joomla templates top joomla templates template joomla

Szef MSZ w Waszyngtonie: Zapytam, czy strona amerykańska miałaby możliwość wsparcia nas w śledztwie smoleńskim

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Polityka międzynarodowa

Podczas obecnej wizyty w Waszyngtonie szef polskiej dyplomacji poruszy temat śledztwa ws. katastrofy smoleńskiej. Witold Waszczykowski zapowiedział, że poinformuje Amerykanów o problemach ze śledztwem i trudnej współpracy ze stroną rosyjską w tych kwestiach. Dodał, że spyta też o ewentualną pomoc ze strony Stanów Zjednoczonych.

Chciałbym stałej obecności sił NATO

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Polityka międzynarodowa

- Chciałbym, aby znalazły się tutaj (w Polsce - red.) stałe bazy sprzętowe NATO, ale także chciałbym stałej obecności sił NATO - powiedział Andrzej Duda podczas briefingu w ramach 52. Monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa. Jak podkreślił prezydent, "stała obecność" nie musi wiązać się z powstaniem "stałych" baz NATO. 

Świąteczne życzenia od ambasadora Stanów Zjednoczonych

Ambasada Stanów Zjednoczonych Warszawa/x-news włącz . Opublikowano w Polityka międzynarodowa

Nowy ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce złożył Polakom świąteczne życzenia. Paul Jones, postanowił pójść w ślady swojego poprzednika i również nagrał specjalny klip. Jego akcja rozegrała się na Placu Zamkowym w Warszawie.

Barack Obama: Wymierzymy sprawiedliwość sprawcom ataków w Paryżu

Cihan News Agency/x-news włącz . Opublikowano w Polityka międzynarodowa

- Zabicie niewinnych ludzi w imię pogmatwanej ideologii to nie tylko atak na Francję albo na Turcję, ale na cały cywilizowany świat - powiedział Barack Obama na konferencji prasowej przed szczytem G20 w Turcji.

Druga debata republikanów.

CNN Newsource/x-news włącz . Opublikowano w Polityka międzynarodowa

W bibliotece imienia Ronalda Reagana koło Los Angeles odbyła się telewizyjna debata polityków ubiegających się o nominację Partii Republikańskiej w przyszłorocznych wyborach prezydenckich. W czasie walki na argumenty nie zabrakło też spięć emocjonalnych - zwłaszcza między miliarderem Donaldem Trumpem i byłym gubernatorem Florydy, Jebem Bushem.

Rosjanie Kłamali? Nie "przepędzili" amerykańskiego niszczyciela. US Navy pokazała nagranie

CNN Newsource/x-news włącz . Opublikowano w Polityka międzynarodowa

Marynarka wojenna USA opublikowała nagranie z pokładu niszczyciela USS Ross, do którego na Morzu Czarnym podleciał rosyjski bombowiec Su-24. Jak podkreślili Amerykanie - rosyjski samolot był nieuzbrojony i załoga okrętu wiedziała o nim na długo, nim znalazł się blisko okrętu.

Szkolenie dla dyplomatów z Ukrainy w Polsce

msz.gov.pl włącz . Opublikowano w Polityka międzynarodowa

Proces decyzyjny w Unii Europejskiej, Wspólna Polityka Zagraniczna i Bezpieczeństwa i polska polityka wschodnia – to główne tematy szkoleń, w których biorą udział dyplomaci z Ukrainy i słuchacze Ukraińskiej Akademii Dyplomatycznej. Zajęcia organizuje Polski Instytut Dyplomacji.

Monachium przed konferencją nt. bezpieczeństwa. Jednym z gości Andrzej Duda

DE RTL TV/x-news włącz . Opublikowano w Polityka międzynarodowa

Monachium przygotowuje się do 52. konferencji bezpieczeństwa. To forum dyskusji o polityce bezpieczeństwa oraz obecnych i przyszłych wyzwaniach w tym obszarze. W organizowanej corocznie na początku lutego konferencji bierze udział kilkuset decydentów z całego świata: prezydenci, ministrowie, szefowie organizacji pozarządowych a także przedstawiciele branży przemysłowej, medycznej, mediów, nauki. 

"Uśmiechał się wśród świstu kul". Saakaszwili wspomina Lechu Kaczyńskiego

RUPTLY/x-news włącz . Opublikowano w Polityka międzynarodowa

- Ochrona była wyszkolona do pilnowania mojej osoby. To była bardzo typowa sytuacja, więc chwycili mnie i położyli na ziemi. Ale zapomnieli o prezydencie Kaczyńskim. Spojrzałem w górę i zobaczyłem, że prezydent stoi, kule świszczą wokół niego, a on się uśmiecha. Wtedy krzyknąłem do moich ludzi: co robicie?! Na ziemię go! 

"Polska idzie na prawo" - zagraniczne media o wyborach w Polsce

Agencja TVN/x-news włącz . Opublikowano w Polityka międzynarodowa

O wyborach do polskiego parlamentu dużo pisze się w zagranicznych mediach. "Nowa Polska" - tak rosyjski portal poliobzor.net tytułuje artykuł o zbliżających się zmianach w polskim rządzie. "Wyniki wyborów w Polsce pogorszą stosunki z Rosją, dodatkowo politolodzy przewidują również ochłodzenie relacji z UE" - można przeczytać w serwisie.

Tysiące przeciwników G7 w Garmisch-Partenkirchen. Doszło do starć z policją

RUPTLY/x-news włącz . Opublikowano w Polityka międzynarodowa

Kilka tysięcy demonstrantów uczestniczyło w marszu w niemieckim Garmisch-Partenkirchen, gdzie spotkają się przywódcy państw G7. Demonstranci skandowali hasła przeciwko uczestnikom szczytu oraz przeciwko umowie handlowej UE z USA. Protestujących eskortowało blisko 6 tys. policjantów. 

Polsko-kanadyjskie rozmowy o polityce bezpieczeństwa

msz.gov.pl włącz . Opublikowano w Polityka międzynarodowa

Kanadyjska obecność wojskowa w Polsce, wdrożenie decyzji wrześniowego szczytu NATO w Newport oraz sytuacja na Ukrainie były głównymi tematami rozmowy ministra Grzegorza Schetyny z szefem resortu obrony Kanady Robertem Douglasem Nicholsonem. Do spotkania doszło 9 grudnia w Warszawie.

Jubileuszowy Polski Festiwal w Australii

msz.gov.pl włącz . Opublikowano w Polityka międzynarodowa

Czterystu artystów z zespołów folklorystycznych i szkół polonijnych wystąpiło podczas 10. Polskiego Festiwalu, który odbył się w centralnym punkcie Melbourne - na Federation Square. Współorganizatorami wydarzenia są Ambasada RP w Canberze i Konsulat Generalny RP w Sydney.