joomla templates top joomla templates template joomla

Katastrofa lotnicza - odnaleziono pierwsze ciała

bankier.pl włącz . Opublikowano w Gospodarka międzynarodowa

altIndonezyjskie służby ratownicze odnalazły pierwsze ciała ofiar katastrofy lotniczej rosyjskiego samolotu Suchoj Superjet. Odnaleziono wrak maszyny, ale według pierwszych doniesień, nie ma znaku by komukolwiek udało się przeżyć katastrofę.

To miał być pokazowy lot turystyczny, którym rosyjski producent chciał zachęcić do kupna samolotów Suchoj Superjet kontrahentów z Azji Południowo-Wschodniej. Na pokładzie samolotu - według różnych źródeł - znajdowało się od 44 do 50 osób; indonezyjscy dziennikarze, biznesmeni oraz prawdopodobnie pracownicy rosyjskiej ambasady w Dżakarcie.

Samolot zniknął z ekranów radarów wczoraj, 20 minut po starcie. Dziś wrak wypatrzyli ratownicy przeszukujący teren z pokładu śmigłowca. Suchoj rozbił się o zbocze wulkanu na wysokości 1650 m .n.p.m.

Ze względu na trudne warunki geograficzne, ciała ofiar mają być na linach wciągane na pokład śmigłowców i transportowane do centrum dowodzenia akcją. Od rodzin ofiar zgromadzonych na lotnisku w Dżakarcie, pobrano próbki DNA, które maja pomóc w identyfikacji ciał.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR) / Tomasz Sajewicz / Pekin / rtr/nyg