joomla templates top joomla templates template joomla

Obama jest już oficjalnym kandydatem na urząd prezydenta

bankier.pl włącz . Opublikowano w Gospodarka międzynarodowa

altBarack Obama został oficjalnie nominowany na kandydata Partii Demokratycznej w wyborach prezydenckich. Podczas konwencji w Charlotte urzędujący prezydent otrzymał zdecydowaną większość głosów.

Wcześniej w trakcie konwencji Bill Clinton zapewnił Amerykanów, że prezydent Barack Obama skierował kraj na właściwe tory. Czy doszliśmy już do celu - nie. Czy prezydent jest satysfakcjonowany - oczywiście, że nie. Ale czy jest nam lepiej niż 4 lata temu? - 6 tysięcy delegatów zgromadzonych w hali sportowej w Charlotte chórem odpowiedziało, że tak. Clinton powiedział, że sukces polityki Baracka Obamy nie jest jeszcze odczuwalny, bo jego republikańscy poprzednicy narobili znacznie większego bałaganu w gospodarce. Żaden prezydent - ani ja ani żaden z moich poprzedników, nikt nie byłby wstanie w ciągu 4 lat naprawić w pełni wszystkich zniszczeń, jakie zastał.

Bill Clinton zapewnił Amerykanów, że sytuacja kraju poprawia się i niedługo odczują pozytywne skutki polityki Baracka Obamy. Jeśli przedłużycie mu kontrakt, odczujecie to. Chcę, abyście wiedzieli, że wierzę w to całym sercem.

Po zakończeniu przemówienia na scenę wkroczył prezydent Barack Obama, objął i mocno uściskał Billa Clintona.

Informacyjna Agencja Radiowa / IAR / Marek Wałkuski / Charlotte, Karolina Północna/lm