joomla templates top joomla templates template joomla

Podejrzana paczka została wysłana do siedziby parlamentu Wielkiej Brytanii

RUPTLY/x-news włącz . Opublikowano w Polityka międzynarodowa

Podejrzana paczka, zawierająca biały proszek i rasistowską wiadomość, została zatrzymana w siedzibie parlamentu Wielkiej Brytanii w Londynie. Przesyłka była adresowana do członka Izby Lordów Para Ahmeda. Parlamentarzysta poinformował, że białemu proszkowi towarzyszył rasistowski list. 

Farage: Brexit to zwycięstwo zwykłych ludzi nad wielkimi politykami

RUPTLY/x-news włącz . Opublikowano w Polityka międzynarodowa

- 17 milionów ludzi zagłosowało za Brexitem. To zwycięstwo zwykłych ludzi, porządnych ludzi, to zwycięstwo z dużymi bankami, z wielkimi biznesami i z wielkimi politykami - powiedział Nigel Farage, lider brytyjskiej partii UKIP, po ogłoszeniu wyników referendum na temat pozostania Wielkiej Brytanii w Unii Europejskiej. 

Donald Tusk będzie w Europie kojarzony głównie z Brexitem czyli wyjściem Wielkiej Brytanii z UE? To będzie jego osiągnięcie?

Tomasz Węgrzyn/eSerwis.info; fot: tvn/xnews włącz . Opublikowano w Polityka międzynarodowa

Czy jedynym „osiągnięciem” kadencji przewodniczącego Rady Europejskiej Donalda Tuska będzie Brexit i początek rozpadu Unii Europejskiej? Każdy polityk po zakończeniu swojej kadencji kojarzony jest z tym co w trakcie jej trwania działo się w ramach struktur jakim przewodniczył. 

KE "przyjmuje do wiadomości" brak odpowiedzi polskiego rządu

EBS/x-news włącz . Opublikowano w Polityka międzynarodowa

- Komisja Europejska podkreśla jeszcze raz, że rozwiązanie kryzysu wokół TK jest pilne - oświadczył w czwartek rzecznik Komisji Margaritis Schinas. Jednocześnie powiedział, iż KE "przyjmuje do wiadomości, że polskie władze na razie nie czują się gotowe odpowiedzieć". 

Zamach stanu w Turcji. Wojsko przejmuje kontrolę. To kraj należący do NATO i ma druga armię w sojuszu

R.Ż/eSerwis.info; info: facebook/TVP INFO; video: RUPTLY/x-news włącz . Opublikowano w Polityka międzynarodowa

W Turcji ma miejsce wojskowy zamachu stanu. W oficjalnym oświadczeniu siły zbrojne stwierdziły, że przejęły kontrolę nad krajem. Turecka telewizja TRT, do której weszło wojsko, podała, że władze w kraju przejęła "Rada Pokoju". Prezydent Turcji wezwał mieszkańców do wyjścia na ulice i przeciwstawienia się "próbie zamachu stanu".

Wielka akcja włoskiej straży przybrzeżnej. Uratowano 4,5 tys. uchodźców

STORYFUL/x-news włącz . Opublikowano w Polityka międzynarodowa

Około 4,5 tys. migrantów uratowano we wtorek (05.07) na Morzu Śródziemnym w trakcie trzydziestu akcji przeprowadzonych w Cieśninie Sycylijskiej. W akcjach brały udział okręty włoskiej straży przybrzeżnej i marynarki wojennej, statki organizacji pozarządowych, jednostki unijnej agencji Frontex oraz patrolujące libijskie wybrzeża okręty krajów UE działające w ramach operacji Sophia.

"Łańcuch pocałunków" przeciwko Brexitowi

RUPTLY/x-news włącz . Opublikowano w Polityka międzynarodowa

Mieszkańcy Londynu i Paryża utworzyli w swoich miastach "łańcuchy pocałunków", które miały być wyrazem europejskich więzi i sprzeciwu wobec Brexitu. Setki uczestników z tych i innych europejskich miast zorganizowały się przez internetową platformę społecznościową Avaaz.

Irackie wojska odzyskują Faludżę od Państwa Islamskiego

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Polityka międzynarodowa

Irackie wojsko odbiło z rąk dżihadystów z tzw. Państwa Islamskiego (IS) główny kompleks budynków rządowych w Faludży. To sukces o znaczeniu nie tylko militarnym, ale i symbolicznym, będący zwieńczeniem dotychczasowego przebiegu trwającej od niespełna miesiąca operacji zmierzającej do wyzwolenia tego strategicznego miasta.