joomla templates top joomla templates template joomla

Ambasador Rosji postrzelony w Ankarze

RUPTLY/x-news włącz . Opublikowano w Polityka międzynarodowa

Ambasador Rosji w Turcji Andriej Karłow został postrzelony podczas wernisażu w galerii sztuki w Ankarze. Do ataku doszło, gdy ambasador przemawiał podczas otwarcia wystawy fotograficznej "Rosja oczami Turków". Ambasador trafił do szpitala w ciężkim stanie. 

Samobójczy zamach bombowy w Jemenie. Zginęło blisko 50 żołnierzy

RUPTLY/x-news włącz . Opublikowano w Wiadomości zagraniczne

Prawie 50 żołnierzy jemeńskiej armii zginęło w wyniku ataku terrorystycznego w mieście Aden. Do ataku przyznali się dżihadyści z Państwa Islamskiego. W wydanym w niedzielę (18.12) oświadczeniu IS podało, że zamach samobójczy przeprowadził Abu Haszem al-Radfani. 

Eksplodował autobus wiozący żołnierzy. Zabici i ranni

RUPTLY/x-news włącz . Opublikowano w Wiadomości zagraniczne

13 żołnierzy zginęło, a 48 zostało rannych w sobotnim zamachu bombowym na autobus wiozący kończących służbę wojskowych, do którego doszło w mieście Kayseri w środkowej Turcji - poinformowała armia w oświadczeniu.

Samochód pułapka eksplodował w pobliżu portu w Mogadiszu. Są zabici i ranni

RUPTLY/x-news włącz . Opublikowano w Wiadomości zagraniczne

Do 16 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych zamachu samobójczego przy wjeździe do portu w Mogadiszu, stolicy Somalii. Rannych jest 48 osób. Liczba ofiar może wzrosnąć. Ciężarówka wypełniona materiałami wybuchowymi eksplodowała tuż pod bramą wjazdową, gdzie stało wiele wyładowanych samochodów i tłoczyli się piesi. 

Zależy nam na wzmocnieniu polsko-brytyjskich relacji po Brexicie

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Polityka międzynarodowa

Wielka Brytania i Polska to bliscy sojusznicy w UE. Chcemy nimi pozostać po wyjściu Wielkiej Brytanii z UE - powiedziała premier Theresa May po polsko-brytyjskich konsultacjach międzyrządowych w Londynie. May podkreśliła, że relacje między wielką Brytanią a Polską są ważne dla bezpieczeństwa i rozwoju obydwu państw. 

Apeluję do władz o respekt wobec ludzi, zasad i wartości

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Polityka międzynarodowa

- Mając w pamięci, co znaczą grudnie w naszej historii, apeluję do tych, którzy realnie sprawują władzę w naszym kraju o respekt wobec ludzi, zasad i wartości - powiedział szef Rady Europejskiej Donald Tusk. Dziękował tym, którzy "gotowi są trwać przy europejskich standardach demokracji". 

Udaremniona próba zamachu w Niemczech. 12-latek z bombą na jarmarku w Ludwigshafen

DE RTL TV/x-news włącz . Opublikowano w Wiadomości zagraniczne

Niemieckie służby zatrzymały 12-letniego chłopca, który próbował przeprowadzić zamach przy pomocy samodzielnie skonstruowanej bomby - podaje magazyn "Focus". Według dziennikarzy, chłopiec ma mieć powiązania z tzw. Państwem Islamskim. Władze nie wydały na ten temat oficjalnego oświadczenia.

Andrzej Duda i Joachim Gauck w szczecińskiej kwaterze NATO

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Polityka międzynarodowa

Andrzej Duda i Joachim Gauck odwiedzili stanowiska dowodzenia i rozmawiali z żołnierzami służącymi w szczecińskim korpusie NATO. Joachim Gauck podkreślał, że współpraca wojskowa między Niemcami a Polską jest cały czas zacieśniana. 

Alarm terrorystyczny w Albanii. Podczas meczu eliminacji piłkarskich MŚ miało dojść do zamachu bombowego

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Wiadomości zagraniczne

Jak podaje dziennik "Panorama", w trakcie zaplanowanego na sobotę (12 listopada) meczu eliminacji mistrzostw świata pomiędzy ekipą Gianniego De Biasiego a Izraelem miało dojść do zamachu bombowego. Albańscy antyterroryści, dzięki współpracy z Mossadem, zatrzymali już czwórkę mężczyzn, podejrzewanych o przygotowywanie ataku.