joomla templates top joomla templates template joomla

Impas w greckiej polityce trwa nadalImpas w greckiej polityce trwa nadal

bankier.pl włącz . Opublikowano w Gospodarka międzynarodowa

altCiągle nie widać końca impasu na greckiej scenie politycznej. Dziś w Atenach po raz odbywały się rozmowy ostatniej szansy między prezydentem a przedstawicielami największych partii politycznych. Nie przyniosły jednak ostatecznego rozwiązania.

Wieczorem prezydent Karolos Papulias rozpoczął spotkania z przedstawicielami mniejszych ugrupowań na temat utworzenia rządu.

Grecja chce uniknąć kolejnych wyborów parlamentarnych. Zgodnie z prawem, porozumienie w sprawie utworzenia rządu musi zostać osiągnięte przed pierwszym posiedzeniem parlamentu, które odbędzie się w czwartek. Jeśli to nie nastąpi, to zostaną rozpisane kolejne wybory. Zdaniem obserwatorów, mogłyby się one odbyć 10 lub 17 czerwca.

Przywódca radykalnej koalicji lewicowej SYRIZA Aleksis Tsipras powiedział dziś, że konserwatywna Nowa Demokracja, socjalistyczny PASOK i partia Demokratyczna Lewica porozumiały się w sprawie utworzenia rządu, który miałby działać przez dwa lata. Demokratyczna Lewica zdecydowanie temu zaprzeczyła i nazwała te doniesienia kłamstwem.