joomla templates top joomla templates template joomla

"Ciemnogród i średniowiecze". Emocjonalna debata w europarlamencie nt. sytuacji kobiet w Polsce

EBS/x-news włącz . Opublikowano w Polityka międzynarodowa

W Parlamencie Europejskim odbyła się debata o prawach kobiet w Polsce. Impulsem do niej było skierowanie do dalszych prac w Sejmie obywatelskiego projektu ustawy całkowicie zakazującej aborcji. Gdy dyskusja w europarlamencie startowała, było już wiadomo, że komisja polskiego Sejmu opowiedziała się za odrzuceniem tego projektu. 

Szef MSW Niemiec: Aresztowano trzy osoby podejrzane o terroryzm

RUPTLY/x-news włącz . Opublikowano w Polityka międzynarodowa

- Aresztowano trzy osoby, którym zarzuca się członkostwo w organizacji terrorystycznej. Opierając się na dotychczasowych informacjach, zgromadzonych przez śledczych z BKA, mieli oni związek z terrorystami, którzy przeprowadzili zamachy w Paryżu w listopadzie 2015 r. 

Andrzej Duda wziął udział w obchodach 25. rocznicy niepodległości Ukrainy

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Polityka międzynarodowa

Prezydent Andrzej Duda wziął udział w obchodach 25. rocznicy odzyskania niepodległości przez Ukrainę. Prezydent Polski obserwował z bliska defiladę wojskową na Majdanie, a następnie spotkał się z prezydentem Ukrainy Petro Poroszenką, a także odbył spotkanie w Akademi Dyplomatycznej. 

Rosja nielegalnie okupuje Krym i jeszcze ma pretensje do Ukrainy. Możliwe zerwanie stosunków dyplomatycznych

RUPTLY/x-news włącz . Opublikowano w Polityka międzynarodowa

- Po znanych wszystkim wydarzeniach, załamały się nasze relacje z Gruzją. Nie chcę, by ta sytuacja z Ukrainą zakończyła się podobnie, jednak jeśli nie będzie można wpłynąć na nią w inny sposób, prezydent podejmie zapewne taką decyzję - mówił w Soczi rosyjski premier Dmitrij Miedwiediew. 

Debata w Parlamencie Europejskim przerodziła się w rozmowę o kornikach i aborcji

EBS/x-news włącz . Opublikowano w Polityka międzynarodowa

- Jutrzejsza (14.09) rezolucja to są świadectwa zaniepokojenia ze strony prawdziwych przyjaciół Polski. Zaniepokojenie jest proporcjonalne do nadziei, jaką budziła Polska jako kotwica europejskości na wschodzie - powiedział europoseł PO Janusz Lewandowski podczas debaty o Polsce w Parlamencie Europejskim.

Pierwsi żołnierze zaczną przyjeżdżać do Polski w lutym lub marcu. Nasza obecność będzie istotna i trwała

włącz . Opublikowano w Polityka międzynarodowa

- Będziemy tu mieli brygadę, żołnierze zaczną przyjeżdżać w lutym lub marcu przyszłego roku, decyzja jeszcze nie zapadła. Brygada będzie spędzać większość czasu w Polsce, ale będą takie momenty, gdy w całości przeniesie się na manewry do innych państw. To około czterech i pół tysiąca żołnierzy. 

Rosja oskarża Ukrainę o zorganizowanie zamachów na Krymie, miało zginąć 2 oficerów

RUPTLY/x-news włącz . Opublikowano w Polityka międzynarodowa

Rosyjska Federalna Służba Bezpieczeństwa (FSB) opublikowała film, który ma przedstawiać materiały wybuchowe należące do ukraińskiego wywiadu wojskowego znalezione na Krymie. FSB ogłosiło, że broń miała posłużyć do przeprowadzenia zamachów terrorystycznych. 

Problem nie polega na tym, że Trump coś sobie uważa. On mówi to, co miliony chcą usłyszeć

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Polityka międzynarodowa

- Problem nie polega na tym, że Trump coś sobie uważa, tylko że miliony ludzi popierają go, a on mówi to, co oni chcą usłyszeć. To całkowicie nieodpowiedzialne - powiedział Adam Rotfeld, który skomentował w ten sposób działalność republikańskiego kandydata na urząd prezydenta USA.