joomla templates top joomla templates template joomla

Atak w Londynie. Akcja służb ratowniczych pod brytyjskim parlamentem. Jarosław Kaczyński i osoby z polskiej delegacji bezpieczne - jak podaje rzeczniczka PiS

T.W./eSerwis.info; info: TVN24/x-news; fot: youtube/Sky News włącz . Opublikowano w Polityka międzynarodowa

Na moście Westminsterskim sąsiadującym z gmachem brytyjskiego parlamentu w centrum Londynu jadący samochód potrącił kilku przechodniów, następnie jego kierowca wysiadł i pobiegł w stronę policjantów pilnujących budynku - podają brytyjskie media. Rannych miało zostać kilkanaście osób, ich dokładna liczba nie jest jeszcze znana. 

Parlament Europejski "zamknął usta" Januszowi Korwin-Mikke. 30 dni bez diet poselskich, zakaz reprezentowania parlamentu przez rok

TVN24/x-news; fot: EBS włącz . Opublikowano w Polityka międzynarodowa

Pozbawienie diet poselskich przez 30 dni oznaczające utratę prawie 40 tysięcy złotych, zawieszenie w działalności poselskiej na 10 dni oraz zakaz wypowiadania się w imieniu Parlamentu Europejskiego przez rok. To kara nałożona na Janusza Korwin-Mikkego za wypowiedź o kobietach, które - wg polskiego europosła - są "słabsze, mniejsze i mniej inteligentne" od mężczyzn. 

Donald Trump zaprzysiężony na 45. prezydenta Stanów Zjednoczonych

RUPTLY/x-news włącz . Opublikowano w Polityka międzynarodowa

Trump został zaprzysiężony na 45. prezydenta Stanów Zjednoczonych. W uroczystości wzięli udział m. in. czterej byli prezydenci wraz z małżonkami: Jimmy Carter, Bill Clinton, George W. Bush i Barack Obama. 

Holandia wybiera parlament. Lider skrajnej prawicy Geert Wilders już zagłosował

RUPTLY/x-news włącz . Opublikowano w Polityka międzynarodowa

Lider Partii na rzecz Wolności (PVV) Geert Wilders oddał głos w holenderskich wyborach parlamentarnych. Lokale wyborcze w Holandii zostały otwarte o 7:30 i będą czynne do godz. 21:00. Do udziału w głosowaniu w 17-milionowej Holandii uprawnionych jest ok. 13 mln osób, które spośród 1114 kandydatów z 28 partii politycznych wybiorą 150 deputowanych niższej izby parlamentu. 

"Niewiążąca publicystyka". Waszczykowski o szorstkich słowach Trumpa pod adresem UE

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Polityka międzynarodowa

To niewiążąca publicystyka - tak Witold Waszczykowski komentował wywiad prasowy Donalda Trumpa, w którym ów krytycznie wypowiadał się na temat Unii Europejskiej i kanclerz Niemiec Angeli Merkel. Szef polskiej dyplomacji radził, aby z komentarzami poczekać na objęcie władzy przez nową administrację w Waszyngtonie. 

Amerykańskie oddziały obierają kurs na wschodnią flankę NATO

STORYFUL/x-news włącz . Opublikowano w Polityka międzynarodowa

Rozpoczyna się jedna z największych oraz najbardziej złożonych operacji logistycznych i militarnych w Europie. Z portu w Bremerhaven amerykańskie wojska przejadą przez swoje bazy w Niemczech, żeby w czwartek (12.01) oficjalnie dotrzeć do Polski.