joomla templates top joomla templates template joomla

Merkel pogratulowała Samarasowi i zaprosiła go do Berlina

bankier.pl włącz . Opublikowano w Gospodarka międzynarodowa

Niemiecka kanclerz Angela Merkel pogratulowała w środę nowemu premierowi Grecji Antonisowi Samarasowi objęcia stanowiska szefa rządu, życząc mu szczęścia i sukcesu w realizacji trudnych zadań, które przed nim stoją. Merkel zaprosiła nowego premiera Grecji do złożenia wizyty w Niemczech.

Jak poinformował rzecznik rządu w Berlinie, w rozmowie telefonicznej z Samarasem Merkel wyraziła nadzieję, że ich współpraca będzie układać się dobrze. Zaprosiła również nowego premiera Grecji do złożenia wizyty w Niemczech.

Na konferencji prasowej w Berlinie Merkel przyznała, że cieszyłaby się, gdyby mogła spotkać się z Samarasem na trybunach stadionu w Gdańsku, gdzie w piątek reprezentacje Niemiec i Grecji rozegrają ćwierćfinałowy mecz piłkarskich mistrzostw Europy. "Z mojej strony bardzo bym się cieszyła, gdyby on też przyjechał do Gdańska. Czy będzie to możliwe - na to musi on odpowiedzieć" - powiedziała Merkel.

"W każdym razie będzie to dobre sportowe wydarzenie, i mam nadzieję że także fair play" - dodała.
W środę Samaras, który stoi na czele konserwatywnej greckiej partii Nowa Demokracja, został zaprzysiężony na premiera pogrążonej w kryzysie zadłużenia Grecji. Nowa Demokracja, która wygrała niedzielne wybory parlamentarne, utworzy koalicyjny rząd z socjalistyczną partią PASOK oraz Demokratyczną Lewicą.

Z Berlina Anna Widzyk (PAP)
awi/ mc/ asa/