joomla templates top joomla templates template joomla

Deutsche Bank zwolni 2 tysiące pracowników

bankier.pl włącz . Opublikowano w Gospodarka międzynarodowa

altKłopoty sektora bankowego nie ominęły Niemiec. Największy bank naszych zachodnich sąsiadów, Deutsche Bank, zapowiedział zwolnienie niemal 2 tysięcy pracowników - głównie za granicą. Oszczędności z tego tytułu mają przynieść 350 milionów euro.

» Przez branżę finansową przetacza się fala zwolnień Władze Deutsche Banku chcą zwolnić 1900 osób, głównie w sektorze bankowości inwestycyjnej. To reakcja na kiepskie wyniki spółki. Dziś bank ogłosił, że jego zysk netto w w drugim kwartale spadł niemal o połowę, w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegego. Dlatego zaplanowały program oszczędnościowy na kwotę 3 miliardów euro. Zwolnienia mają przynieść 350 milionów.

Na razie nie wiadomo, czy zwolnienia dotyczą polskich oddziałów Deutsche Banku. Specjalizują się one właśnie głównie w bankowości korporacyjnej i inwestycyjnej, skierowanej między innymi do małych i średnich przedsiębiorstw.

Te doniesienia poprawiły notowania Deutsche Banku na giełdzie we Frankfurcie. Akcje spólki natychmiast zyskały niemal 2,5 procent.
Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/deutsche-bank.de/Financial Times Deutschland/to/dabr