joomla templates top joomla templates template joomla

Nowe apartamenty na warszawskim Mokotowie

bankier.pl włącz . Opublikowano w Gospodarka międzynarodowa

Spółka Echo Investment zaprezentowała szczegóły inwestycji mieszkaniowej KLIMT HOUSE, realizowanej przy kameralnej ulicy Kazimierzowskiej w Warszawie. Prestiżowy apartamentowiec, w którym zaprojektowano 60 mieszkań, zostanie oddany do użytku na początku 2010 roku. KLIMT HOUSE powstaje na Starym Mokotowie – jednej z najpiękniejszych i najbardziej prestiżowych dzielnic Warszawy. – To dzielnica z dobrze zorganizowaną infrastrukturą. W sąsiedztwie znajdują się sklepy, szkoły, banki, siedziby placówek kulturalnych, urzędy i instytucje publiczne. To także doskonałe miejsce do wypoczynku. Pobliskie parki Morskie Oko i Park Dreszera, Pola Mokotowskie czy skwer Słonimskiego są idealne na wieczorne spacery z psem czy przejażdżki rowerowe.

 

Fundusze HSBC w mBanku

bankier.pl włącz . Opublikowano w Gospodarka międzynarodowa

mBank wprowadzając do oferty Supermarketu Funduszy Inwestycyjnych subfundusze HSBC GIF rozszerzył dostęp klientom do funduszy zagranicznych. Klienci mBanku poprzez platformę Supermarketu Funduszy Inwestycyjnych mogą nabywać jednostki zagranicznego funduszu parasolowego HSBC Global Investment Funds zarejestrowanego w Luksemburgu i zarządzanego przez HSBC Global Asset Management.

Ben Bernanke: ożywienia gospodarczego nie będzie

bankier.pl włącz . Opublikowano w Gospodarka międzynarodowa

Podczas środowego wystąpienia przed Kongresem szef Rezerwy Federalnej Ben Bernanke rozwiał nadzieje na rychłą poprawę koniunktury w USA. Zdaniem prezesa Fed-u krytyczna sytuacja na rynkach finansowych zagraża całej gospodarce. Dzisiaj na forum połączonych komisji ds. gospodarczych amerykańskiego Kongresu Ben Bernanke omawiał stan gospodarki Stanów Zjednoczonych. Szef amerykańskiego banku centralnego nie pozostawił złudzeń – koniunktura w największej gospodarce świata jest coraz gorsza, a może się jeszcze pogorszyć, jeśli nie dojdzie do stabilizacji na rynkach finansowych.

Grupa Copernicus z nowym serwisem korporacyjnym

bankier.pl włącz . Opublikowano w Gospodarka międzynarodowa

W tym tygodniu zadebiutowała strona korporacyjna Grupy Copernicus. Nowy serwis jest kolejnym etapem integracji podmiotów finansowych w ramach Grupy. W kompleksowy sposób prezentuje usługi finansowe Grupy Copernicus, jednocześnie wzmacniając świadomość marki firmy.
Wdrożenie nowego serwisu jest kontynuacją działań komunikacyjnych związanych z zapowiadanymi zmianami w ramach Grupy i dotyczących operacyjnego połączenia dwóch podmiotów: domu maklerskiego Copernicus Securities S.A. oraz Copernicus Capital Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych S.A. Głównym zadaniem nowej witryny jest pokazanie w sposób przejrzysty usług finansowych całej Grupy Copernicus.

 

Enea planuje wypłacać dywidendę w wysokości 30-60% rocznego zysku

bankier.pl włącz . Opublikowano w Gospodarka międzynarodowa

Warszawa, 18.09.2008 (ISB) - Spółka energetyczna Enea zamierza wypłacać dywidendę w wysokości 30-60% zysku netto, wynika z wypowiedzi prezesa Pawła Mortasa na IPO Day. Przedstawiciele spółki zaznaczyli, że w tym roku zysk netto będzie niższy niż 522 mln zł wypracowane w 2007 r. "To charakterystyczny przedział dla spółek o naszym profilu działalności" - powiedział Mortas mówiąc o zakresie 30-60% rocznego zysku. W 2007 r. Enea osiągnęła zysk netto w wysokości 522 mln zł wobec 204 mln zł w 2006 r.

Kurs miedzi odbija się od dna

bankier.pl włącz . Opublikowano w Gospodarka międzynarodowa

Dzisiaj rano notowania miedzi w Londynie osiągnęły swój najniższy tegoroczny poziom, pogłębiając niedawne minima. Jednak później cena czerwonego metalu poszybowała w górę pod wpływem słabnącego dolara i wzrostów na giełdach akcji. Tuż po otwarciu handlu na LME cena miedzi spadła do poziomu 6.630$ za tonę – notując najniższy kurs od 20. grudnia ubiegłego roku. Inwestorzy nadal panikowali, widząc przecenę akcji największych amerykańskich banków. Na rynku spekulowano, że bankructwo może ogłosić też francuski bank Natixis, który bezpośrednio uczestniczy w handlu na LME. Nataxis szybko zdementował informacje, jakoby miał zamiar zaprzestać handlu surowcami.

DM Polonia Net członkiem warszawskiej giełdy

bankier.pl włącz . Opublikowano w Gospodarka międzynarodowa

Dom Maklerski Polonia Net SA z siedzibą w Krakowie został dopuszczony do działania na Giełdzie w charakterze członka giełdy. Będzie to 49 członek warszawskiego parkietu, w tym 30 z Polski. Dom Maklerski Polonia Net S.A. w ramach swojej działalności oferuje usługi w zakresie obrotu papierami wartościowymi. Spółka oferuje również usługi w zakresie pozyskania kapitału poprzez publiczne i niepubliczne emisje papierów wartościowych oraz wsparcie w realizacji kampanii PR i IR ofert publicznych.

Zarabiaj i inwestuj - nowe trendy w świecie finansów

bankier.pl włącz . Opublikowano w Gospodarka międzynarodowa

Już 30 września rozpocznie się cykl konferencji "Zarabiaj i inwestuj - nowe trendy w świecie finansów" pomagających małym i średnim przedsiębiorstwom usprawnić ich działanie poprzez wskazanie w jaki sposób mogą zwiększyć dochody i jak najlepiej powinny inwestować zarobione pieniądze.
Projekt złożony jest z 4 spotkań, które odbędą się w 4 miastach w Polsce. Pierwsze spotkanie będzie miało miejsce w Poznaniu 30 września, 7 października odbędzie się konferencja we Wrocławiu, 15 października w Warszawie, a 21 października w Katowicach. Uczestnictwo w konferencjach jest całkowicie bezpłatne. Chętni mogą zarejestrować się wypełniając formularz na stronie www.bankier.pl.

 

Kłopoty finansowe Ameryki osłabiają dolara

bankier.pl włącz . Opublikowano w Gospodarka międzynarodowa

Po wczorajszym przemówieniu prezydenta George’a W. Busha, który ostrzegł przed „długotrwałą i bolesną” recesją w USA, dolar stracił na wartości względem jena oraz euro. Rynek walutowy z niecierpliwością czeka na decyzje w sprawie rządowej pomocy dla banków. We wczorajszym orędziu telewizyjnym G.W. Bush zaapelował do Kongresu o szybką akceptację dla 700-miliardowego planu pomocy dla instytucji finansowych. Amerykański prezydent wyjaśniał wyborcom przyczyny i objawy obecnego kryzysu. Bush ostrzegł, że brak interwencji państwa będzie oznaczał kolejne bankructwa banków i przedsiębiorstw, co będzie oznaczało wzrost bezrobocia i dalszy spadek cen domów.

 

Jeronimo Martins ma warunkową zgodę UOKiK na przejęcie sieci Plus

bankier.pl włącz . Opublikowano w Gospodarka międzynarodowa

Warszawa, 25.09.2008 (ISB) - Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) wydał warunkową zgodę na przejęcie sieci sklepów "Plus" przez spółkę Jeronimo Martins Dystrybucja, właściciela sieci sklepów "Biedronka", poinformowała prezes Urzędu Małgorzata Krasnodębska-Tomkiel w czwartek. "Nasza decyzja jest precedensowa ze względu na warunki, jakie postawiliśmy, zgadzając się na koncentrację, jak i skalę przeprowadzonego postępowania" - powiedziała Małgorzata Krasnodębska-Tomkiel podczas konferencji prasowej.

 

Donald Tusk: Euro w Polsce do połowy 2011 roku

bankier.pl włącz . Opublikowano w Gospodarka międzynarodowa

Premier Donald Tusk zapowiedział, że jego rząd będzie dążył do zakończenia przygotowań do wprowadzenia w Polsce euro do połowy 2011 roku. Jak wyjaśnił szef rządu, chodzi o to, by Komisja Europejska jeszcze w tym samym roku mogła podjąć decyzję o włączeniu naszego kraju do grupy państw, w których płaci się wspólną europejską walutą.

Sektor bankowy poprowadził zwyżkę na europejskich giełdach

bankier.pl włącz . Opublikowano w Gospodarka międzynarodowa

Sektor bankowy poprowadził zwyżkę na europejskich giełdach Poprawa sytuacji w systemie bankowym przełożyła się na wyższe wyceny banków. Dzięki temu w czwartek europejskie giełdy były w stanie odreagować niedawne spadki i zakończyć dzień nad kreską. Jednak nastroje inwestorów pozostają nienajlepsze. Dzisiaj sektorowi finansowemu z odsieczom przyszły największe banki centralne, które działając w porozumieniu rzuciły na rynki pieniężne 247 mld dolarów . Taka ilość gotówki zdecydowanie obniżyła rynkowe stopy procentowe, dzięki czemu banki mogły odzyskać płynność finansową. To z kolei oddaliło groźbę upadku całego systemu.

Mieszkaniowa dekoniunktura nie rozpieszcza deweloperów

bankier.pl włącz . Opublikowano w Gospodarka międzynarodowa

Wyraźne spowolnienie w branży mieszkaniowej widać na rynku. Ceny mieszkań przestały rosnąć w zawrotnym tempie, mieszkania w gorszych lokalizacjach tracą na wartości, trudniej sprzedać lokal, a prognozy firm deweloperskich obniżane są jednak po drugiej. O tym jak radzą sobie z przestojem w branży giełdowe spółki, które postanowiły inwestować w mieszkania na samym szczycie budowlanej hossy można przeczytać w dzisiejszym "Parkiecie".