joomla templates top joomla templates template joomla

Gronkiewicz-Waltz zaprosiła F. Timmermansa na obchody Dnia Europy. Rzecznik wiceszefa KE zachowuje ostrożność

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Polityka międzynarodowa

Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz zaprosiła do stolicy wiceszefa Komisji Europejskiej Fransa Timmermansa. Unijny polityk miałby wziąć udział w obchodach Dnia Europy. Prezydent Warszawy poinformowała o zaproszeniu kilka dni po tym, kiedy szef MSZ oraz Kancelaria Prezydenta oświadczyli, że Timmermans nie został oficjalnie zaproszony do Polski. 

"Absurdalna, szkodliwa i nierzetelna". Europosłowie PiS o rezolucji

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Polityka międzynarodowa

- Przegłosowano rezolucję, która jest absurdalna, szkodliwa, nierzetelna i przeciwskuteczna - powiedział po głosowaniu Parlamentu Europejskiego europoseł Ryszard Legutko. - Jest absurdalna w czasach, kiedy wybuchają bomby, UE zmaga się z poważnym kryzysem migracyjnym, grożą nam różne "Brexity" - tłumaczył. 

Polska delegacja złożyła kwiaty w Smoleńsku

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Polityka międzynarodowa

Smoleńsk, Rosja. Polska delegacja oddała w Smoleńsku hołd ofiarom katastrofy Tu-154M, w której sześć lat temu zginęło 96 osób. Rodziny ofiar oraz przedstawiciele władz polskich i rosyjskich złożyli wieńce, odmówiono także modlitwę ekumeniczną. Na miejscu pamięci w Smoleńsku polscy żołnierze wystawili posterunek honorowy. 

Andrzej Duda odpowiadał w Waszyngtonie na pytania

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Polityka międzynarodowa

Andrzej Duda wziął udział w spotkaniu w The National Press Club w Waszyngtonie. Po wykładzie odpowiadał na pytania, w tym o Trybunał Konstytucyjny i związany z nim kryzys. Prezydent stwierdził, że wszystkiemu winna jest poprzednia większość parlamentarna. 

"Wstydź się Europo!" W Madrycie tysiące osób protestowało przeciwko porozumieniu miedzy UE a Turcją

RUPTLY/x-news włącz . Opublikowano w Polityka międzynarodowa

Co najmniej 5 tys. osób demonstrowało w Madrycie przeciwko porozumieniu między UE a Turcją, które ma powstrzymać nielegalną imigrację. Uczestnicy protestu, trzymając transparenty "Wstydź się Europo!" i "Nikt nie jest nielegalny", wzywali hiszpański rząd do nieakceptowania projektu umowy. Ich zdaniem, narusza ona prawa człowieka. 

Eksplodował samochód wypełniony materiałami wybuchowymi. Wielu zabitych i rannych

RUPTLY/x-news włącz . Opublikowano w Polityka międzynarodowa

W centrum Ankary doszło do wybuchu - turecka telewizja NTV informuje o "wielu zabitych". CNN Turk mówi o co najmniej 27 ofiarach śmiertelnych i 75 rannych. Media informują, że eksplodował wypełniony materiałami wybuchowymi samochód. Reuters, powołując się na źródła w siłach bezpieczeństwa, podaje, że był to zamach samobójczy.

"Pytanie, czy Polacy wybaczą kiedyś PiS-owi, że z katastrofy smoleńskiej zrobili pretekst do wojny domowej" - Tusk o oskarżeniach ws. katastrofy

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Polityka międzynarodowa

- Niektórych to cieszy i śmieszy. Ja mam zupełnie inne poczucie humoru - powiedział Donald Tusk pytany przez dziennikarzy o oskarżenia, jakie padają pod jego adresem w związku z katastrofą smoleńską, a także o pomyśle postawienia go przed Trybunałem Stanu. 

Trump o państwach NATO: Zdzierają z nas ile wlezie. Niech płacą albo się wynoszą

RUPTLY/x-news włącz . Opublikowano w Polityka międzynarodowa

Członkowie NATO "zdzierają" z Ameryki - zakomunikował lider w wyścigu o nominację Partii Republikańskiej w wyborach prezydenckich Donald Trump. Oświadczył, że członkowie NATO albo zapłacą, włączając w to zaległe koszta, albo mogą się "wynosić”.

"Mamy bardzo trudny dzień". Szefowa dyplomacji UE ze łzami w oczach przerwała wystąpienie

STORYFUL/x-news włącz . Opublikowano w Polityka międzynarodowa

- Przesłanie, jakie stale i konsekwentnie powinno płynąć ze stolicy Jordanii, to obraz islamu jako religii pokoju, dialogu i współpracy, jakiej teraz bardzo potrzebujemy - mówiła Federica Mogherini, wysoki przedstawiciel Unii Europejskiej do spraw zagranicznych i polityki bezpieczeństwa, podczas spotkania z wicepremierem Jordanii w Ammanie. 

"Zatrzymanie Abdeslama nie było przygotowywane jako operacja antyterrorystyczna"

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Polityka międzynarodowa

- To zatrzymanie nie było przygotowane jako operacja antyterrorystyczna. Dokonali tego policjanci kryminalni - powiedział Krzysztof Liedel z Collegium Civitas, relacjonując kulisy zatrzymania Salaha Abdeslama. Terrorysta odpowiedzialny za przeprowadzenie zamachów w Paryżu w listopadzie ubiegłego roku został złapany w Brukseli. 

Polska znalazła się na zakręcie zdaniem Donalda Tuska

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Polityka międzynarodowa

- Niewątpliwie Polska znalazła się na zakręcie, jeśli chodzi o taki wymiar reputacyjny - powiedział Donald Tusk, pytany o kryzys konstytucyjny w Polsce. Szef Rady Europejskiej ocenił, że Polska powinna respektować opinię Komisji Weneckiej ws. Trybunału Konstytucyjnego. Jak podkreślił, do tej pory autorytet tego gremium "był raczej respektowany". 

Tysiące osób na antyimigracyjnym marszu w Berlinie. Interweniowała policja

RUPTLY/x-news włącz . Opublikowano w Polityka międzynarodowa

Nawet 3 tys. osób przeszły ulicami Berlina w proteście przeciwko polityce rządu kanclerz Angeli Merkel wobec imigrantów. Demonstranci nieśli ze sobą transparenty z hasłami: "Merkel musi odejść" i "To my jesteśmy ludźmi". W tym samym czasie odbywała się kontrmanifestacja zwolenników przyjmowania imigrantów.