joomla templates top joomla templates template joomla

Wybuch w Nowym Jorku. 29 osób rannych

RUPTLY/x-news włącz . Opublikowano w Wiadomości zagraniczne

Według władz Nowego Jorku nie ma dowodu, że wybuch w centrum Manhattanu była zamachem terrorystycznym. W wyniku eksplozji rannych zostało co najmniej 29 osób. Stan jednej z nich określa się jako ciężki. Do zdarzenia doszło około godz. 21 czasu lokalnego w dzielnicy Chelsea w centrum Manhattanu. 

Szef MSW Niemiec: Aresztowano trzy osoby podejrzane o terroryzm

RUPTLY/x-news włącz . Opublikowano w Polityka międzynarodowa

- Aresztowano trzy osoby, którym zarzuca się członkostwo w organizacji terrorystycznej. Opierając się na dotychczasowych informacjach, zgromadzonych przez śledczych z BKA, mieli oni związek z terrorystami, którzy przeprowadzili zamachy w Paryżu w listopadzie 2015 r. 

Matka Teresa z Kalkuty ogłoszona świętą

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Wiadomości zagraniczne

Papież Franciszek kanonizował Matkę Teresę z Kalkuty, założycielkę Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Miłości. Kanonizacja odbyła się w przeddzień jej 19. rocznicy śmierci. Założycielka zgromadzeń Misjonarek i Misjonarzy Miłości poświęciła swoje życie, by pomagać biednym, chorym i umierającym.

Żałoba narodowa i państwowy pogrzeb ofiar trzęsienia ziemi we Włoszech

DE RTL TV/x-news włącz . Opublikowano w Wiadomości zagraniczne

Sobota (27.08.) została ogłoszona we Włoszech dniem żałoby narodowej. Tego dnia rozpoczął się pogrzeb państwowy 35 ofiar trzęsienia ziemi, które nawiedziło środkowe Włochy. W uroczystościach wzięli udział, m.in. prezydent Sergio Mattarella i premier Matteo Renzi.

Debata w Parlamencie Europejskim przerodziła się w rozmowę o kornikach i aborcji

EBS/x-news włącz . Opublikowano w Polityka międzynarodowa

- Jutrzejsza (14.09) rezolucja to są świadectwa zaniepokojenia ze strony prawdziwych przyjaciół Polski. Zaniepokojenie jest proporcjonalne do nadziei, jaką budziła Polska jako kotwica europejskości na wschodzie - powiedział europoseł PO Janusz Lewandowski podczas debaty o Polsce w Parlamencie Europejskim.

Umazani czerwoną farbą, prawie nadzy, "wchodzą w rolę zwierząt"

RUPTLY/x-news włącz . Opublikowano w Wiadomości zagraniczne

Grupa Animalia Naturalis protestuje w Madrycie przeciwko wykorzystywaniu skóry zwierząt do produkcji ubrań. Adresatem protestu są konsumenci, którzy nie zdają sobie sprawy ile lisów czy norek potrzeba do wyprodukowania zaledwie jednego płaszcza oraz z jakim okrucieństwem wiąże się cały proces. 

Nie ma informacji, by wśród ofiar trzęsienia ziemi we Włoszech byli Polacy

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Wiadomości zagraniczne

Wśród zidentyfikowanych ofiar trzęsienia ziemi w środkowych Włoszech nie ma Polaków - poinformował dyrektor biura prasowego MSZ Rafał Sobczak. Jednocześnie zaznaczył, że akcja ratunkowa trwa, stąd ostateczny bilans będzie znany dopiero po jej zakończeniu.

Andrzej Duda wziął udział w obchodach 25. rocznicy niepodległości Ukrainy

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Polityka międzynarodowa

Prezydent Andrzej Duda wziął udział w obchodach 25. rocznicy odzyskania niepodległości przez Ukrainę. Prezydent Polski obserwował z bliska defiladę wojskową na Majdanie, a następnie spotkał się z prezydentem Ukrainy Petro Poroszenką, a także odbył spotkanie w Akademi Dyplomatycznej.