joomla templates top joomla templates template joomla

USA: dziś odbędzie się

bankier.pl włącz . Opublikowano w Gospodarka międzynarodowa

USA: dziś odbędzie się druga debata prezydencka
Barack Obama i Mitt Romney zmierzą się w kolejnej debacie telewizyjnej. Dla obecnego prezydenta USA stawka jest bardzo wysoka. Kolejna przegrana z kandydatem republikanów może znacznie zmniejszyć szanse wyborcze Obamy.

Druga debata Romney-Obama odbędzie się na uniwersytecie Hofstra w Hempstead w stanie Nowy Jork. Formuła spotkania będzie inna niż podczas pierwszej debaty. Publiczność będzie stanowić grupa 80 niezdecydowanych wyborców, którzy będą zadawać kandydatom pytania. Wyzwanie polega na tym, że kandydaci musza nawiązać kontakt nie tylko z widzami przed telewizorami ale również z ludźmi w studiu. To dużo bardziej intymne i bliskie spotkanie z wyborcami - mówi dziennikarka CNN Candy Crowley, która poprowadzi debatę. Komentatorka tej samej stacji Ana Navarro uważa, że dla Baracka Obamy, który wyraźnie przegrał pierwszą debatę dzisiejsze sotkanie z Mittem Romneyem to polityczne być albo nie być. Jedna przegrana debata to przegrana bitwa. Dwie przegrane debaty to przegrana wojna.

W tej chwili w sondażach Romney i Obama idą niemal łeb w łeb. We wrześniu obaj zebrali tez podobną sume pieniędzy na kampanię - Obama 180, Romney 170 milionów dolarów.

Informacyjna Agencja Radiowa / IAR / Marek Wałkuski / Waszyngton/zr