joomla templates top joomla templates template joomla

Ceny akcji Facebooka nadal w dół

bankier.pl włącz . Opublikowano w Gospodarka międzynarodowa

Ceny akcji Facebooka nadal spadają. Dziś na Wall Street ich cena spadła poniżej 19 dolarów. Oznacza to, że od momentu debiutu giełdowego wartość Facebooka spadła o połowę.

Kiedy w maju akcje Facebooka weszły na giełdę, ich cena wynosiła 38 dolarów za sztukę. Ci, którzy je wtedy kupili, nie mają jednak powodów do radości. Od debiutu na Wall Street akcje Facebooka spadały, a w ubiegłym tygodniu osiągnęły poziom 19 dolarów. Stało się to po tym, jak pracownicy firmy uzyskali prawo sprzedaży akcji, jakie otrzymali za darmo.

Największy spadek miał miejsce w czwartek, kiedy to akcje Facebooka straciły na wartości 6 procent. Majątek założyciela i głównego udziałowca tego portalu Marca Zuckerberga w ciągu jednego dnia zmniejszył się o 600 milionów dolarów. Dziś, po rozpoczęciu handlu na Wall Street, akcje Facebooka kosztowały już tylko 18 dolarów 80 centów.

Facebook pozostaje bardzo popularny zarówno w USA, jak i na świecie. Liczba jego użytkowników wynosi ponad 950 milionów. Inwestorzy mają jednak wątpliwości, czy popularność portalu da się przełożyć na jego zyski i to właśnie jest głównym powodem spadku cen akcji Facebooka.

Informacyjna Agencja Radiowa / IAR / Marek Wałkuski / Waszyngton/jj