joomla templates top joomla templates template joomla

Manifestacje przed parlamentem Kanady. Demonstrowali zwolennicy KOD-u i prezydenta Dudy

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Polityka międzynarodowa

Przed budynkiem parlamentu, w którym goszczący w Kanadzie prezydent Andrzej Duda spotkał się premierem Justinem Trudeau, odbyły się dwie kilkunastoosobowe manifestacje - grupy wyrażającej poparcie dla polskiego prezydenta i rządu oraz Komitetu Obrony Demokracji, krytycznego wobec środowiska Prawa i Sprawiedliwości.

"Bardzo ważna deklaracja premiera Kanady". Andrzej Duda spotkał się z Justinem Trudeau

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Polityka międzynarodowa

Prezydent Andrzej Duda spotkał się w Ottawie z premierem Kanady Justinem Trudeau. Tematem rozmów był m. in. szczyt NATO w Warszawie. - Trudeau złożył bardzo ważną deklarację o kontynuowaniu kanadyjskiego zaangażowania w bezpieczeństwo NATO i wschodniej flanki - podkreślił Krzysztof Szczerski z Kancelarii Prezydenta RP.

"Siła demokracji pochodzi od umiejętności uczenia się na błędach." Zastępca sekretarza stanu USA o sporze wokół TK

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Polityka międzynarodowa

Amerykański zastępca sekretarza stanu mówi o nadziei na rozwiązanie kryzysu wokół Trybunału Konstytucyjnego w Polsce. - Jesteśmy pewni, że Polska z jej wyjątkową demokratyczną tradycją znajdzie rozwiązanie dotyczące obecnego sporu wokół Trybunału Konstytucyjnego w zgodzie z Konstytucją - powiedział Anthony Blinken w Warszawie. 

Gronkiewicz-Waltz zaprosiła F. Timmermansa na obchody Dnia Europy. Rzecznik wiceszefa KE zachowuje ostrożność

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Polityka międzynarodowa

Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz zaprosiła do stolicy wiceszefa Komisji Europejskiej Fransa Timmermansa. Unijny polityk miałby wziąć udział w obchodach Dnia Europy. Prezydent Warszawy poinformowała o zaproszeniu kilka dni po tym, kiedy szef MSZ oraz Kancelaria Prezydenta oświadczyli, że Timmermans nie został oficjalnie zaproszony do Polski. 

"Pytanie, czy Polacy wybaczą kiedyś PiS-owi, że z katastrofy smoleńskiej zrobili pretekst do wojny domowej" - Tusk o oskarżeniach ws. katastrofy

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Polityka międzynarodowa

- Niektórych to cieszy i śmieszy. Ja mam zupełnie inne poczucie humoru - powiedział Donald Tusk pytany przez dziennikarzy o oskarżenia, jakie padają pod jego adresem w związku z katastrofą smoleńską, a także o pomyśle postawienia go przed Trybunałem Stanu. 

Trump o państwach NATO: Zdzierają z nas ile wlezie. Niech płacą albo się wynoszą

RUPTLY/x-news włącz . Opublikowano w Polityka międzynarodowa

Członkowie NATO "zdzierają" z Ameryki - zakomunikował lider w wyścigu o nominację Partii Republikańskiej w wyborach prezydenckich Donald Trump. Oświadczył, że członkowie NATO albo zapłacą, włączając w to zaległe koszta, albo mogą się "wynosić”.

"Mamy bardzo trudny dzień". Szefowa dyplomacji UE ze łzami w oczach przerwała wystąpienie

STORYFUL/x-news włącz . Opublikowano w Polityka międzynarodowa

- Przesłanie, jakie stale i konsekwentnie powinno płynąć ze stolicy Jordanii, to obraz islamu jako religii pokoju, dialogu i współpracy, jakiej teraz bardzo potrzebujemy - mówiła Federica Mogherini, wysoki przedstawiciel Unii Europejskiej do spraw zagranicznych i polityki bezpieczeństwa, podczas spotkania z wicepremierem Jordanii w Ammanie. 

Andrzej Duda do kanadyjskiej Polonii: Chciałbym, żebyście wrócili do Polski

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Polityka międzynarodowa

- Chciałbym, żebyście wszyscy przyjechali do Polski - zwrócił się do Polaków w Kanadzie prezydent Andrzej Duda. - Jestem realistą i wiem, że nie wszyscy przyjadą, bo niektórzy mają już tutaj swój dom, swoje rodziny. Zapraszam do Polski, żeby mieszkać trochę w Kanadzie, trochę w Polsce - przekonywał prezydent. 

Albo będziemy bronić granic Europy, albo zapanuje nacjonalizm

RUPTLY/x-news włącz . Opublikowano w Polityka międzynarodowa

- Granice Europy sięgają od bieguna po Morze Śródziemne. Albo będziemy bronić tych granic i działać przy tym wspólnie, albo zapanuje nacjonalizm, przez co stracimy wolność przepływu osób i dóbr - powiedziała kanclerz Niemiec Angela Merkel na wspólnej konferencji prasowej z premierem Włoch Matteo Renzim. 

"Absurdalna, szkodliwa i nierzetelna". Europosłowie PiS o rezolucji

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Polityka międzynarodowa

- Przegłosowano rezolucję, która jest absurdalna, szkodliwa, nierzetelna i przeciwskuteczna - powiedział po głosowaniu Parlamentu Europejskiego europoseł Ryszard Legutko. - Jest absurdalna w czasach, kiedy wybuchają bomby, UE zmaga się z poważnym kryzysem migracyjnym, grożą nam różne "Brexity" - tłumaczył. 

Polska delegacja złożyła kwiaty w Smoleńsku

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Polityka międzynarodowa

Smoleńsk, Rosja. Polska delegacja oddała w Smoleńsku hołd ofiarom katastrofy Tu-154M, w której sześć lat temu zginęło 96 osób. Rodziny ofiar oraz przedstawiciele władz polskich i rosyjskich złożyli wieńce, odmówiono także modlitwę ekumeniczną. Na miejscu pamięci w Smoleńsku polscy żołnierze wystawili posterunek honorowy. 

Andrzej Duda odpowiadał w Waszyngtonie na pytania

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Polityka międzynarodowa

Andrzej Duda wziął udział w spotkaniu w The National Press Club w Waszyngtonie. Po wykładzie odpowiadał na pytania, w tym o Trybunał Konstytucyjny i związany z nim kryzys. Prezydent stwierdził, że wszystkiemu winna jest poprzednia większość parlamentarna.