joomla templates top joomla templates template joomla

Ile za złoto na olimpiadzie w Londynie?

bankier.pl włącz . Opublikowano w Gospodarka międzynarodowa

altPolski Komitet Olimpijski ogłosił wysokość nagród za zdobycie medalu dla polskich zawodników. Kto zarobi najwięcej na sukcesie w Londynie?

Największą nagrodę otrzymają siatkarze halowi - za złoty medal aż 720 tys. PLN. Srebro gwarantuje im 480 tys. PLN, za trzecie miejsce na podium drużyna siatkarzy może liczyć na 300 tys. PLN. Niestety, to jedyny przypadek w którym nagrodą trzeba się podzielić z resztą drużyny. - Decyzja co do wysokości kwoty, jaka będzie przysługiwać pojedynczemu zawodnikowi, należy do kierownictwa Związku i trudno ją oszacować. Dlatego też siatkarzy nie ujęliśmy w naszym zestawieniu - komentuje Teresa Hantz z Sedlak & Sedlak.

Biorąc pod uwagę kwoty przypadające „na głowę”, najwięcej otrzymają zawodnicy indywidualni. Za złoty krążek przypadnie im nawet 120 tys. PLN. Drugie co do wysokości nagrody będą przysługiwać zawodnikom startującym w konkurencjach drużynowych (drużyny, sztafety, osady, deble, miksty, załogi). Każdy z nich za pierwsze miejsce na podium dostanie nawet 90 tys. PLN.

Ile za złoto na olimpiadzie w Londynie?
Najmniej za złoto zarobią zawodnicy wioślarskiej ósemki - niezaliczani do konkurencji drużynowych. Każdy wioślarz z osady dostanie za zwycięstwo do 60 tys. PLN. - Trenerzy, bez względu na dyscyplinę sportową, za złoty medal swoich podopiecznych otrzymają 60 tys. PLN - dodaje Hantz.

/ wynagrodzenia.pl