joomla templates top joomla templates template joomla

Strzelanina w klubie na Florydzie. Dwie osoby nie żyją, kilkanaście jest rannych

US CBS/x-news włącz . Opublikowano w Wiadomości zagraniczne

Dwie osoby zginęły, a co najmniej 14 zostało rannych w strzelaninie w klubie nocnym w Fort Myers na Florydzie. Według lokalnych mediów, strzały padły na parkingu należącym do klubu tuż po północy miejscowego czasu. Policja ustala przebieg zdarzenia, jeden z domniemanych sprawców miał zostać zatrzymany.

Angela Merkel znalazła się i zabrała w sobotę głos ws. zamachu w Monachium

DE RTL TV/x-news włącz . Opublikowano w Polityka międzynarodowa

- 9 osób, które jeszcze w piątek spędzały czas na zakupach, jedzeniu - nie żyje, trafionych kulami jednego sprawcy - powiedziała kanclerz Niemiec Angela Merkel po posiedzeniu gabinetu bezpieczeństwa. Skomentowała w ten sposób atak w Monachium, w którym napastnik zabił z broni 9 osób.

„Policja wykonuje świetną robotę”, „W mojej głowie jest gniew i strach”. Okoliczni mieszkańcy na miejscu zamachu w Monachium

DE RTL TV/x-news włącz . Opublikowano w Wiadomości zagraniczne

- Mój syn pracuje w straży pożarnej, zadzwonił i poprosił mnie do pozostania w domu ze względu na atak - mówiła mieszkanka Monachium, która przyniosła kwiaty pod centrum handlowe Olympia. - Policja wykonuje świetną robotę, funkcjonariusze byli na miejscu w ciągu kilku minut po ataku. 

Gdzie jest Angela Merkel, gdzie podziała się? Wszyscy pytają o niemiecką kanclerz!

Tomasz Węgrzyn/eSerwis.info; fot: TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Wiadomości zagraniczne

Barack Obama skierował słowa do Niemców, ale kanclerze Niemiec milczy. Gdzie się podziała? Ani oświadczeni, ani stanowiska. Niemiecki rząd komunikuje się ze społeczeństwem tylko przez portale społecznościowe. Kanclerze nie było na posiedzeniu rządu w dniu wczorajszym, gdzie podziała się Angela Merkel? 

Na co czekają władze. Czy przewidują kolejne ataki? Monachijskie szpitale w nocnym pogotowiu

DE RTL TV/x-news włącz . Opublikowano w Wiadomości zagraniczne

Lekarze i pielęgniarki zostali alarmowo wezwani do monachijskich szpitali w związku ze strzelaniną w centrum handlowym Olympia i ogłoszeniem stanu nadzwyczajnego. - Zostaniemy w pogotowiu przez całą noc. Sytuacja wciąż jest bardzo skomplikowana - powiedział doktor Peter Biberthaler ze szpitala Rechts der Isar.