joomla templates top joomla templates template joomla

Promocja Polski w CNN

msz.gov.pl, Piotr Paszkowski włącz . Opublikowano w Polityka międzynarodowa

W dniu 26 września 2008 r. rusza 12-tygodniowa kampania promocyjna polskiej gospodarki oraz turystyki w stacji telewizyjnej CNN International. Polska prezentowana będzie jako kraj nowoczesny i dynamiczny, atrakcyjny turystycznie oraz jako wiarygodny partner gospodarczy i dogodne miejsce dla inwestycji. Realizacja kampanii możliwa jest dzięki współpracy Ministerstwa Spraw Zagranicznych, Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych, Polskiej Organizacji Turystycznej oraz Polskich Linii Lotniczych LOT. Jej celem jest budowa pozytywnego wizerunku naszego kraju. Warto podkreślić dawno nie podejmowaną, ścisłą współpracę organizacji zajmujących się promocją Polski we wspólnym projekcie.
      

 

II Forum Polskiej Współpracy Rozwojowej

msz.gov.pl, Piotr Paszkowski włącz . Opublikowano w Polityka międzynarodowa

W dniu 20 września 2008 r. w godz. 11:00-19:00 na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie odbędzie się II Forum Polskiej Współpracy Rozwojowej, organizowane przez Departament Współpracy Rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Forum jest wydarzeniem edukacyjno-kulturalnym podsumowującym działalność pomocową Polski na świecie.

Wizyta Ministra Spraw Zagranicznych RP w Chicago

msz.gov.pl, Piotr Paszkowski włącz . Opublikowano w Polityka międzynarodowa

W dniu 8 września Minister R. Sikorski wygłosił  na zaproszenie The Chicago Council on Global Affairs – wiodącej w regionie Midwest, niezależnej organizacji typu „think tank” - wykład pt. „NATO’s Past, Present and Future: A View From Europe”. Wykład był częścią jesiennego programu realizowanego przez CCGA pt. „Europe and the United States: Navigating the Future” i poświęcony był przyszłości relacji transatlantyckich oraz wydarzeniom bieżącym, w tym sytuacji w Gruzji i podpisaniu umowy o instalacji na terytorium Polski elementów systemu obrony antyrakietowej. Minister odpowiadał również na pytania publiczności, które dotyczyły w głównej mierze kwestii sojuszniczych, budowy tarczy antyrakietowej, irańskiego programu nuklearnego oraz oceny możliwości wpływania przez Stany  Zjednoczone i UE na działania Federacji Rosyjskiej.

 

Uroczystość złożenia wieńca pod tablicą upamiętniającą polskich dyplomatów...

msz.gov.pl, Piotr Paszkowski włącz . Opublikowano w Polityka międzynarodowa

W dniu 1 września 2008 r., w 69 rocznicę napaści Niemiec hitlerowskich na Polskę, wieniec pod tablicą upamiętniającą nazwiska 69 pracowników MSZ poległych lub pomordowanych w czasie wojny w obozach hitlerowskich i sowieckich złożyli przedstawiciele kierownictwa resortu: Sekretarz Stanu w MSZ Pan Jan Borkowski, Podsekretarz Stanu Pan Andrzej Kremer oraz Podsekretarz Stanu Pani Grażyna Bernatowicz, a także przedstawiciele Klubu Seniorów Dyplomacji II RP Pani Krystyna Krzyżanowska i Pan prof. Zbigniew Czeczot-Gawrak oraz słuchacze Akademii Dyplomatycznej PISM.

 

Informacja dla obywateli polskich podróżujących do Boliwii

msz.gov.pl, Piotr Paszkowski włącz . Opublikowano w Polityka międzynarodowa

W związku z zaostrzającą się sytuacją wewnętrzną w Boliwii, spowodowaną zamieszkami w opozycyjnych względem rządu departamentach w północnej wschodniej i południowo-wschodniej części tego państwa, Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP sugeruje obywatelom polskim powstrzymanie się od podróży do Boliwii, w szczególności do departamentów Pando, Beni, Santa Cruz, Chuquisaca i Tarija.

Wizyta Ministra Spraw Zagranicznych Pana Radosława Sikorskiego w Republice Białoruś

msz.gov.pl, Piotr Paszkowski, włącz . Opublikowano w Polityka międzynarodowa

W dniu 12 września 2008 r. Minister Spraw Zagranicznych Pan Radosław Sikorski złożył kilkugodzinną, roboczą wizytę w Republice Białoruś. Wizyta odbyła się na zaproszenie Ministra Spraw Zagranicznych Białorusi Pana Siergieja Martynowa. Miejscem spotkania obu ministrów była miejscowość Wiskule w pobliżu Brześcia. Ostatnia wizyta w Polsce Ministra SZ Białorusi miała miejsce w 2004 r.

 

Wizyta w Polsce Ministra Spraw Zagranicznych Federacji Rosyjskiej Pana Sergieja Ławrowa

msz.gov.pl, Piotr Paszkowski włącz . Opublikowano w Polityka międzynarodowa

W dniu 10 września 2008 r. na zaproszenie Ministra Spraw Zagranicznych Pana Radosława Sikorskiego przybył do Warszawy z wizytą roboczą Minister Spraw Zagranicznych Federacji Rosyjskiej Pan Sergiej Ławrow. Podczas zaplanowanych na 11 września 2008 r. spotkań szef rosyjskiej dyplomacji odbył rozmowy z Ministrem Radosławem Sikorskim oraz został przyjęty przez Prezesa Rady Ministrów Pana Donalda Tuska.

 

Udział Ministra Spraw Zagranicznych Pana Radosława Sikorskiego w debacie "The War In Georgia ..."

msz.gov.pl, Piotr Paszkowski włącz . Opublikowano w Polityka międzynarodowa

W dniu 1 września 2008 r., w Brukseli, przed nadzwyczajną sesją Rady Europejskiej, Minister Spraw Zagranicznych Pan Radosław Sikorski wziął udział w debacie zorganizowanej przez German Marshall Fund of United States, zatytułowanej "The War in Georgia and Relations with Russia: What Happened and What Now".