Rosyjski ambasador w Turcji został zastrzelony przez policjanta podczas wystawy. Zajście zarejestrowała kamera. Uzbrojony napastnik, który zastrzelił rosyjskiego ambasadora, był policjantem pracującym w stolicy Turcji - napisał na Twitterze burmistrz Ankary Melih Gokcek. 

Rosyjscy dyplomaci wylądowali w Moskwie po wydaleniu z USA

RUPTLY/x-news włącz . Opublikowano w Polityka międzynarodowa

Samolot z 35 rosyjskimi dyplomatami wydalonymi z USA wraz z ich rodzinami wylądował w nocy z niedzieli (1.01) na poniedziałek na lotnisku w Moskwie. Dyplomatów wydalono w ramach sankcji za ingerencję Rosji w amerykańskie wybory. 

Atak na klub nocny w Stambule. Zginęło co najmniej 39 osób

RUPTLY/x-news włącz . Opublikowano w Wiadomości zagraniczne

W ataku na klub nocny w Stambule zginęło 39 osób, w tym 15 lub 16 obcokrajowców, a kolejne 69 zostało rannych - poinformował turecki minister spraw wewnętrznych Suleyman Soylu. Władze podkreślają, że był to atak terrorystyczny. Do ataku doszło w klubie Reina w dzielnicy Ortakoy. 

Liczba ofiar wzrosła do 12. Ciężarówka wjechała na teren świątecznego jarmarku

RUPTLY/x-news włącz . Opublikowano w Wiadomości zagraniczne

Do 12 wzrosła liczba ofiar tragicznego zdarzenia w Berlinie, gdzie ciężarówka na polskich numerach rejestracyjnych wjechała w tłum ludzi na terenie jarmarku świątecznego. Berlińska policja potwierdziła, że jej polski kierowca jest wśród ofiar. 

MSZ Rosji potwierdza śmierć ambasadora w Turcji. Zamach na wystawie w Ankarze

TR NTV/x-news włącz . Opublikowano w Wiadomości zagraniczne

Ambasador Rosji w Ankarze nie żyje, zmarł w szpitalu - potwierdziło MSZ Rosji. Dyplomata Andriej Karłow został poważnie ranny w strzelaninie, do której doszło po południu w galerii sztuki. Napastnik nie żyje. "To tragiczny dzień w historii rosyjskiej dyplomacji"