joomla templates top joomla templates template joomla

Apple, Microsoft, a teraz Google.

bankier.pl włącz . Opublikowano w Gospodarka międzynarodowa

altApple, Microsoft, a teraz Google. Trwa sezon na nowości
Google jest kolejnym gigantem branży elektronicznej, który na październik zaplanował premierę nowych urządzeń. Już w najbliższy poniedziałek poznamy nowe smartfony i tablety rodem z Moutain View. Internauci spekulują także o premierze kolejnej wersji systemu Android.

W amerykańskich spółkach technologicznych trwa sezon na prezentowanie nowych urządzeń. Na najbliższy poniedziałek swoją konferencję zaplanował Google. Wcześniej podobne wydarzenia zorganizowały Apple i Microsoft.

Wojny tabletowe
Największe oczekiwania są związane z premierą nowych urządzeń z serii Nexus. Pierwszym jest LG Nexus 4. Zaprojektowany wspólnie z koreańskim koncernem smartfon ma być wyposażony w 4,7-calowy ekran o rozdzielczości 1280x768, czterordzeniowy procesor 1,5 GHz, 2 GB RAM, aparat 8 Mpx oraz system NFC umożliwiający płatności za pomocą telefonu. Komentatorzy oczekują także, że w piątek poznamy odświeżone wersje tabletu Nexus 7 z 32 GB pamięci oraz modemem 3G.

Najważniejszym punktem poniedziałkowej konferencji ma być zaprezentowanie tabletu Nexus 10. Urządzenie, do którego podzespoły prawdopodobnie dostarczy Samsung, ma być odpowiedzią Google’a na zaprezentowane w tym tygodniu tablety konkurencji – iPada 4 oraz Microsoft Surface.

Według przecieków Google Nexus 10 ma być wyposażony w 10-calowy ekran o rozdzielczości 2,560x1600. Pod względem liczby pikseli na cal (PPI) urządzenie ma być lepsze od konkurencyjnych produktów Apple’a i Microsoftu. Dokładniejsza specyfikacja techniczna nie jest znana, lecz wiadomo, że będzie to tablet z górnej półki.

Odświeżony żelek wchodzi do gry
Wszystkie nowe urządzenia ze stajni Google’a mają współpracować z Androidem w wersji 4.2. Usprawniony system o kodowej nazwie Jelly Bean (ang. żelek) ma oferować m.in. poprawione systemy zabezpieczeń, łatwiejsze przełączanie się między kontami użytkowników, usprawnioną komunikację z sieciami bezprzewodowymi oraz dłuższą pracę baterii.

Doniesienia o nowych produktach Google'a w dużej mierze opierają się na spekulacjach internautów. Mimo kilku przecieków na temat nowych produktów amerykańskiemu gigantowi skutecznie udaje się trzymać użytkowników w niepewności. Wszystkiego dowiemy się dopiero w poniedziałek 29 października o 16.00 czasu polskiego. Co ciekawe, na ten sam dzień Microsoft zaplanował premierę systemu operacyjnego dla smartfonów Windows Phone 8.

Michał Żuławiński Bankier.pl