joomla templates top joomla templates template joomla

Ceny ropy w USA spadają z powodu spekulacji, że popyt osłabnie

bankier.pl; aj/ jtt/ je/ włącz . Opublikowano w Gospodarka międzynarodowa

alt30.05. Nowy Jork, Londyn (PAP/Bloomberg) - Notowania ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku podczas tej sesji spadają z powodu spekulacji, że popyt na paliwa osłabnie, bo amerykańska gospodarka spowalnia - podają maklerzy.

Ceny miedzi w Londynie spadają

bankier.pl; aj/ ana/ pad/ włącz . Opublikowano w Gospodarka międzynarodowa

alt23.05. Londyn, Nowy Jork, Szanghaj (PAP/Bloomberg) - Ceny miedzi na giełdzie metali w Londynie spadają z powodu obaw o gospodarkę Chin i kryzys w Grecji - podają maklerzy. Miedź w dostawach trzymiesięcznych na LME w Londynie jest wyceniana na 8 tys. 935 USD za tonę, po spadku notowań o 1,5 proc.

Młodzi Europejczycy chcą pracować za granicami własnych krajów

bankier.pl;Agencja Radiowa włącz . Opublikowano w Gospodarka międzynarodowa

altPonad połowa młodych Europejczyków deklaruje, że chciałaby wyjechać z kraju i pracować w innym państwie członkowskim Unii. Brak gotówki zniechęca ich jednak do wykonania pierwszego kroku, czyli decyzji o szkoleniu, bądź studiach za granicą. Takie są rezultaty sondażu Eurobarometru opublikowanego w Brukseli.

Bankructwo Grecji jest już niemal pewne

bankier.pl włącz . Opublikowano w Gospodarka międzynarodowa

altRynki finansowe zalała fala spekulacji na temat restrukturyzacji greckiego długu. Choć Ateny zaprzeczają, to ogłoszenie formalnego bankructwa pierwszego kraju strefy euro może nastąpić jeszcze w tym tygodniu. „Restrukturyzacja nie jest kwestią, o której dyskutujemy. Ból i koszty z tym związane byłyby wyższe niż koszt spłaty wierzycieli” – powiedział w piątek w Waszyngtonie grecki minister finansów George Papaconstantinou.

Prezydenci Polski i Rosji rozmawiali o współpracy gospodarczej

bankier.pl włącz . Opublikowano w Gospodarka międzynarodowa

altWymiana opinii na temat śledztwa w sprawie katastrofy Tu-154M - to jeden z pierwszych tematów omawianych przez prezydentów Polski i Rosji - Bronisława Komorowskiego i Dmitrija Miedwiediewa. Dodatkowo oprócz kwestii historycznych jedna z najważniejszych części spotkania prezydentów w Smoleńsku poświęcona jest współpracy gospodarczej między Warszawą i Moskwą.

Ceny ropy naftowej w USA najwyższe od 30 miesięcy

bankier.pl włącz . Opublikowano w Gospodarka międzynarodowa

alt04.04. Nowy Jork, Londyn (PAP/Bloomberg) - Notowania ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku rosną i są najwyższe od 30 miesięcy. To reakcja na spodziewany wzrost popytu na paliwa po danych z rynku pracy w USA - podają maklerzy. Baryłka lekkiej słodkiej ropy West Texas Intermediate, w dostawach na maj, drożeje rano czasu europejskiego na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku o 80 centów do 108,74 USD.

Amerykanie widzą w Polsce gazowe eldorado

bankier.pl włącz . Opublikowano w Gospodarka międzynarodowa

altPolska, obok Indii i Chin budzi w Stanach Zjednoczonych największe nadzieje na wydobycie gazu łupkowego - pisze "Rzeczpospolita". Jak mówi gazecie szef Wydziału Ekonomicznego polskiej ambasadzie w Waszyngtonie Grzegorz Kozłowski nasza delegacja, która dziś rozpoczyna wizytę w USA, będzie drugą po indyjskiej, która będzie realizować program dotyczący gazu łupkowego w Departamencie Stanu.

Bruksela: Europa wychodzi z największego od niemal stu lat kryzysu

bankier.pl; Agencja Radiowa włącz . Opublikowano w Gospodarka międzynarodowa

altEuropa wychodzi z największego od prawie stu lat kryzysu finansowego - stwierdził unijny komisarz do spraw gospodarczych i walutowych Olli Rehn. Komisarz otworzył obrady corocznego Forum Ekonomicznego w Brukseli. Olli Rehn powiedział, że proces wychodzenia Europy z kryzysu jest mocny i osiągnął już rozmach, mimo wydarzeń w Afryce Północnej jak również w Grecji czy Irlandii.

Fukuszima: Wyciek 520 ton silnie skażonej wody

bankier.pl włącz . Opublikowano w Gospodarka międzynarodowa

altW pierwszych dniach kwietnia z uszkodzonej elektrowni atomowej Fukushima w Japonii wyciekło do morza 520 ton silnie skażonej wody. Szacunki takie podał dziś na konferencji prasowej rzecznik operatora elektrowni, firmy Tepco. Wyciek wykryto drugiego kwietnia, przez cztery dni mocno napromieniowana woda lała się do Pacyfiku wartkim strumieniem.

Rzecznik Trybunału UE: Polska ogranicza OFE

bankier.pl włącz . Opublikowano w Gospodarka międzynarodowa

alt14.04. Luksemburg (PAP) - Rzecznik generalny Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej w czwartkowej opinii zaproponował, by Trybunał orzekł, że Polska naruszyła unijną swobodę przepływu kapitału, utrzymując w mocy przepisy, które ograniczają inwestycje zagraniczne OFE. Na mocy zakwestionowanych przez Komisję Europejską w 2009 r. uregulowań inwestycje dokonywane przez Otwarte Fundusze Emerytalne (OFE) poza granicami kraju nie mogą przekroczyć 5 proc. aktywów tych funduszy.

Ukraina wejdzie do unijnej strefy wolnego handlu

bankier.pl włącz . Opublikowano w Gospodarka międzynarodowa

altUkraina ma zamiar wejść do unijnej strefy wolnego handlu i jednocześnie współpracować z sojuszem celnym Rosji, Białorusi i Kazachstanu. Taka deklaracja padła w czasie wystąpienia prezydenta Wiktora Janukowycza w Radzie Najwyższej, gdzie przedstawiał on orędzie zatytułowane O wewnętrznej i zagranicznej pozycji Ukrainy.

Japonia: Rośnie poziom skażenia radioaktywnego

bankier.pl Informacyjna Agencja Radiowa włącz . Opublikowano w Gospodarka międzynarodowa

altW morzu niedaleko uszkodzonej elektrowni atomowej Fukushima znacznie wzrósł poziom skażenia radioaktywnego. Nowe dane podała japońska Agencja Bezpieczeństwa Nuklearnego. Pomiary przeprowadzono w pobliżu reaktora numer jeden.Stężenie radioaktywnego jodu było tam 3355 razy większe od dozwolonego.

Polska na razie nie uzna powstańczej rady w Bengazi

bankier.pl włącz . Opublikowano w Gospodarka międzynarodowa

altPremier Donald Tusk powiedział, że Polska na razie nie uzna powstańczej rady w Bengazi. Wyjaśnił, że rząd musi upewnić się, czy rada rzeczywiście jest gwarantem demokratyzacji Libii. Na razie nie przewidujemy takiej decyzji politycznej. Wolimy mieć pewność, że rada w Bengazi rzeczywiście reprezentuje wartości i interesy na których by na zależało - mówią o prawach człowieka, planach demokratyzacji Libii.