joomla templates top joomla templates template joomla

Po Hiszpanii, teraz Włochy poproszą o pomoc?

bankier.pl włącz . Opublikowano w Gospodarka międzynarodowa

altWłochy nie wykluczają zwrócenia się o pomoc do Funduszu Ratunkowego - przyznał w Madrycie, podczas konferencji prasowej premier Włoch Mario Monti. Z kolei szef hiszpańskiego rządu Mariano Rajoy powiedział, że czas aby Unia wprowadziła w życie decyzje podjęte na czerwcowym szczycie w Brukseli.

Kto następny w kolejce do bankructwa? » Kto następny w kolejce do bankructwa? Do spotkania premierów Hiszpanii i Włoch doszło w dniu posiedzenia Centralnego Banku Europejskiego. Zgodnie z oczekiwaniami prezes banku, Mario Draghi zapowiedział, że rozważa zakup obligacji, aby stabilizować ich rentowność, ale tylko tych krajów, które wcześniej poproszą o pomoc Fundusz Ratunkowy. Premier Włoch przyznał, że przeanalizuje tę propozycję. z kolei szef hiszpańskiego rządu nie chciał powiedzieć, czy poprosi o pomoc fundusz, przypomniał jedynie, że czas na prowadzenie w życie czerwcowych decyzji Unii.

W czerwcu Unia zdecydowała o doraźnej pomocy dla Hiszpanii i Włoch i zgodziła się, aby Fundusz Ratunkowy wykupił dług krajów, które są podpresją rynków finansowych.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Ewa Wysocka/moc