joomla templates top joomla templates template joomla

Rosyjski śmigłowiec zestrzelony nad Syrią. Zginęło 5 żołnierzy

STORYFUL/x-news włącz . Opublikowano w Polityka międzynarodowa

Ministerstwo obrony Rosji poinformowało, że w zestrzelonym w Syrii rosyjskim śmigłowcu Mi-8 zginęło pięciu wojskowych, w tym trzyosobowa załoga. Helikopter został strącony przez rebeliantów w prowincji Idlib w północno-zachodniej Syrii. 

Tureckie siły specjalne zablokowały natowską bazę lotniczą Incirlik

RUPTLY/x-news włącz . Opublikowano w Polityka międzynarodowa

Ponad 7 tys. tureckich policjantów otoczyło natowską bazę lotniczą Incirlik w mieście Adana. Oprócz funkcjonariuszy na miejsce wysłano wozy opancerzone. Jak tłumaczą tureckie władze, taka sytuacja została spowodowana względami bezpieczeństwa oraz plotkami o rzekomej kolejnej próbie zamachu stanu. 

Demonstracja poparcia dla prezydenta Erdogana na pl. Taksim w Stambule. Powieszono kukłę Fethullaha Gulena

RUPTLY/x-news włącz . Opublikowano w Polityka międzynarodowa

Kilkanaście tysięcy osób zgromadziło się na placu Taksim w Stambule, aby wyrazić swoje poparcie dla prezydenta Erdogana i zaprotestować przeciwko niedawnej próbie wojskowego przewrotu. Uczestnicy skandowali prorządowe hasła i powiesili kukłę imama Fethullaha Gulena, którego prezydent Turcji od początku oskarżał o wywołanie próby przewrotu wojskowego.

Zamach stanu w Turcji. Wojsko przejmuje kontrolę. To kraj należący do NATO i ma druga armię w sojuszu

R.Ż/eSerwis.info; info: facebook/TVP INFO; video: RUPTLY/x-news włącz . Opublikowano w Polityka międzynarodowa

W Turcji ma miejsce wojskowy zamachu stanu. W oficjalnym oświadczeniu siły zbrojne stwierdziły, że przejęły kontrolę nad krajem. Turecka telewizja TRT, do której weszło wojsko, podała, że władze w kraju przejęła "Rada Pokoju". Prezydent Turcji wezwał mieszkańców do wyjścia na ulice i przeciwstawienia się "próbie zamachu stanu".

Wielka akcja włoskiej straży przybrzeżnej. Uratowano 4,5 tys. uchodźców

STORYFUL/x-news włącz . Opublikowano w Polityka międzynarodowa

Około 4,5 tys. migrantów uratowano we wtorek (05.07) na Morzu Śródziemnym w trakcie trzydziestu akcji przeprowadzonych w Cieśninie Sycylijskiej. W akcjach brały udział okręty włoskiej straży przybrzeżnej i marynarki wojennej, statki organizacji pozarządowych, jednostki unijnej agencji Frontex oraz patrolujące libijskie wybrzeża okręty krajów UE działające w ramach operacji Sophia.

Angela Merkel znalazła się i zabrała w sobotę głos ws. zamachu w Monachium

DE RTL TV/x-news włącz . Opublikowano w Polityka międzynarodowa

- 9 osób, które jeszcze w piątek spędzały czas na zakupach, jedzeniu - nie żyje, trafionych kulami jednego sprawcy - powiedziała kanclerz Niemiec Angela Merkel po posiedzeniu gabinetu bezpieczeństwa. Skomentowała w ten sposób atak w Monachium, w którym napastnik zabił z broni 9 osób.

Podejrzana paczka została wysłana do siedziby parlamentu Wielkiej Brytanii

RUPTLY/x-news włącz . Opublikowano w Polityka międzynarodowa

Podejrzana paczka, zawierająca biały proszek i rasistowską wiadomość, została zatrzymana w siedzibie parlamentu Wielkiej Brytanii w Londynie. Przesyłka była adresowana do członka Izby Lordów Para Ahmeda. Parlamentarzysta poinformował, że białemu proszkowi towarzyszył rasistowski list. 

Farage: Brexit to zwycięstwo zwykłych ludzi nad wielkimi politykami

RUPTLY/x-news włącz . Opublikowano w Polityka międzynarodowa

- 17 milionów ludzi zagłosowało za Brexitem. To zwycięstwo zwykłych ludzi, porządnych ludzi, to zwycięstwo z dużymi bankami, z wielkimi biznesami i z wielkimi politykami - powiedział Nigel Farage, lider brytyjskiej partii UKIP, po ogłoszeniu wyników referendum na temat pozostania Wielkiej Brytanii w Unii Europejskiej.