joomla templates top joomla templates template joomla

Atak w Londynie. Akcja służb ratowniczych pod brytyjskim parlamentem. Jarosław Kaczyński i osoby z polskiej delegacji bezpieczne - jak podaje rzeczniczka PiS

włącz . Opublikowano w Polityka międzynarodowa

"Incydent terrorystyczny" tak słuzby nazwały wydarzenia w Londynie. Według mediów nie żyje kobieta, "katastrofalne rany" innych poszkodowanych na trasie przejazdu desperata.

Na moście Westminsterskim sąsiadującym z gmachem brytyjskiego parlamentu w centrum Londynu jadący samochód potrącił kilku przechodniów, następnie jego kierowca wysiadł i pobiegł w stronę policjantów pilnujących budynku - podają brytyjskie media. Rannych miało zostać kilkanaście osób, ich dokładna liczba nie jest jeszcze znana. 
 
 
Brytyjska policja poinformowała, że traktuje zdarzenie przed parlamentem w Londynie jako "incydent terrorystyczny", dopóki nie będzie innych ustaleń. 

Świadkowie opisują napastnika jako mężczyznę o wyglądzie azjatyckim w wieku 40 paru lat - podają brytyjskie media.

Według świadków napastnik, który rzucił się w środę na funkcjonariusza pilnującego gmachu parlamentu w centrum Londynu, a następnie został postrzelony przez policję, miał przy sobie nóż z ponad 20-centymetrowym ostrzem. 

W Londynie przebywa aktualnie Jarosław Kaczyński i osoby mu towarzyszące.

{media load=media,id=8182,width=640,align=center,display=inline}

Z infomacji podanych wynika, że osoby z delegacji są bezpieczne - poinformowała Beata Mazurek, rzecznik Prawa i Sprawiedliwości. 
 
Jak dodała rzeczniczka PiS, nie wiadomo, czy dojdzie do jego zaplanowanego na dzisiaj spotkania z brytyjską premier Theresą May. 
 
Premier Wielkiej Brytanii Theresa May, z która miał się spotkać Jarosław Kaczyński, zwołała nadzwyczajne zebranie specjalnego zespołu antykryzysowego COBR - informuje Sky News.
 
{media load=media,id=8183,width=640,align=center,display=inline}