joomla templates top joomla templates template joomla

Romney nadal zyskuje

bankier.pl włącz . Opublikowano w Gospodarka międzynarodowa

altRomney nadal zyskuje w sondażach
Mit Romney nadal zyskuje sondażach przedwyborczych w USA. Poparcie dla niego rośnie w stanach, które przesądzą o wyniku wyborów prezydenckich. Republikanie zaczynają wierzyć, że ich kandydat może pokonać Baracka Obamę.

We wszystkich ogólnokrajowych sondażach przedwyborczych przeprowadzonych po ubiegłotygodniowej debacie telewizyjnej Mitt Romney albo wyprzedza Baracka Obamę albo idzie z nim łeb w łeb. W kluczowych stanach też poparcie dla Romneya wyraźnie wzrosło. W jednym z sondaży w Kolorado kandydat republikanów wyprzedza Obamę o 4 punkty procentowe, a w Karolinie Północnej aż o 9 punktów.

Cały wzrost w sondażach Obamy, jaki miał miejsce we wrześniu, wyparował. Ten wyścig nigdy nie był tak wyrównany jak obecnie - mówi analityk dziennika New York Tomis Nate Silver telewizji MSNBC. Entuzjazm Republikanów oraz rozczarowanie Demokratów mogą wystarczyć Romneyowi by przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę - dodaje. Modele statystyczne oraz giełda polityczna nadal większe szanse na zwycięstwo dają Barackowi Obamie. Jednak Mitt Romney jest na fali wznoszącej, a do wyborów pozostały jeszcze 4 tygodnie.

Informacyjna Agencja Radiowa / IAR / Marek Wałkuski / Waszyngton/ab