joomla templates top joomla templates template joomla

"Zatrzymanie Abdeslama nie było przygotowywane jako operacja antyterrorystyczna"

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Polityka międzynarodowa

- To zatrzymanie nie było przygotowane jako operacja antyterrorystyczna. Dokonali tego policjanci kryminalni - powiedział Krzysztof Liedel z Collegium Civitas, relacjonując kulisy zatrzymania Salaha Abdeslama. Terrorysta odpowiedzialny za przeprowadzenie zamachów w Paryżu w listopadzie ubiegłego roku został złapany w Brukseli. 

"Wstydź się Europo!" W Madrycie tysiące osób protestowało przeciwko porozumieniu miedzy UE a Turcją

RUPTLY/x-news włącz . Opublikowano w Polityka międzynarodowa

Co najmniej 5 tys. osób demonstrowało w Madrycie przeciwko porozumieniu między UE a Turcją, które ma powstrzymać nielegalną imigrację. Uczestnicy protestu, trzymając transparenty "Wstydź się Europo!" i "Nikt nie jest nielegalny", wzywali hiszpański rząd do nieakceptowania projektu umowy. Ich zdaniem, narusza ona prawa człowieka. 

Eksplodował samochód wypełniony materiałami wybuchowymi. Wielu zabitych i rannych

RUPTLY/x-news włącz . Opublikowano w Polityka międzynarodowa

W centrum Ankary doszło do wybuchu - turecka telewizja NTV informuje o "wielu zabitych". CNN Turk mówi o co najmniej 27 ofiarach śmiertelnych i 75 rannych. Media informują, że eksplodował wypełniony materiałami wybuchowymi samochód. Reuters, powołując się na źródła w siłach bezpieczeństwa, podaje, że był to zamach samobójczy.

Szef Komisji Weneckiej: Trybunał musi być sprawny, by stać na straży konstytucji

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Polityka międzynarodowa

- Wyroki Trybunału muszą być przestrzegane, a wcześniej opublikowane, co w przypadku wyroku z 9 marca dotąd nie nastąpiło, choć minęły dwa dni - powiedział Gianni Buquicchio, szef Komisji Weneckiej. Komisja wydała opinię dotyczącą uchwalonej przez sejm i napisanej przez PiS ustawy zmieniającej ustrój Trybunału Konstytucyjnego. 

Polska wyśle pograniczników i pomoc humanitarną na zewnętrzne granice Unii

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Polityka międzynarodowa

- To jest krok do przodu jeśli chodzi o powstrzymanie migracji do Europy, Turcy zobowiązali się, że będą realizować to porozumienie, na mocy którego będziemy rozwiązywać problem migracji poza Unią Europejską – oceniła po zakończeniu spotkania w Brukseli premier Beata Szydło. 

"Czasami bywało ciężko. Umiemy z tym żyć". Schetyna spotkał się z Tuskiem w Brukseli

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Polityka międzynarodowa

Nowy szef PO Grzegorz Schetyna spotkał się w Brukseli ze swoim poprzednikiem, obecnym przewodniczącym Rady Europejskiej Donaldem Tuskiem. - To symbol - mówił Schetyna. Tusk powiedział, że pomiędzy nimi jako politykami bywało ciężko, ale obaj potrafią z tym żyć. - Zawsze umieliśmy - mówił Tusk.

Negocjacje dotyczące Wlk. Brytanii trudne i delikatne. To kluczowy i rozstrzygający szczyt (napisy)

EU EBS/x-news włącz . Opublikowano w Polityka międzynarodowa

- Jesteśmy w trakcie trudnych i delikatnych negocjacji dotyczących Wielkiej Brytanii. Jedno jest pewne - to kluczowy i rozstrzygający o wszystkim szczyt - powiedział przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk. W Brukseli rozpocznie sie dwudniowy szczyt, podczas którego przywódcy krajów UE mają porozumieć się w sprawie warunków przyszłego członkostwa Wielkiej Brytanii we wspólnocie.

Polska znalazła się na zakręcie zdaniem Donalda Tuska

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Polityka międzynarodowa

- Niewątpliwie Polska znalazła się na zakręcie, jeśli chodzi o taki wymiar reputacyjny - powiedział Donald Tusk, pytany o kryzys konstytucyjny w Polsce. Szef Rady Europejskiej ocenił, że Polska powinna respektować opinię Komisji Weneckiej ws. Trybunału Konstytucyjnego. Jak podkreślił, do tej pory autorytet tego gremium "był raczej respektowany". 

Tysiące osób na antyimigracyjnym marszu w Berlinie. Interweniowała policja

RUPTLY/x-news włącz . Opublikowano w Polityka międzynarodowa

Nawet 3 tys. osób przeszły ulicami Berlina w proteście przeciwko polityce rządu kanclerz Angeli Merkel wobec imigrantów. Demonstranci nieśli ze sobą transparenty z hasłami: "Merkel musi odejść" i "To my jesteśmy ludźmi". W tym samym czasie odbywała się kontrmanifestacja zwolenników przyjmowania imigrantów. 

Chcemy znacznie zmniejszyć liczbę przybywających do Niemiec uchodźców

RUPTLY/x-news włącz . Opublikowano w Polityka międzynarodowa

- Bardzo ważne jest, szczególnie obecnie, kiedy wielu uciekinierów już do nas przyjechało, żebyśmy jasno powiedzieli: chcemy znacznie zmniejszyć liczbę przybywających do Niemiec uchodźców - zadeklarowała kanclerz Niemiec Angela Merkel. Jak dodała, powinien to być proces stały, a nie "zmuszenie uchodźców do znajdowania innych tras i ponownego przyjeżdżania do Niemiec". 

Donald Tusk o dokumentach Kiszczaka: Odgrzewana sprawa

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Polityka międzynarodowa

- To sprawa, o której Lech Wałęsa już mówił - w ten sposób były premier Donald Tusk odniósł się do informacji o dokumentach znalezionych w domu Czesława Kiszczaka. Jego zdaniem ,Wałęsa nigdy nie ukrywał, że miał "pewne kontakty" w latach 70. 

Waszczykowski: Zaprosiłem Johna Kerry'ego do Warszawy

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Polityka międzynarodowa

Witold Waszczykowski zaprosił do Polski Johna Kerry'ego. Do wizyty może dojść w marcu lub w kwietniu. - Rozmawiamy na temat tego, czy będzie to wizyta tylko bilateralna czy w szerszym kontekście. Być może uda się zaprosić jeszcze innych ministrów z regionu - powiedział szef polskiej dyplomacji.