joomla templates top joomla templates template joomla

Nie tylko Polska, ale inne kraje przeciwni przyjmowania migrantów. "Jesteśmy gotowi na wsparcie w różnych formułach, ale mamy swoje zasady"

info: TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Unia Europejska

 
- Jesteśmy gotowi na wsparcie w różnych formułach, ale mamy swoje zasady, których się trzymamy – w ten sposób Mateusz Morawiecki odniósł się w Brukseli do przygotowywanego przez Komisję Europejską pakietu migracyjnego.
 
Szefowie rządów grupy V4 spotkali się w tej sprawie z przewodniczącą Komisji Europejskiej Ursulą von der Leyen. Premier Morawiecki podkreślił, że kraje grupy Wyszehradzkiej mają w tej sprawie "jednoznaczne spojrzenie".
 
 
– Dotyczy to konieczności zapewnienia jak najbardziej rygorystycznych i skutecznych polityk dotyczących kontroli na granicach, pomocy w miejscach, z których potencjalnie migranci mogą docierać do Europy – stwierdził premier.
 
W proponowanym pakiecie Bruksela daje krajom członkowskim wybór. Państwa będą musiały albo zgodzić się na relokację określonej liczby migrantów albo na własny koszt ich deportować. Komisja chce w ten sposób odciążyć państwa południa, na których spoczywa ciężar radzenia sobie z napływem uchodźców.