joomla templates top joomla templates template joomla

Clinton załamana nie przemówi, szef sztabu poprosił zwolenników o rozejście się do domów

RUPTLY/x-news włącz . Opublikowano w Polityka międzynarodowa

Według amerykańskich mediów, Hillary Clinton nie przemówi dziś do swoich zwolenników zgromadzonych w centrum konferencyjnym Jacoba K. Javitsa w Nowym Jorku. - Wciąż liczymy głosy, liczy się każdy. W niektórych stanach jest za wcześnie, by ogłosić zwycięzcę, więc dziś nic już nie powiemy - stwierdził szef kampanii Clinton John Podesta.

"Fuck you!" Złość i łzy w sztabie wyborczym Clinton. Trump zapewnił sobie 245 głosów elektorskich, a Clinton 209.

US CBS/x-news włącz . Opublikowano w Polityka międzynarodowa

Według sondaży wyborczych z około godziny 6 rano polskiego czasu, Hillary Clinton przegrywa z Donaldem Trumpem. Wielu zwolenników kandydatki Partii Demokratycznej na prezydenta USA, zgromadzonych w jej sztabie w Nowym Jorku, nie kryje łez i złości. Sondaże wskazują, że Trump zapewnił sobie 245 głosów elektorskich, a Clinton 209.

Hillary Clinton już zagłosowała. Przed lokalem czekały na nią tłumy zwolenników

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Polityka międzynarodowa

Kandydatka demokratów na prezydenta Stanów Zjednoczonych już oddała swój głos. Hillary Clinton do lokalu wyborczego w Chappaqua przybyła w towarzystwie męża Billa Clintona, byłego prezydenta. Przed budynkiem czekały na nią tłumy zwolenników, które przywitały Clinton brawami. 

Donald Trump ewakuowany podczas wiecu w Nevadzie

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Polityka międzynarodowa

Donald Trump został ewakuowany podczas wiecu wyborczego w Reno w Nevadzie. Akcja miała miejsce w trakcie przemówienie republikańskiego kandydata na prezydenta USA. Kiedy mężczyzna z tłumu próbował się zbliżyć do niego podczas przemówienia, ktoś spośród zwolenników miliardera krzyknął: "On ma broń". 

Buldożery burzą "dżunglę" w Calais. W obozowisku wybuchają pożary

RUPTLY/x-news włącz . Opublikowano w Polityka międzynarodowa

Po wywiezieniu większości mieszkańców, rozpoczęło się burzenie obozowiska imigrantów w Calais, tzw. dżungli. Ekipy, wyposażone m.in. w lekkie buldożery, likwidują znajdujące się tam namioty i prowizoryczne schronienia. Operacja odbywa się pod eskortą policji. 

W Pensylwanii maszyny nie pozwalały głosować na Trumpa

STORYFUL/x-news włącz . Opublikowano w Polityka międzynarodowa

W Pensylwanii wyborcy zgłaszali, że nie mogli poprawnie oddać głosu na kandydata Partii Republikańskiej. Maszyny służące do głosowania rejestrowały głos oddany na Donalda Trumpa jako głos na Hillary Clinton. 

"Trudna decyzja". Donald Trump oddał głos na Manhattanie

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Polityka międzynarodowa

Donald Trump w towarzystwie żony Melanii głosował w lokalu wyborczym na Manhattanie w Nowym Jorku. - Trudna decyzja - zażartował kandydat Republikanów po oddaniu głosu. Oczy całego świata skierowane są na Stany Zjednoczone, gdzie właśnie trwają wybory prezydenckie. Kandydatka Demokratów Hillary Clinton głosowała kilka godzin wcześniej w miejscowości Chappaqua w stanie Nowy Jork.

UE i Kanada podpisały umowę CETA

EBS/x-news włącz . Opublikowano w Polityka międzynarodowa

Przedstawiciele UE i Kanady podpisali w niedzielę w Brukseli kompleksową umowę gospodarczo-handlową CETA. - To ważny dzień dla UE i Kanady. W umowie CETA ustalamy międzynarodowe standardy, które będą także respektowane przez innych w pozostałych negocjowanych porozumieniach - powiedział szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker jeszcze przed rozpoczęciem szczytu. 

Putin i Erdogan podpisali porozumienie ws. budowy gazociągu. Na umowie straci Ukraina

TR NTV/x-news włącz . Opublikowano w Polityka międzynarodowa

Rosja i Turcja podpisały porozumienie w sprawie budowy gazociągu Turecki Potok. Wg tureckich mediów oznacza to, że Ukraina straci na tranzycie ok. 15 mld metrów sześciennych gazu rocznie, przesyłanego tranzytem z Rosji. Uroczystość podpisania porozumienia odbyła się w obecności prezydentów obu krajów Władimira Putina i Recepa Tayyipa Erdogana.