joomla templates top joomla templates template joomla

Fiat nie zamknie fabryk

bankier.pl włącz . Opublikowano w Gospodarka międzynarodowa

altFiat nie zamknie fabryk we Włoszech

Fiat nie zamknie żadnej ze swoich fabryk we Włoszech. Kierownictwo turyńskiego koncernu potwierdziło to w dniu ogłoszenia bilansu za ostatni kwartał i minionych dziewięć miesięcy tego roku, który nie jest pomyślny.

W nocie towarzyszącej suchym liczbom przyznano, że kryzys na rynku samochodowym we Włoszech i w całej Europie nie skończy się przed rokiem 2014. W czasie popołudniowej konferencji z kadrą kierowniczą dyrektor generalny koncernu Sergio Marchionne zapewnił, że myśli się o przyszłości. Do roku 2016 z zakładów na terenie Włoch wyjedzie 17 nowych atrakcyjnych modeli, z czego trzy już w 2013, choć będzie to kolejny rok kryzysu.

Związki zawodowe oraz część mediów krytykowały ostatnio Fiata, twierdząc, że spadek jego udziału w rynku spowodowany jest brakiem nowych modeli. Do protestów przeciwko perspektywie zamknięcia fabryk, a w konsekwencji masowych zwolnień, przyłączyły się żony pracowników zakładu w Pomigliano d'Arco pod Neapolem, gdzie produkuje się nowa wersję Pandy. Proponują one nacjonalizację koncernu, przypominając, że w minionych dziesięcioleciach korzystał on z hojnej pomocy państwa, jest więc w jakimś sensie własnością wszystkich Włochów.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR), Marek Lehnert, Rzym/mcm/