joomla templates top joomla templates template joomla

Konserwatysta kandydatem na wiceprezydenta USA

bankier.pl włącz . Opublikowano w Gospodarka międzynarodowa

altMitt Romney zapowiedział, że jego kandydatem na wiceprezydenta jest Paul Ryan, przewodniczący Komisji Budżetowej Izby Reprezentantów.

Romney - kandydat republikanów na prezydenta rozpoczyna dziś kampanię w stanach Wirginia, Karolina Północna, Floryda i Ohio. Na wiecu wyborczym w Norfolk w Wirginii pojawił się wraz z Ryanem i przedstawił go oficjalnie jako kandydata na wiceprezydenta. Ryan w przemówieniu podkreślił, że wraz z Mittem Romneyem są oddani jednej sprawie - przywrócenia wielkości Ameryce.

42-letni Paul Ryan został wybrany do Izby Reprezentantów w wieku 28 lat i jest obecnie republikańskim kongresmenem stanu Wisconsin. Jako przewodniczący Komisji Budżetowej pracował nad reformą budżetu federalnego. Jest zagorzałym konserwatystą, zwolennikiem cięć w budżecie i przeciwnikiem podnoszenia podatków.

Paul Ryan został natychmiast skrytykowany przez sztab Baracka Obamy. Jak napisał w oświadczeniu szef kampanii prezydenta Jim Messina, Paul Ryan, jako republikański kongresmen, "odpowiada za lekkomyślną politykę gospodarczą George'a Busha, która rozsadziła deficyt i zniszczyła amerykańską gospodarkę".