joomla templates top joomla templates template joomla

"Łańcuch pocałunków" przeciwko Brexitowi

RUPTLY/x-news włącz . Opublikowano w Polityka międzynarodowa

Mieszkańcy Londynu i Paryża utworzyli w swoich miastach "łańcuchy pocałunków", które miały być wyrazem europejskich więzi i sprzeciwu wobec Brexitu. Setki uczestników z tych i innych europejskich miast zorganizowały się przez internetową platformę społecznościową Avaaz.

Donald Tusk będzie w Europie kojarzony głównie z Brexitem czyli wyjściem Wielkiej Brytanii z UE? To będzie jego osiągnięcie?

Tomasz Węgrzyn/eSerwis.info; fot: tvn/xnews włącz . Opublikowano w Polityka międzynarodowa

Czy jedynym „osiągnięciem” kadencji przewodniczącego Rady Europejskiej Donalda Tuska będzie Brexit i początek rozpadu Unii Europejskiej? Każdy polityk po zakończeniu swojej kadencji kojarzony jest z tym co w trakcie jej trwania działo się w ramach struktur jakim przewodniczył. 

KE "przyjmuje do wiadomości" brak odpowiedzi polskiego rządu

EBS/x-news włącz . Opublikowano w Polityka międzynarodowa

- Komisja Europejska podkreśla jeszcze raz, że rozwiązanie kryzysu wokół TK jest pilne - oświadczył w czwartek rzecznik Komisji Margaritis Schinas. Jednocześnie powiedział, iż KE "przyjmuje do wiadomości, że polskie władze na razie nie czują się gotowe odpowiedzieć". 

Hillary Clinton po zamachu w Orlando: Zaatakował szaleniec przepełniony nienawiścią

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Polityka międzynarodowa

- W niedzielę Amerykanie stanęli w obliczu przerażająco znajomej tragedii: aktu terroru dokonanego w miejscu, którego nikt się nie spodziewał - o ataku w Orlando do zgromadzonych na wiecu w Cleveland mówiła demokratyczna kandydatka na prezydenta USA Hillary Clinton.

Turecki minister sprawiedliwości do Niemców: Najpierw palicie Żydów w piecach, a potem oskarżacie Turków o ludobójstwo

RUPTLY/x-news włącz . Opublikowano w Polityka międzynarodowa

- Najpierw palicie Żydów w piecach, a potem oskarżacie Turków o ludobójstwo. Przede wszystkim spójrzcie na własną historię - grzmiał z trybuny turecki minister sprawiedliwości Bekir Bozdag. W ten sposób skomentował decyzję niemieckiego parlamentu o potępieniu rzezi Ormian, dokonanej przez Imperium Osmańskie, jako ludobójstwa. 

Trybunał Sprawiedliwości UE podtrzymał zakaz noszenia burek w miejscu pracy. Czy teraz czas na krzyże?

EBS/x-news włącz . Opublikowano w Polityka międzynarodowa

Zakaz noszenia chusty na głowie w miejscu pracy może być dopuszczalny, jeśli wynika z ogólnej regulacji wewnątrz firmy dotyczącej neutralności religijnej i światopoglądowej - oceniła w opinii rzeczniczka generalna Trybunału Sprawiedliwości UE Juliane Kokott, a jej zdanie poparł inny rzecznik, Melchior Wathelet. 

Konieczne jest wzmocnienie obecności NATO na flankach sojuszu - uważa Andrzej Duda

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Polityka międzynarodowa

Konieczne jest wzmocnienie obecności NATO na flankach sojuszu - uważa Andrzej Duda. Prezydent pod koniec swojej wizyty w Norwegii spotkał się w bazie wojskowej z królem Haraldem V, ministrem obrony Norwegii i szefem Połączonego Dowództwa Operacyjnego Sił Zbrojnych Norwegii. 

Irackie wojska odzyskują Faludżę od Państwa Islamskiego

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Polityka międzynarodowa

Irackie wojsko odbiło z rąk dżihadystów z tzw. Państwa Islamskiego (IS) główny kompleks budynków rządowych w Faludży. To sukces o znaczeniu nie tylko militarnym, ale i symbolicznym, będący zwieńczeniem dotychczasowego przebiegu trwającej od niespełna miesiąca operacji zmierzającej do wyzwolenia tego strategicznego miasta. 

Hillary Clinton pierwszą kobietą w historii, która zawalczy o Biały Dom

RUPTLY/x-news włącz . Opublikowano w Polityka międzynarodowa

Hillary Clinton jako pierwsza kobieta w historii powalczy o fotel prezydenta Stanów Zjednoczonych, dzięki wygranej w prawyborach Partii Demokratycznej w stanie New Jersey. - Stawka jest wysoka, a cel jasny. Donald Trump nie może zostać prezydentem i przywódcą tego kraju ze względu na swój temperament. 

Timmermans: KE nie zamierza angażować się w debaty polityczne w Polsce

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Polityka międzynarodowa

- Komisja Europejska nie chce i nie zamierza angażować się w debaty polityczne w Polsce. Te kwestie są sprawą polskich polityków, a nie sprawą Komisji. Nam chodzi o zapewnienie praworządności zgodnie z naszymi kompetencjami zapisanymi w traktach. 

Wicepremier Morawiecki po rozmowie z Timmermansem: Przesłanie pana wiceprzewodniczącego było pozytywne

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Polityka międzynarodowa

- Rozmawialiśmy zarówno o sprawach związanych z lepszymi regulacjami, jednolitym rynkiem i promocją małych i średnich przedsiębiorstw, jak również o kontynuacji dialogu w zakresie tematów związanych z Trybunałem Konstytucyjnym - mówił w Brukseli wicepremier i minister rozwoju Mateusz Morawiecki po spotkaniu z wiceprzewodniczącym KE Fransem Timmermansem.

Zadecydowało 0,35 proc. głosów. Alexander Van der Bellen nowym prezydentem Austrii

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Polityka międzynarodowa

Alexander Van der Bellen wygrał wybory prezydenckie w Austrii uzyskując 50,3 procenta głosów - poinformował Markus Sobotka, minister spraw wewnętrznych. Wspierany przez partię Zielonych Van den Bellen pokonał kandydata populistycznej prawicowej Austriackiej Partii Wolności Norberta Hofera.