joomla templates top joomla templates template joomla

Hollande pokazał swój majątek i finanse. Co ma przyszły prezydent?

bankier.pl włącz . Opublikowano w Gospodarka międzynarodowa

altObydwaj prezydenci Francji, ustępujący i nowo wybrany musieli zgodnie z prawem złożyć deklaracje majątkowe. Stan posiadania Francois Hollande'a jest poniżej podatku, jaki obowiązuje najbogatszych. Do publicznej wiadomości podaje się tylko informacje dotyczące prezydenta-elekta.

Na majątek Francois Hollande'a składają się przede wszystkim nieruchomości na południu Francji; wyceniana na 800 tysięcy euro willa w Alpach Śródziemnomorskich oraz dwa mieszkania w Cannes, których jest współwłaścicielem z ojcem i z bratem.

Nowy prezydent ma także ubezpieczenie na życie w jednym z francuskich banków, wartości trzech i pół tysiąca euro oraz trzy konta, na których w sumie znajduje się ponad osiem tysięcy euro. W sumie majątek prezydenta-elekta ocenia się na nieco ponad milion euro czyli o trzysta tysięcy euro mniej niż podatek solidarnościowy od wielkich fortun, jaki został wprowadzony w ubiegłym roku w czasie rządów Nicolasa Sarkozy'ego.

Nowy prezydent zamierza wprowadzić 75 procentowy podatek wobec osób zarabiających ponad milion euro rocznie. Już teraz media twierdzą, że wielu bogatych przemysłowców francuskich przenosi się do Brukseli, Szwajcarii, a najwięcej do Londynu. Francois Hollande nie ma żadnych zbiorów dzieł sztuki, cennej biżuterii ani nawet samochodu; jeszcze niedawno po Paryżu poruszał się na trójkołowym skuterze.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Marek Brzeziński/Paryż/sk