joomla templates top joomla templates template joomla

Zobacz występ reprezentującego Polskę Michała Szpaka na Eurowizji

R.Ż/eSerwis.info; fot/video: youtube/Eurovision Song Contest włącz . Opublikowano w Kultura i społeczeństwo

W Sztokholmie zaprezentuje się przed publicznością 26 artystów, którzy przeszli do ścisłego finału. Wśród nich znajduje się polski reprezentant, Michał Szpak. Wszyscy trzymali kciuki za Michała Szapak i nie zawiedli się. Teraz pozostało nam poczekać na wyniki głosowania widzów.

Papież zakończył wizytę na wyspie Lesbos. Zabrał ze sobą 12 uchodźców

RUPTLY/x-news włącz . Opublikowano w Kultura i społeczeństwo

Papież Franciszek zakończył wizytę na greckiej wyspie Lesbos i odleciał do Rzymu. Na pokład samolotu papież zabrał ze sobą 12 uchodźców. Na wyspie Franciszek odwiedził obóz dla uchodźców i apelował do światowej opinii publicznej, a szczególnie do Europy, o solidarność z migrantami i odpowiedzialność w obliczu kryzysu humanitarnego.

Przez 50 lat swojej kariery wyprodukował ponad 700 płyt

Agencja TVN/x-news włącz . Opublikowano w Kultura i społeczeństwo

W wieku 90 lat zmarł sir George Martin. Producent muzyczny oraz kompozytor był nazywany „piątym Beatlesem”. Mężczyzna rozpoczął współpracę z zespołem w 1962 roku. Martin zaaranżował i wyprodukował większość przebojów grupy. Przez 50 lat swojej kariery wyprodukował ponad 700 płyt. 

Ta kobieta świętowała swoje 119 urodziny

RUPTLY/x-news włącz . Opublikowano w Kultura i społeczeństwo

Długowieczność jest coraz częściej spotykanym zjawiskiem. Ta kobieta właśnie obchodziła swoje... 119 urodziny! Celina del Carmen Olea świętowała wraz ze swoją rodziną, która składa się z 4 jej dzieci, wnuków i prawnuków. Według aktu urodzenia, kobieta przyszła na świat 15 lutego 1897 roku. Celina jest prawdopodobnie najstarszą żyjącą kobietą na ziemi.

Papież Franciszek powitany na meksykańskim lotnisku. Była tradycyjna muzyka i dzieci w strojach ludowych

RUPTLY/x-news; fot: youtube/Centro Televisivo Vaticano włącz . Opublikowano w Kultura i społeczeństwo

Papież Franciszek wylądował na Międzynarodowym Lotnisku w Meksyku. Już na płycie przywitali go prezydent kraju Pena Nieto i jego żona Angelica Rivera. Ojciec Święty pobłogosławił tuż po wylądowaniu dzieci, które go otoczyły. Podzcas 6-dniowej pielgrzymki papież spotka się, m.in. z młodzieżą, więźniami i chorymi dziećmi.

Historyczne spotkanie papieża Franciszka z patriarchą Cyrylem

RUPTLY/x-news; fot: youtube/Centro Televisivo Vaticano włącz . Opublikowano w Kultura i społeczeństwo

Papież Franciszek, który wylądował na Kubie, spotkał się z patriarchą Moskwy i całej Rosji Cyrylem. Do historycznego, pierwszego spotkania pomiędzy głową kościoła katolickiego i prawosławnego doszło na lotnisku w Hawanie. Franciszek zatrzymał się tu w drodze na Kubę, dokąd pielgrzymuje. 

5-letnia Lizzy traci wzrok i słuch. Spełniło się jej wielkie marzenie o spotkaniu z papieżem

RUPTLY/x-news włącz . Opublikowano w Kultura i społeczeństwo

5-letnia Lizzy, która traci wzrok i słuch z powodu choroby genetycznej, spotkała się z papieżem w Watykanie. Dziewczynka zwierzyła się swoim rodzicom, że chciałaby zobaczyć Franciszka zanim przestanie widzieć. Jej marzenie spełniło się. Lizzy dostała pozwolenie na zbliżenie się do papieża podczas środowej audiencji generalnej.

"Nie" dla naturalnych futer. Nagie aktywistki protestują na London Fashion Week

RUPTLY/x-news włącz . Opublikowano w Kultura i społeczeństwo

W Londynie przed jednym z budynków, gdzie ma miejsce Fashion Week, pojawiły się nagie aktywistki z walczącej o prawa zwierząt organizacji Peta. Dziewczyny protestują przeciwko wykorzystywaniu naturalnych futer. Mają na sobie tylko figi i maski przeciwgazowe. Sutki dziewczyn przykrywają przyklejone kawałki czarnej taśmy. 

Papież odwiedził szpital pediatryczny w Meksyku. Dziewczynka po chemioterapii zaśpiewała mu "Ave Maria"

CO CARACOL/x-news włącz . Opublikowano w Kultura i społeczeństwo

Przebywający w Meksyku papież Franciszek odwiedził szpital pediatryczny w stolicy kraju. Spotkał się tam między innymi z pacjentami oddziału hematologii i onkologii. Papież mówił, że chorym pomagają nie tylko lekarstwa i kuracja, ale także "terapia uczuć". - Czasem czułość bardzo pomaga odzyskać siły - dodał Franciszek. 

Pierwsze przemówienie Franciszka w Meksyku. Mówił o korupcji i handlu narkotykami

STORYFUL/x-news; foto: youtube/vatican włącz . Opublikowano w Kultura i społeczeństwo

W pierwszym przemówieniu wygłoszonym w Meksyku, na spotkaniu z przedstawicielami władz tego kraju, papież Franciszek mówił o problemach trapiących Meksykanów. Wymienił korupcję, przemoc, handel narkotykami i ludźmi oraz porwania. Dodał, że w kraju potrzeba pokoju i sprawiedliwości. 

Historyczne spotkanie. Papież Franciszek i patriarcha Cyryl "rozmawiali jak bracia"

STORYFUL/x-news; fot: youtube/Centro Televisivo Vaticano włącz . Opublikowano w Kultura i społeczeństwo

Papież Franciszek oraz patriarcha moskiewski i całej Rusi Cyryl odbyli historyczną rozmowę. Przywódcy religijni dyskutowali przez prawie dwie godziny w salonie prezydenckim lotniska w Hawanie na Kubie. Po historycznym spotkaniu duchowni podpisali wspólną deklarację. Cyryl oznajmił, że rozmowa z papieżem była "pełna treści".