joomla templates top joomla templates template joomla

Starcia na pograniczu Gruzji i Rosji

bankier.pl włącz . Opublikowano w Gospodarka międzynarodowa

MSW Gruzji poinformowało o zabiciu 11 uzbrojonych napasników w pobliżu granicy z Rosją. 5 kolejnych napastników zostało okrążonych. W trakcie starcia zginęło trzech gruzińskich policjantów, a 5 zostało rannych.

Gruzińskie ministerstwo spraw wewnętrznych poinformowało też o uwolnieniu zakładników, których wcześniej porwali uzbrojeni napastnicy. Na razie nie wiadomo jednak, ile osób udało się uwolnić.

Do zdarzenia doszło w pobliżu wsi Łapankuri we wschodniej Gruzji. Walki wybuchły, gdy gruziński policyjny Specnaz zablokował napastnikom drogę odwrotu. Do policyjnej akcji użyto helikopterów. Na miejsce zdarzenia przybył Baczo Achałaja, minister spraw wewnetrznych Gruzji.

Według nieoficjalnych informacji miejscowych mediów, na terytorium Gruzji wdarła się z terytorium rosyjskiego Dagestanu grupa około 20 dobrze uzbrojonych napastników. W ostatnich dniach porwali oni 10 mieszkańców. Część zakładników zostało uwolnionych już wcześniej.

W 2008 roku rosyjskie wojska zaatakowały Gruzję. Po trwającej kilka dni wojnie od kraju oderwały się prowincje Abchazja i Osetia Południowa. Oba regiony ustanowiły własne władze, wspierane przez Rosję.

Informacyjna Agencja Radiowa (/IAR)/Włodzimierz Pac/dabr