joomla templates top joomla templates template joomla

Zależy nam na wzmocnieniu polsko-brytyjskich relacji po Brexicie

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Polityka międzynarodowa

Wielka Brytania i Polska to bliscy sojusznicy w UE. Chcemy nimi pozostać po wyjściu Wielkiej Brytanii z UE - powiedziała premier Theresa May po polsko-brytyjskich konsultacjach międzyrządowych w Londynie. May podkreśliła, że relacje między wielką Brytanią a Polską są ważne dla bezpieczeństwa i rozwoju obydwu państw. 

Hillary Clinton po wyborczej porażce: To boli i będzie bolało jeszcze długo

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Polityka międzynarodowa

- Ciągle wierzę w Amerykę i zawszę będę. Jeśli czujecie to samo, to musicie zaakceptować wynik wyborów i patrzeć w przyszłość. Donald Trump będzie naszym prezydentem - powiedziała Hillary Clinton. Było to pierwsze wystąpienie kandydatki demokratów po tym, jak rano ogłoszono, że 45. prezydentem USA zostanie Donald Trump. 

Clinton załamana nie przemówi, szef sztabu poprosił zwolenników o rozejście się do domów

RUPTLY/x-news włącz . Opublikowano w Polityka międzynarodowa

Według amerykańskich mediów, Hillary Clinton nie przemówi dziś do swoich zwolenników zgromadzonych w centrum konferencyjnym Jacoba K. Javitsa w Nowym Jorku. - Wciąż liczymy głosy, liczy się każdy. W niektórych stanach jest za wcześnie, by ogłosić zwycięzcę, więc dziś nic już nie powiemy - stwierdził szef kampanii Clinton John Podesta.

Andrzej Duda i Joachim Gauck w szczecińskiej kwaterze NATO

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Polityka międzynarodowa

Andrzej Duda i Joachim Gauck odwiedzili stanowiska dowodzenia i rozmawiali z żołnierzami służącymi w szczecińskim korpusie NATO. Joachim Gauck podkreślał, że współpraca wojskowa między Niemcami a Polską jest cały czas zacieśniana. 

Obama: Nie jest tajemnicą, że ja i prezydent elekt różnimy się w sposób znaczący

US CBS/x-news włącz . Opublikowano w Polityka międzynarodowa

Prezydent Barack Obama na specjalnej konferencji prasowej pogratulował Donaldowi Trumpowi zwycięstwa w wyborach prezydenckich w USA. Jak poinformował, jeszcze w wyborczą noc odbył z nim rozmowę telefoniczną, w trakcie której zaprosił go do Białego Domu na czwartek (10.11), by porozmawiać o przekazaniu władzy.