joomla templates top joomla templates template joomla

Komisja Europejska szuka 5 900 ochotników z Polski

Agnieszka Tomeczek włącz . Opublikowano w Unia Europejska

altKomisja Europejska szuka 5 900 ochotników z Polski do pomiaru przepływności transmisji danych w sieciach szerokopasmowych Warszawa, grudzień 2011: Badanie obejmie 27 krajów UE oraz Islandię, Norwegię i Chorwację. Wyniki umożliwią Komisji Europejskiej skierowanie środków na inwestycje w sieci szerokopasmowe o dużej przepływności, realizowane w ramach Agendy Cyfrowej.

Ryszard Matuszewski - Więzień Sumienia RP

malgorzata kowalczyk ; www.eioba.pl włącz . Opublikowano w Unia Europejska

Jakżeż trudno jest uwierzyć w to, że w kraju, w którym tyle opowiada się o demokracji i poszanowaniu praw człowieka, o miłości bliźniego i tolerancji (co teoretycznie, jak głosi religia katolicka, jest podstawą moralności ok. 95% społeczeństwa) więzi się kogoś miesiącami za to, że posiada inną wiarę, inne poglądy i mało tego, ma śmiałość głosić je publicznie.

Praca za granicą - Czy wiesz, że należy Ci się Zwrot Podatku?

Dorota Skoczylas ; www.eioba.pl włącz . Opublikowano w Unia Europejska

Każdy, kto legalnie pracuje na obczyźnie, tak jak obywatele tego kraju, zobowiązany jest do płacenia podatków. Jednym z nich jest podatek dochodowy. Wiedza na jego temat jest o tyle ważna, że po powrocie do ojczystego kraju w większości przypadków jesteśmy w stanie ten podatek odzyskać albo przynajmniej jego część.


Irlandia - dlaczego tu jestem - gwoli wyjasnienia

Irlandia oczami Polki ; www.eioba.pl włącz . Opublikowano w Unia Europejska

Nie jestem z tych, ktorzy odmawiali sobie jeansow, bo nie bylo pieniedzy. Nie jestem z tych, ktorych rodzice z utesknieniem wpatrywali sie w kaledarz czakajac na 1/10 kazdego miesiaca. Nie jestem z tych, ktorych nie stac bylo nigdy na kupienie pizzy na obiad. Kiedy bylam jeszcze w liceum nigdy nie bilam piwa o polke nizej niz Pilsner Urquell.

Co z tą Polską?

Aleksander Sowa ; www.eioba.pl włącz . Opublikowano w Unia Europejska

Urodziłem się, bo musiałem... mogłem urodzić się Francuzem, albo Rosjaninem. Mogłem urodzić się w Pradze albo w Toronto. Jest jednak inaczej. Czy będę nad tym płakał? Zdecydowanie nie – choć chyba powinienem.  Jadę po niemieckiej autostradzie i nie mogę się nadziwić, że można jeździć 200 km/h i nie łamiąc przepisów, po nawierzchni równej jak tafla zamarzniętego jeziora i szerokiej jak pas startowy na Okęciu.